Půjčky v době insolvence

Jste v insolvenci a přesto potřebujete další půjčku? Jakmile lidé úspěšně zakotví ve vodách insolvenčního řízení, které je má po pěti letech zbavit veškerých dluhů, narazí na nejedno úskalí. Cesta vedoucí k oddlužení je tvrdá a trnitá, dlážděná výmoly. Ono žít pět let jen z minimální částky opravdu není jen tak. A když to nedodržíte, máte smůlu. Soud vám insolvenci ukončí a pošle vás do konkurzu. Jenomže jak vyjít se značně napjatým rodinným rozpočtem? Stěží zaplatíte nájem, každodenní výdaje a navíc vám nezbude ani koruna. Když se pak třeba pokazí spotřebič v domácnosti, přijde roční vyúčtování za energie nebo jiná nečekaná složenka, malér je na světě. Jak si se zvýšenými náklady poradit, aniž by byla vaše insolvence v ohrožení? Ideální samozřejmě bude, pokud si můžete půjčit od rodiny nebo přátel. Avšak ne každý má takové možnosti a ne vždy se na vás rodina přívětivě usměje a najde pro vás pochopení. Pak už nezbývá nic jiného, než sjednat si půjčku. Jenomže, půjčí vůbec někdo lidem v insolvenci? Dokážete vůbec ještě takovou půjčku splatit? Jednou z podmínek probíhající insolvence je také to, že se nebudete dál zadlužovat. Když na to insolvenční správce přijde, oznámí tuto skutečnost okamžitě soudu a jeho rozhodnutí jistě nedá na sebe dlouho čekat. Proto jsou možnosti půjček v insolvenci značně omezené a dopředu počítejte s tím, že jen tak někdo vám nepůjčí.

Kam pro půjčku v insolvenci

Pokud potřebujete v době insolvence nějaké peníze navíc, musíte najít takového poskytovatele, který je ochotný tento fakt akceptovat. A právě to je základní kámen úrazu. Půjdete-li do banky, věřte, že to je cesta naprosto zbytečná. Bankovní instituce jednoduše lidem v insolvenci ani v exekuci nepůjčují, jelikož je pro ně riziko takto vynaložené investice natolik vysoké, že jim nestojí ani za minimální námahu. Abyste měli alespoň minimální šanci na úspěch, musíte oslovit nebankovní společnost. Ty jsou ke svým žadatelům více benevolentní než banky a jisté naděje tady jsou. Ale i zde platí, že ne každá společnost vám půjčku poskytne. Nejlépe bude, když se porozhlédnete po konkrétní nabídce jednotlivých firem a naleznete zde specifickou kategorii půjček pro lidi v insolvenci. Zde už si snadno vyberete půjčku přesně pro sebe.

Chci půjčit

Rychlá půjčka v insolvenci

Nenadálá zvýšená potřeba peněžních prostředků si žádá rychlé řešení, a proto jsou pro lidi v insolvenci jistou nadějí zejména malé rychlé půjčky tzv. mikropůjčky. Ty vám okamžitě vytrhnou trn z paty. Jejich prostřednictvím lze ihned získat třeba jen chybějící tisícovku do výplaty nebo i několik desítek tisíc. Vzhledem k tomu, že na žadatele kladou jen minimální nároky, šance na schválení úvěru je poměrně vysoká. Každá finanční společnost si musí ověřit platební schopnost žadatele, avšak je plně v jejich kompetencích, jak to učiní. Někdo k tomuto účelu využívá registry dlužníků, jiný chce doložit příjem ze zaměstnání a někomu plně postačí jakýkoli pravidelný měsíční příjem. Zároveň je důležité podotknout, že každá žádost je schvalována na základě individuálních okolností klienta. Proto máte vždy možnost vyjednávat.

Online půjčka vyplacená ihned na ruku

Nejrychlejším způsobem, jak se dostat v době insolvence k penězům, je právě online půjčka. Tu si sjednáte na internetu během chvilky. Vzhledem k tomu, že se zpravidla jedná o malou částku, nezabývá se žádnou zbytečnou administrativou. Dokonce jsou i nebankovní společnosti, které spolehlivě dokáží obejít i bankovní účet a peníze vám vyplatí rovnou v hotovosti. Žádost o rychlou online půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele. Zde vyplníte jen krátký online formulář, kde vyplníte pouze jméno, příjmení, telefonní číslo, emailovou adresu a posuvníkem si navolíte kolik chcete půjčit a na jak dlouho. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem, který rozhodne o výsledku schvalovacího procesu. Z toho důvodu je možno o půjčku požádat ve dne v noci, kdykoli v pracovní den, během víkendu či ve svátek. Pokud je vám půjčka přiklepnuta, peníze ihned odchází na bankovní účet a nebo jsou připraveny k vyzvednutí v hotovosti. Nemusíte čekat až vám česká pošta doručí poštovní poukázku, případně jezdit na kamennou pobočku úvěrové společnosti. Firmy dnes využívají daleko efektivnější metody. Pro peníze si stačí dojít do trafiky na rohu, co si běžně kupujete noviny, případně zajet na čerpací stanici. Tady vám peníze vydá obsluha platebního terminálu jen na základě elektronického poukazu, a proto vy zůstáváte v úplné anonymitě. Ani účet v bance k ničemu nepotřebujete a peníze jsou u vás stejně rychle jako kdyby se jednalo o klasickou bankovní transakci.

Půjčka od soukromé osoby

Jistou alternativou nebankovních půjček jsou půjčky od soukromé osoby, na které se spoléhá řada klientů, pro něž jakýkoli pokus o získání půjčky skončil bez úspěchu. Soukromá osoba se vás absolutně neptá na co peníze potřebujete, z čeho je budete splácet, zda máte záznam v registru či nevalnou finanční historii. Podle toho, kolik peněz chcete půjčit jsou stanoveny podmínky splácení. Jestliže si vystačíte jen s několika tisícovkami, pak riziko takto poskytnutého úvěru dokonale vyváží třeba jen vyšší úroková sazba. Avšak v případě statisícové sumy, bude nutno ručit buďto další osobou a nebo majetkem. Oproti úvěrovým společnostem si lze vždy nastavit individuální podmínky splácení, což má před ostatními úvěrovými produkty nespornou výhodu.

Sjednat si v době insolvence další půjčku je sice za určitých okolností možné, avšak vždy pamatujte na to, že opětovné zadlužení nad rámec vašich možností může negativně ovlivnit celý průběh insolvenčního řízení. Proto pokud jen trochu jde, raději se jakékoli další půjčce vyhněte.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.