Půjčky pro zaměstnané v exekuci

Mnoho lidí trápí v současné době nejen jedna exekuce, ale třeba i několik najednou. Do finančních potíží se lze dostat jedna dvě. Stačí se opozdit jak se splátkou spotřebitelského úvěru, tak třeba i neuhradit fakturu dodavatelům energií, telefonnímu operátorovi či nezaplatit měsíční nájem. Na druhou stranu ne všechny osoby lze považovat za chronické neplatiče, někdy stačí jen souhra životních náhod a okolností. Náhle onemocníte, přijdete o práci, rozejdete se s partnerem a najednou postřehnete, že váš zaběhnutý domácí rozpočet má první povážlivé trhliny. Pokud přestanete platit a soustředíte se jen na zajištění základního chodu domácnosti, je všechno špatně. V případě, že nemáte na úhradu složenek nebo splátky půjček, je třeba v prvé řadě oslovit věřitele a vyjednat si takové podmínky, které by byly skutečným řešením. Třeba si můžete splátky odložit na určitou dobu nebo požádat u půjček o jejich refinancování či konsolidaci, případně u faktur posunout jejich splatnost o nějakou dobu. Pokud totiž nebudete nic řešit a budete hrát pozici mrtvého brouka, příliš mnoho si nepomůžete. Relativní klid, který nastane po tom, co přestanete reagovat na upomínky věřitelů vyústí v návštěvu exekutora. A ten zpravidla přichází ve chvíli, kdy to nejméně očekáváte a doslova jako blesk z čistého nebe. Během chvilky se rázem můžete ocitnout bez vybavení domácnosti a v extrémním případě může být postižena i vaše střecha nad hlavou. Záleží na tom, kolik dlužíte a jak moc dokáže mít exekutor pro vás pochopení. V takových případech je rozhodně lepší sjednat si půjčku a zbavit se všech stávajících dluhů, ať už v rámci exekuce či mimo ni. Tím dosáhnete toho, že budete mít větší klid na práci a budete se moct soustředit jen na splátku jedné jediné půjčky.

Jste zaměstnaní a chcete půjčku od banky?

Pokud máte stálý zdroj příjmů, jste určitě v daleko větší výhodě, než kdybyste své dluhy musely řešit v době nezaměstnanosti. O svých financích tak máte dokonalý přehled a snadněji si dokážete vše propočítat. Chcete-li situaci řešit půjčkou, jako první vás napadne banka, za předpokladu, že právě v ní nemáte obstavený bankovní účet. Lidé se velmi často domnívají, že když mají trvalé zaměstnání, není důvod, proč by jim banka peníze nepůjčila. O to větší rozčarování přichází, když odchází z banky s nepořízenou. Ono totiž pro sjednání bankovního úvěru nestačí jen vydělávat, musíte vyhovět i dalším podmínkám, které bankovní půjčku podmiňují. Jedná se zejména o záznam v registru dlužníků, který v situaci, kdy se nacházíte v exekuci či máte jen další nesplacené závazky dokážete jen stěží naplnit. Bankovní instituce totiž zadluženým lidem nepůjčují, jelikož se obávají návratnosti svých vynaložených investic.

Chci půjčku

Nebankovní půjčka v exekuci

Větší sázkou na jistotu jsou nebankovní společnosti, na které se můžete obrátit rovnou a ušetřit si tak spoustu času. Nebankovní společnosti se výrazně orientují na klientelu, pro kterou je získání bankovní půjčky naprosto nemožné. Přesto i v soukromém sektoru dokážou získat dostatečně vysokou bonitu, aby jim půjčka byla schválena. Určitou šanci zde mají i lidé s exekucí na krku, i když na druhou stranu je pravda, že i nebankovní společnosti jsou v těchto případech velmi opatrné a nepůjčí doslova každému. Tomu nahrává také fakt, že každá finanční instituce si musí dopředu ověřit platební schopnost žadatele. Tato povinnost se týká právě nejen bank, ale i nebankovních společností. Jakmile zjistí dle výpisu z registru, že máte na svém kontě tolik nesplacených závazků, že je nestačíte ani při sebemenší dobré vůli uhradit do konce života, zpravidla takové žádosti o půjčku zamítají. Přitom je třeba podotknout, že každá žádost o půjčku je posuzována individuálně, takže pokud máte na svém kontě jen malý prohřešek z minulosti a veškeré dluhy uhrazeny, nemusí být ani samotná evidence v registru na závadu. Když vyberete vhodnou společnost, máte vždy šanci na úspěch.

Půjčka se zástavou

I když máte exekuci, můžete si půjčit kolik chcete, výše úvěru není nijak omezena. Jen od její výše se budou samozřejmě odvíjet i podmínky splácení. Pokud žádáte jen malou půjčku v rozsahu několika málo tisícovek, vystačíte si třeba s klasickou online půjčkou, která se obejde bez jakéhokoli papírování a vyřídíte ji poměrně rychle jen v prostředí internetu. Nemusíte nikam chodit na pobočku a řada společností u tak malé půjčky nekontroluje ani registry dlužníků. Jestliže navíc můžete doložit i svůj příjem, je to pro vás plus navíc a dosáhnete na podstatně vyšší bonitu, než kdybyste žádné příjmy neuvedli. Tím pádem vám může společnost nabídnout lepší podmínky splácení, menší úrokovou sazbu a delší dobu splatnosti. V některých případech lze využít i právě probíhajících akčních nabídek v podobě první půjčky zdarma, kdy za půjčené peníze nezaplatíte ani o korunu víc. Jen musíte dodržet podmínky, za kterých je půjčka poskytnuta a ve stanoveném termínu ji uhradit. Jinak sankce za nesplácení jsou poměrně vysoké. Pokud žádáte půjčku ve výši několika desítek či stovek tisíc korun, ani to není nemožné. Pokud máte exekuci, můžete k tomuto účelu využít různé oddlužovací společnosti, které vám poskytnou půjčku se zástavou nemovitosti. Ta se týká dokonce i nemovitostí na něž je uvalena exekuce. Společnost za vás exekuci vyplatí, tím daný objekt uvolní pro účely poskytnutí půjčky a vy tak budete splácet do budoucna novou půjčku za podmínek, které jste si ujednali. Avšak existují i společnosti, kde si můžete půjčku se zástavou smluvit i na internetu. Žádost o půjčku podáte klasicky online a ručit můžete jak formou ručitele, tak i zastavením majetku. Veškeré nezbytné dokumenty je možno zaslat v elektronické podobě, takže i takovou půjčku si dokážete sjednat jen na internetu.

Jste-li zaměstnaní a přitom musíte čelit exekuci, zpravidla máte u některých finančních společností větší šanci na získání půjčky. Vyberte si půjčku u takové společnosti, která nekontroluje registry dlužníků a tím pádem snadněji dokážete naplnit podmínky požadovaného úvěru.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.