Půjčky pro seniory bez nahlížení do registrů

Nedostatek financí vás může zaskočit v jakékoli fázi života, můžete být mladý student nebo senior s deseti vnoučaty. Avšak půjčit si peníze můžete v jakémkoli věku, podmínkou je pouze to, abyste byli starší 18-ti let, což jako důchodce hravě splňujete. Mnoho lidí v pokročilém věku se mylně domnívá, že jim nikdo peníze nepůjčí, jelikož nemají příjem ze zaměstnání. Ovšem opak je pravdou. Na úvěrovém trhu existuje nespočet možností, jak si i v pokročilém věku sjednat půjčku. Vždyť nikdy nevíte, jaká nenadálá událost vás zaskočí. Přijde nečekaná složenka s vyúčtováním energií, co jste při letním pobytu spotřebovali na chatě nebo si díky půjčce budete chtít splnit dávný sen z mládí. Můžete také zaplatit zálohu za exotickou dovolenou a podívat se do míst, o nichž jste vždy jenom četli nebo slyšeli. Zkrátka, i když nejste v již v plném pracovním procesu, neznamená to, že by vám automaticky nikdo nechtěl sjednat půjčku. Musíte ale o půjčku požádat vhodnou úvěrovou společnost.

Chci půjčit

Půjčky pro seniory

Pokud potřebujete půjčit peníze a nevíte na koho se nejlépe obrátit, zkuste se nejprve porozhlédnout po nabídce internetu. K tomuto účelu je zde vytvořený skvělý informační nástroj tzv. online srovnávač půjček, kde do systému zadáte jen vaše požadavky na půjčku a obratem se vám zobrazí filtr všech bankovních i nebankovních úvěrových produktů aktuálně dostupných na trhu. Kromě toho je u každé půjčky rovnou uvedeno, s jakými podmínkami je nabízena. Okamžitě tak máte přehled o výši úrokové sazby, době splatnosti, případně dalších benefitech, které daná společnost k půjčce nabízí. Snadno se tak na trhu zorientujete a zvolíte půjčku podle sebe. Například v nebankovní sekci se setkáte přímo s kategorií půjček pro seniory, která má podmínky pro sjednání již předem upraveny tak, aby jim dokázali vyhovět i důchodci v pokročilém věku. Všeobecně lze konstatovat, že co se týče podmínek poskytovaných půjček a úvěrů, můžete s větší benevolencí k žadatelům počítat spíš v nebankovní sféře než v bance. Tam mají hodně přísná pravidla.

Půjčka bez kontroly registru dlužníků

U některých úvěrových společností však patří důchodci k více rizikovější klientele, a proto je u nich stanovena věková hranice pro poskytování půjček a úvěrů. Ta se pohybuje zpravidla od 75 do 85 let věku, avšak tyto údaje se dost zásadně liší podle konkrétního poskytovatele. Dost také záleží na tom, kolik peněz vlastně požadujete. S vyšší věkovou hranicí se vám lépe sjedná malá půjčka v řádu jednotek či desítek tisíc korun než úvěr v hodnotě několika sta tisíc korun. V takovém případě by také úvěrová společnost mohla požadovat adekvátní ručení za půjčku, takže byste museli mít dalšího spoludlužníka nebo by bylo nutno zastavit nemovitost. Tak jako tak i pro seniory platí stejná pravidla při sjednání půjčky jako pro kohokoli jiného. To znamená, že když budete žádost o bankovní půjčku, nejprve si vás projedou v centrálním registru klientských informací, aby zjistili, zda náhodou nemáte nějaké další závazky. Pokud jste v registru evidováni a to třeba jen proto, že jste se v minulosti dostali do problémů se splátkami, avšak veškeré své závazky jste již dávno vyrovnali, půjčku vám za této situace v bance neschválí. Tam vyžadují naopak perfektní platební morálku. Také doložení výše vašeho důchodu se v bance jistě nevyhnete. Pokud vám chodí pravidelně každý měsíc na účet, stačí doložit jen výpis z účtu nebo si jej banka dohledá sama. Je však otázka, nakolik banka bude váš důchod považovat za dostačující vzhledem k výšce požadovaného úvěru. Podle toho vás ohodnotí příslušnou bonitou a dle její stupnice vám buď žádost o půjčku schválí nebo zamítnou. Jestliže v bance nepochodíte, je zcela zbytečné si lámat s půjčkou hlavu. Jednoduše se po půjčce poohlédnete v nebankovní sféře, kde se vám nabízí spoustu možností, jak situaci s nedostatkem financí rychle vyřešit.

Sjednat půjčku

Rychlá online půjčka na účet nebo na ruku

Pokud potřebujete rychle půjčit peníze, velmi efektivní řešení vám nabízí okamžitá nebankovní online půjčka. Ta je určena k pokrytí nenadálého výpadku financí a z toho důvodu je její vyřízení také časově nenáročné. K penězům se můžete dostat během několika málo minut. Záleží jen na vás, zda si je přejete vyplatit na bankovní účet a nebo si je raději vyzvednete v hotovosti. K tomuto účelu využívají nebankovní společnosti i různé alternativní způsoby, kdy si pro peníze zajdete do nejbližší trafiky a rovnou přiberete i noviny a nebo zajedete na benzinku. V obou případech vám peníze vyplatí na ruku obsluha platebního terminálu jen na základě elektronického kódu, který jste obdrželi v krátké SMS zprávě. Žádost o takovou malou půjčku podáte online přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jen přiložený formulář. Jakmile jej odešlete, okamžitě projde schvalovacím procesem a to ve dne v noci, takže přístup k půjčce je vlastně neomezený. Plně automatizovaný systém je v provozu i o víkendu nebo ve svátek. K žádosti o půjčku není nutno skenovat žádné doklady, ani dokládat potvrzení o výši vašeho důchodu, pouze uvedete informaci o pravidelných příjmech. Některé nebankovní společnosti u takto malých půjček ani nenahlíží do registru dlužníků, jiné sice ano, ale získané informace nejsou rozhodující pro úspěšné schválení žádosti. V neposlední řadě je třeba také podotknout, že každá nebankovní půjčka se snaží zohlednit individuální možnosti a potřeby klienta, tudíž nic nebrání tomu, abyste si vyjednali půjčku přesně v rámci svých možností.

Půjčky pro seniory nabízí řada certifikovaných úvěrových společností, které poskytují úvěry za férových podmínek a na základě jasné a transparentní smlouvy.

Komentáře jsou uzavřeny.