Půjčky pro problémové klienty

Pokud jste se v minulosti dostali do platební neschopnosti, nepatříte pro některé finanční společnosti mezi právě žádané klienty. Těm se poskytovatelé půjček snaží vyhýbat. Je celkem jedno, jestli máte momentálně záznam v registru dlužníků nebo jste v exekuci či insolvenci. Jako dlužník máte možnosti na úvěrovém trhu značně omezené. Bohužel, nikoho nezajímá, zda jste se do dluhů dostali vlastní vinou a nebo to byla jen souhra životních náhod a okolností. Jakmile člověk přijde o práci a tím pádem i o základní zdroj příjmů, nastává krize. Také nemoc, případně rozchod s životním partnerem dokáže pěkně zamávat s rodinným rozpočtem. V takových případech jste pak rádi, že sotva tak zaplatíte nájem a nezbytné výdaje, a na splátky půjček už prostě nezbývá. Jenomže ignorovat své závazky a hrát roli tak zvaného mrtvého brouka se rozhodně nevyplácí. Když se dostanete do problémů se splátkami, vždy takovou situaci řešte včas. Výrazně vám může pomoci refinancování půjčky nebo máte-li jich víc, pak konsolidace, kdy všechny své půjčky sloučíte do jednoho úvěrového produktu. Včasným zásahem se vám pak lépe podaří vyhnout se do budoucna pozici problémového klienta, když si budete chtít vzít další půjčku.

Co říkají banky na problémové klienty?

Tradiční velké bankovní domy mají ve všem dokonale jasno. Mají pevně nastavená pravidla a z nich nevybočí ani krůček na stranu. Pokud máte tedy exekuci, insolvenci, jsou pro vás bankovní půjčky v nedohlednu. Stejně tak, když podáte žádost a najednou banka zjistí vaše jméno v některém z bankovních či nebankovních registrů dlužníků. Také výše vašich příjmů je velmi často rozhodujícím kriteriem pro bankovní půjčku. Musíte přiměřeně vydělávat a nejlépe být zaměstnáni v trvalém zaměstnaneckém poměru. Když jste bez práce, student, matka na mateřské, důchodce a případně pobíráte jen sociální dávky, vaše důvěryhodnost se rapidně snižuje. Tím pádem jste ohodnoceni velmi nízkou bonitou a takovým klientům banka zpravidla žádost o půjčku zamítne. Naproti tomu existuje nebankovní sektor, který vám nabízí daleko více možností.

Chci půjčku

Nebankovní půjčka bez registru

Nebankovní společnosti nabízí úvěrové produkty s takovými podmínkami, aby jim bez problému dokázali vyhovět i klienti, pro něž je půjčka v bance naprosto nedostupná. To jednoduše znamená, že nebankovní společnost je ochotna akceptovat takové faktory, které by v bance absolutně neprošly. Některé společnosti tedy nenahlíží do registru dlužníků, mají přímo specifickou kategorii půjček určenou lidem v exekuci či insolvenci, nevyžadují dokládaní příjmů a snaží se okamžitě řešit naléhavé finanční potřeby jednotlivých žadatelů. Právě proto přistupují ke každé žádosti individuálně, a tak vždy máte šanci na úspěch. Pokud patříte mezi méně bonitní klienty, můžete využít široké možnosti nebankovních půjček, které vám půjčí třeba jen pětistovku do další výplaty nebo několik desítek tisíc na vyplacení exekuce.

Půjčky pro každého

Mnoho žadatelů o půjčku velmi často nedosáhne na požadovaný úvěr z důvodu záznamu v registru dlužníků. Tomu nahrává i skutečnost, že údaje o dlužnících jsou zde evidovány po několik let. Stačí abyste se v minulosti opozdili se splátkou půjčky či úvěru, případně nezaplatili tři měsíce fakturu dodavatelům energií a už je problém na světě. I když totiž své dluhy jednoho dne splatíte, neznamená to automaticky, že vás hned z registru vymažou. Zákonná lhůta je jasně daná a s ní nic nenaděláte. Když pak chcete v budoucnu žádat o půjčku, může vám takový záznam pěkně všechno překazit. Pokud si nejste jisti, jak na tom právě jste, vždy máte možnost za mírný poplatek požádat o aktuální výpis. Buď formou krátké SMS zprávy a nebo na příslušných webových stránkách. Podle toho zda jste či nejste evidováni v registru, musíte také zvolit vhodnou půjčku. Nejlépe takovou, kdy poskytovatel vůbec nenahlíží do registru dlužníků a nebo v případě jen malého prohřešku, který jste však už dávno splatili, je ochoten tento fakt akceptovat. V takovém případě ale musíte zpravidla počítat s vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Proto si nejprve dobře rozmyslete, jestli se vám půjčka vyplatí nebo ne. V případě, že se dostanete do problémů, můžete si dobu splatnosti opět za poplatek prodloužit.

Malé půjčky ihned

Pro problémové klienty je nejsnáze dostupná malá půjčka, která nevyžaduje žádné ručení a k jejímu vyřízení si plně vystačíte jen s mobilním telefonem a připojením k internetové síti. Absolutně nemusíte nikam chodit na pobočku, složitě vyplňovat stohy papírů a čekat několik dnů na schválení žádosti. Nebankovní společnosti jsou více pružnější a nabízí půjčky vhodné téměř pro každého. Na webu konkrétního poskytovatele podáte rychlou online žádost, ta má podobu velmi krátkého formuláře, kde zadáte jen základní identifikační údaje a posuvníkem si navolíte kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Veškeré tyto parametry si určujete sami, nikdo vám nenutí zbytečně vysoký úvěr, který byste ani nevyužili. Jakmile žádost odešlete, o její zpracování se postará plně automatizovaný systém a ten rozhodne o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, na mobilní telefon obdržíte SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Peníze jsou vám pak okamžitě převedeny na bankovní účet. Celá záležitost probíhá jen elektronickou cestou, a proto je možno půjčku získat tak rychle. Navíc systém je v provozu ve dne v noci, tudíž i rychlá půjčka je neustále s vámi. Požádat můžete kdykoli i během víkendu nebo ve svátek.

I jako problémový klient si můžete sjednat půjčku v jakékoli výši. Nejste ničím omezeni, jen  musíte počítat s tím, že čím vyšší úvěr, tím jsou vyžadovány také vyšší záruky splacení. Ty mohou mít podobu ručitele nebo zástavy majetku. Nikdy u žádné půjčky neplaťte poplatky předem a vybírejte úvěrové produkty u velkých renomovaných společností. U nich máte vždy záruku kvalitních služeb.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.