Půjčky pro lidi v exekuci

Zadlužených lidí neustále přibývá. A není se čemu divit, mnoho lidí se potýká s problémy, jak uhradit běžné náklady na bydlení a poplatit pravidelné účty. Do svízelné finanční situace lze spadnout jedna dvě. Přijdete o práci, znenadání onemocníte či vás opustí partner a těžká životní krize na sebe nenechá dlouho čekat. Počítáte doslova každou korunu až se nakonec dostanete na pokraj exekuce. Jestliže jsou věřitelé značně netrpěliví a dožadují se zaplacení dlužné částky prostřednictvím exekučního řízení, pořád máte ještě možnosti, jak ochránit svůj majetek. V prvé řadě se musíte k problému postavit čelem a začít urychleně jednat. Uvědomte si, že dlužná částka neustále narůstá o další sankce a úroky, a že budete muset zaplatit i poměrně vysoké náklady exekučního řízení. A tak se často stane, že se původní tisícikorunový dluh rozroste na částku několika tisíc korun. Čas hraje proti vám, proto zatněte zuby a pusťte se do boje. Abyste se problému zbavili a měli opět klid, je potřeba exekuci zaplatit. K tomuto účelu slouží různé půjčky na vyplacení exekuce, které jsou v dané situaci rozhodně optimálním řešením.

Postihla vás exekuce?

Exekuční řízení je samo o sobě dost nepříjemná záležitost. Exekutor vám může doma polepit veškeré vybavení bytu žlutými nálepkami, může vám obstavit bankovní účet a rovnou nařídit vašemu zaměstnavateli exekuční srážky na plat. Ze dne na den se tak ocitnete doslova bez prostředků. Je možné se proti tomuto nějak bránit? Do jisté míry ano. Ačkoliv nemáte přístup k bankovnímu účtu a nemůžete s peněžními prostředky nijak nakládat, máte právo na jednorázový výběr dvojnásobku životního minima, což činí částku 6 820 Kč. Zároveň je dobré dohodnout se zaměstnavatelem, aby vám výplatu neposílal na účet, ale vyplácel v hotovosti. Exekuce na plat trvá tak dlouho, dokud není dlužná částka zcela vymožena. Všech těchto obtíží se lze jednoduše zbavit, pokud si sjednáte půjčku a exekuci vyplatíte.

Požádat o půjčku

Půjčka pro lidi v exekuci 

Jako člověk s exekucí na krku nemáte ve světle úvěrových společností právě nejlepší pozici. Pro každou úvěrovou firmu spadáte do kategorie rizikových klientů, kterým jen tak někdo nepůjčí. Především bankovní instituce nejsou v tomto případě příznivě nakloněny, jelikož jste považováni za osobu s problémovou platební morálkou a špatnou finanční minulostí. Banky zkrátka lidem s negativním záznamem v registru dlužníků obětavě nepůjčují. Avšak pořád máte ještě šanci na úspěch. Můžete využít druhou alternativu v podobě nebankovních společností, ale i zde platí, že vám půjčku automaticky neposkytne každá společnost. Záleží na tom, jak kdo má přísná kritéria pro poskytnutí úvěru a nakolik je ochoten akceptovat zvýšené riziko poskytnutého úvěru. Určitou naději máte u půjček od soukromých nebankovních společností či investorů, které musíte v prvé řadě přesvědčit o své schopnosti půjčku splatit. Pokud můžete poskytnout dostatečné záruky splacení a ručit třeba další osobou nebo majetkem, může vám být půjčka schválena.

Půjčka s ručením nemovitostí

Podmínky sjednaného úvěru pro lidi s exekucí se také odvíjí od výše samotného úvěru. Samozřejmě, že u nižších částek v řádu několika tisícovek či desítek tisíc je situace poměrně jednoduchá. Pokud ale dlužíte už stovky tisíc, je v prvé řadě dobré zvolit vhodného věřitele. Pro tyto případy existuje řešení v podobě různých oddlužovacích společností, které vám jednak poskytnou půjčku na vyplacení exekuce a zároveň vyřídí veškeré formality, které s tím souvisí. U vysokých částek je zpravidla požadováno ručení nemovitostí. Ta může být i ve vašem vlastnictví. Tím, že oddlužovací společnost celou exekuci zaplatí, uvolní zároveň zastavenou nemovitost pro účely půjčky. Pokud nemáte žádný majetek, pak můžete ručit jinou nemovitostí, jestliže vám její vlastník k tomuto udělí souhlas. Způsobů, jak sjednat půjčku v exekuci je opravdu několik. Vždy však záleží na individuálních okolnostech konkrétního případu, avšak každá exekuce se dá řešit ku prospěchu obou stran.

Nebankovní půjčku vybírejte jen u solidních úvěrových společností a jejich reference si ověřte například na internetu v různých diskuzích. Nikdy se nenechte v tíživé situaci zatlačit až do kouta a přistupujte jen na podmínky, které jsou v rámci vašich možností. Férová společnost nikdy nepožaduje poplatky předem.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.