Půjčky pro ty co jsou v insolvenci

Procházíte právě insolvencí? Pak máte jistě velmi napnutý domácí rozpočet. Jenomže, každá mince má dvě strany a tak je to stejné i s oddlužením. Na jednu stranu můžete být rádi, že vám soud insolvenci povolil a vy tak máte jedinečnou možnost zbavit se všech dluhů z minulosti a po pěti letech začít úplně nanovo a s čistým štítem. Jenomže, výplatu vám podstatně zkrouhnou insolvenční srážky a vyžít jen z toho minima co vám zůstane po dobu pěti let není jen tak. Navíc, jakýkoli další příjem, i kdybyste si chtěli ještě něco málo přivydělat, případně něco zdědili či vyhráli ve sportce, stejně musíte odevzdat insolvenčnímu správci a bude použito na splátky dluhů věřitelům. Chcete-li tedy úspěšně insolvencí projít, nezbývá nic jiného, než podstoupit velmi tvrdě omezený finanční rozpočet a zatnout zuby. Vydržet se to jistě dá, když už máte od všech věřitelů a exekucí pokoj, prostě je nutné si jen vše propočítat do poslední koruny a odpustit na určitou dobu zbytečnosti, které teď momentálně životně nutně nepotřebujete. No jo, ale co když dojde znenadání na nějaký nečekaný výdaj, který nesnese odklad? Třeba se pokazí auto se kterým jezdíte denně do práce, pračka vypoví službu, stejně tak sporák, kotel na vytápění, atd. Přihodit se může prostě cokoli. Pokud to jen trochu jde, snažte se půjčit si od rodiny nebo kamarádů, kteří mají pro vás v tak tíživé situaci pochopení. Jelikož jste právě v insolvenci, neměli byste se i nadále zadlužovat a další půjčkou ohrozit měsíční insolvenční splátky. Pokud na to insolvenční správce přijde, vše oznámí soudu, ten vám insolvenci zruší a okamžitě pošle vaši osobu do konkurzu. Tím pádem bude veškerý váš majetek v ohrožení a dluhů se nezbavíte snad ani do konce života. Proto dříve než si sjednáte jakoukoli půjčku, vše velmi pečlivě uvažte, zda vám takové riziko za to stojí.

Půjčí někdo v insolvenci?

Půjčit si peníze v době insolvence není přímo nemožné, ale také ne dvakrát jednoduché. Úvěrové společnosti se takovým žadatelům o půjčku doslova vyhýbají, jelikož je považují za nejrizikovější klientelu, u níž je návratnost poskytnuté investice na velmi nízké úrovni. Půjdete-li do banky s požadavkem na půjčku, věřte, že tak činíte zcela zbytečně. Pro vás to je úplně ztracený čas, jelikož tradiční bankovní domy lidem v insolvenci a exekuci nepůjčují. Důvodem je nejen případná evidence v registru dlužníků, ale také nedostatečný nebo velmi malý příjem a navíc příliš mnoho nesplacených závazků, které by v konečném výsledku mohly ohrozit splacení dalšího úvěru. A to se nemusí hned jednat o nějakou velkou půjčku. I jen žádost o vydání kreditní karty či povolení kontokorentu k běžnému účtu může narazit na značný problém. Daleko větší šance na úspěch se vám nabízí u nebankovních společností, ale ani zde nečekejte žádné zázraky. U spousty velkých renomovaných firem narazíte na stejný problém jako u banky, jelikož striktně žádosti o úvěr lidem v insolvenci odmítají. Avšak existují společnosti, které za jistých podmínek dokážou tento fakt tolerovat.

Chci půjčit

Nebankovní půjčka vyplacená ihned

Nebankovní společnosti jsou všeobecně známy svými jednoduchými podmínkami a možná to na první pohled vypadá, že si u nich může sjednat půjčku kdokoli. Ale to je jen pouhý klam, i zde musíte v prvé řadě naplnit alespoň minimální podmínky. Větší šance na schválení nebankovního úvěru je možná dána také tím, že každá žádost o půjčku je posuzována individuálně, a tak i když máte právě insolvenci, může vám při dodržení určitých podmínek být půjčka poskytnuta. Možná je dobré oslovit přímo některou z oddlužovacích společností, které se půjčkami lidem v exekuci a insolvenci zabývají. Ovšem vždy počítejte s tím, že společnost bude požadovat vyšší záruky splacení. Ať už formou ručitele jako dalšího spolužadatele o půjčku a nebo zástavou nemovitosti v případě velmi vysokých úvěrů. Podle novely zákona o spotřebitelském úvěru je zákonnou povinností všech finančních společností dopředu si ověřit platební schopnost žadatele, a tak se taková půjčka v insolvenci většinou odvíjí od konkrétních možností žadatele. Na rozdíl od bankovního úvěru si nebankovní půjčku dokážete sjednat jedna dvě, nemusíte nic složitě vyřizovat s horou papírů. Jakoukoli žádost o nebankovní půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele a dále vyřídíte vše jen s pomocí mobilního telefonu a případné návštěvy na pobočce nebo jen elektronicky. Záleží jen na vás čemu dáváte přednost.

Malá půjčka v hotovosti

Přestože jste v insolvenci a potřebujete nutně půjčit nějaké peníze, dá se říci, že nejsnáze dostupná, je jakákoli malá půjčka neboli mikropůjčka. Některé společnosti mají podmínky natolik jednoduché, že když vám chybí třeba jen tisícovka do další výplaty, nekontrolují ani registry dlužníků nebo nepožadují doložení vašeho příjmu. Avšak musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Jenomže i takové podmínky mohou mít pro vás určité výhody. Existují totiž společnosti, které vám na 14 dnů půjčí peníze zdarma, úplně bez poplatku, to znamená, že když vypůjčenou částku splatíte do 14 dnů, nezaplatíte ani o korunu víc. Prostě kolik jste si půjčili, přesně tolik vrátíte. A nebo někde narazíte na možnost půjčit si jako nový klient taktéž bez poplatku. Standardní doba splacení celé půjčky je pak zpravidla do jednoho měsíce. Pokud byste se dostali do problémů a nebyli schopni půjčku zaplatit, vždy máte možnost si splatnost prodloužit, ovšem za další poplatek.

Dříve než si sjednáte v insolvenci půjčku, uvědomte si, že každý další závazek, který na sebe berete, může negativně ohrozit celou vaši insolvenci. Proto buďte velmi opatrní a pokud to není nezbytně nutné, raději se půjčkám v insolvenci vyhněte. Určitě nechcete kvůli několika tisícům přijít o možnost trvalého oddlužení.  

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.