Rychlá půjčka v insolvenci

Jste v insolvenci a potřebujete půjčit peníze? Nevíte, jestli je to vůbec řešitelné? Sice je to těžké, ale jisté možnosti existují. Pokud vám soud schválil osobní bankrot, pak můžete být na jednu stranu rádi, že se tímto způsobem dokážete oddlužit. Ne každý totiž dokáže vyhovět náročným podmínkám osobního bankrotu. Ale běžný život jedince v insolvenci je opravdu krutý. Skoro celou výplatu skrouhnou insolvenční srážky a na živobytí potom mnoho peněz nezbývá. Po dobu pěti let počítáte doslova každou korunu a když pak přijde nějaký nenadálý výdaj, nevíte si rady. Pokazí se spotřebič v domácnosti, praskne kotel na topení nebo přijde roční vyúčtování za energie a veškeré náklady spojené s bydlením. Jak si v takové situaci rychle poradit? Ideální je, pokud si můžete půjčit od rodiny, kamarádů nebo přátel, avšak často taková prosba nenalezne kladnou odezvu. Problémy s penězi má dnes kdekdo. Nezbývá tedy nic jiného, než se pokusit sjednat půjčku.

Kam pro půjčku v insolvenci

Lidé v insolvenci to nemají na trhu půjček právě jednoduché. Bankovní i nebankovní společnosti na ně pohlíží jako na problémové klienty, jimž jen velice nerady půjčují. Jako dlužník máte zřejmě i záznam v registru, což je zejména pro bankovní instituce zásadní překážkou pro schválení úvěru. Ani nebankovní společnost vám zcela automaticky půjčku neposkytne, přestože je všeobecně známo, že jsou ke svým klientům více benevolentní než banky. Šanci na úspěch máte jen u některých, a tak musíte pečlivě vybírat. S výběrem půjček pro lidi v insolvenci vám mohou pomoci různé online srovnávače půjček, kde můžete vybírat rovnou ze specifické kategorie úvěrových produktů. Ty se navzájem liší nejen úrokovou sazbou a podmínkami splácení, ale také můžete třeba narazit na výhodnou akční nabídku. Proto pečlivě zvažte veškerá kriteria, můžete ušetřit nemalé peníze.

Nebankovní půjčka v insolvenci

Nebankovní půjčku si můžete kompletně celou vyřídit jen v prostředí internetu, tudíž odpadá jakákoli návštěva kamenné pobočky. O půjčku požádáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jen rychlou online žádost, zadáte své identifikační údaje a posuvníkem si navolíte kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě projde elektronickým schvalovacím procesem a tím je posouzení žádosti zkráceno na totální minimum. O výsledku jste zpravidla informováni během několika málo minut. Pokud je vám půjčka schválena peníze odchází ihned na bankovní účet, případně si je lze u některých společností vyzvednout v hotovosti v trafice nebo na benzince.

Požádat o půjčku

Podmínky půjčky v insolvenci

Vzhledem k tomu, že jakékoli finanční společnosti nejsou právě nakloněny půjčkám lidem v insolvenci, mají také tvrdší podmínky splácení. Už jen samotný fakt, že o půjčku žádají již zadlužené osoby, které zpravidla mají záznam v registru dlužníků, je důvodem k tomu, aby každou žádost posoudili individuálně. V prvé řadě záleží také na tom, kolik peněz vlastně požadujete. Pokud vám stačí pětistovka do výplaty, pak je riziko poskytnutého úvěru vyváženo vyšší úrokovou sazbou a dobou splatnosti až jeden měsíc. V případě, že požadujete několik desítek či stovek tisíc, bude nutno takový úvěr podložit dostatečnou zárukou splacení. Nebankovní společnost bude jednak zajímat váš pravidelný měsíční příjem a i ten může mít různou podobu. Někdo vyžaduje jen potvrzení z klasického zaměstnání, jiný si výši vašeho platu ověří sám na mzdové účtárně firmy, kde pracujete a jinde jsou schopni akceptovat jakýkoli příjem – brigádu, výplatu mateřské, důchodu, stipendia, podpory v nezaměstnanosti, atd. Podle toho v jaké situaci se právě nacházíte, musíte také zvolit vhodnou společnost, která vyhoví vašim možnostem. V případě, že požadujete vysoký úvěr a jste přitom v insolvenci, budete muset ručit další osobou jako spolužadatelem o půjčku a nebo zastavit nemovitost. Každá půjčka má tedy své podmínky, avšak i když jste v insolvenci není přímo nemožné na ně dosáhnout.

Půjčka od soukromé osoby

Pokud jste zadluženi až po uši, může se stát, že vám žádná finanční společnost nebude chtít další půjčku poskytnout. Často se tak děje ve vlastním zájmu klienta, kdy je přímo evidentní, že další půjčku již není schopen uhradit. Pokud i přesto nezbytně nutně potřebujete peníze, můžete čerpat půjčku ze soukromých zdrojů. V tomto případě se jedná o soukromého investora, což je osoba, která má momentálně volné peněžní prostředky a ty chce nějak zhodnotit. Za optimální úplatu tedy poskytne půjčku. Soukromé investory nezajímá jestli někde něco dlužíte, jaké jsou vaše příjmy a jestli máte záznam v registru dlužníků. Pro ně je důležité, abyste půjčku v předem dohodnuté lhůtě splatili. Jsou ochotni vám všemožně vyjít vstříc a vy tak máte jedinečnou možnost vyjednat si individuální podmínky splácení přesně dle svých potřeb. Navíc se vás nikdo neptá, na co peníze potřebujete a nemusíte nikomu nic zdůvodňovat. Rozsáhlou nabídku půjček od soukromé osoby naleznete na různých inzertních servrech a nebo můžete sami půjčku poptávat.

Rychlá půjčka v insolvenci je určena všem žadatelům, kteří musí řešit jakoukoli neodkladnou finanční záležitost. Avšak pokud jste v insolvenci, mějte na paměti, že každá další půjčka nad rámec vašich možností by ji mohla ohrozit.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.