Půjčky pro lidi po insolvenci
Máte insolvenci úspěšně za sebou? Pak jistě není na co vzpomínat a jste určitě rádi, že jste se tímto způsobem dostali z bezvýchodné finanční situace. Zvládnout nelehké pětileté období, kdy veškeré vaše příjmy jsou zkrouhnuty na totální minimum není jen tak. Není tedy divu, že vaše konto je doslova na nule, úspory žádné a měsíční výplata sotva tak pokryje běžné rodinné výdaje. Pokud do této situace zasáhne nějaká nečekaná událost, není se čemu divit, že už ji nemáte opravdu jak financovat. Stačí aby přišla nečekaná složenka, dosloužil spotřebič v domácnosti a nebo jste přišli o práci. V takových případech pak přichází na řadu půjčka, se kterou buďte ale velmi uvážliví. Určitě se nechcete opět dostat mezi zadlužené jedince, kteří už neví kudy kam. Máte-li možnost půjčit si peníze od rodiny nebo přátel, určitě to pro vás bude jednodušší. Na druhou stranu je však třeba říci, že lidé po skončení insolvenci to mají na trhu půjček daleko jednodušší než lidé v insolvenci. Těm nepůjčí nejen banky, ale ani žádná solidní investiční společnost.
Půjčí někdo po skončení insolvence?
Insolvence končí po pěti letech, kdy soud rozhodne o vašem oddlužení a odpustí vám zbývající závazky. V tu chvíli jste úplně čistí, jako kdybyste nikdy nikomu nic nedlužili. V době insolvence je však vaše osoba evidována v insolvenčním rejstříku. A právě zde je třeba podotknout, že insolvenční rejstřík není totéž jako registr dlužníků. Do bankovního nebo nebankovního registru se dostanete, jakmile přestanete splácet jakoukoli spotřebitelskou půjčku nebo úvěr. V registru SOLUS jsou navíc evidovány i veškeré vaše dluhy vůči dodavatelům energií či telefonnímu operátorovi. I když své závazky jednoho dne uhradíte, vaše jméno přetrvává v registrech ještě po řadu let. Pokud v té době jdete žádat o půjčku, může vám tento fakt nadělat pěknou paseku. A stejné to je i s insolvenčním rejstříkem. Bez problému můžete o půjčku požádat v době, jakmile pomine zákonná lhůta pro výmaz.
Půjčka od banky po insolvenci
Je všeobecně známo, že tradiční bankovní domy mají na žadatele o půjčku jednotný přísný metr. Abyste měli alespoň minimální šanci na úspěch, můžete se do banky vydat nejprve poté, co je vaše jméno z insolvenčního rejstříku odstraněno. Ale i přesto se připravte na to, že vás banka bude v každém případě považovat za méně bonitního klienta. Špatnou finanční minulost před ní neukryjete, a tak vás vždy bude vnímat jako klienta, který není schopen dostát svým závazkům. Navíc, máte-li nízký příjem, jste momentálně bez práce, případně máte na svém kontě ještě další finanční škraloup, úspěšné schválení půjčky je téměř v nedohlednu. V takovém případě je lepší neztrácet zbytečně čas a obrátit se na nebankovní sektor, kde se vám otevírají široké možnosti nebankovních půjček.
Nebankovní půjčka po insolvenci
Nebankovní půjčka je zpravidla jedinou možností, jak se po skončení insolvence dopracovat k požadovanému úvěru. U těchto finančních společností se vás totiž nikdo na nic neptá. Nikoho nezajímá vaše minulost, způsob insolvence a většinou ani kolik vyděláváte. To se týká především půjček sjednaných na krátkou dobu, kdy si jednoduše během chvilky můžete půjčit až několik tisíc korun. Rychlost je u nebankovních společností prvořadým kriteriem, a tak je úplně běžné, že potřebnou sumou disponujete ještě týž den, kdy o půjčku požádáte. A je úplně jedno, zda vám peníze připíší na bankovní účet a nebo si je vyzvednete v hotovosti. Extrémní rychlosti, s jakou jste schopni si půjčku vyřídit, nahrává také skutečnost, že celou půjčku si kompletně vyřídíte jen v prostředí internetu. K tomuto účelu má každá nebankovní společnost na svých webových stránkách jednoduchý online formulář. Ten vyplníte a jakmile jej odešlete, žádost je okamžitě zpracována. Řada společností totiž využívá plně automatizovaný systém a ten je v provozu celých 24 hodin denně. Proto je půjčka kdykoli k dispozici. Taková rychlá půjčka vás nezatěžuje žádnou zbytečnou administrativou, nemusíte nic dokládat a peníze můžete využít na cokoli. Riziko poskytnutého úvěru je ale na druhou stranu vyváženo vyšší úrokovou sazbou a krátkou dobou splatnosti. Avšak některé společnosti nabízí třeba první půjčku zdarma, což je určitě vhodné využít.
Dlouhodobá půjčka
Po skončení insolvence si můžete požádat o půjčku v jakékoli výši, nejste ničím omezeni. Nebankovní společnosti zpravidla posuzují každou žádost s přihlédnutím k individuálním okolnostem každého klienta, a proto máte vždy šanci na úspěch. Je samozřejmé, že úvěr v řádu několika desítek či stovek tisíc korun bude vyžadovat také daleko vyšší záruky splacení než malá půjčka před výplatou. Ručit lze jak další osobou jako spoluručitelem, tak i zástavou majetku. Přitom zastavit lze cokoli, byt, dům, chatu, družstevní podíl na bytě, pozemek, komerční objekt, atd. Budete-li za půjčku ručit nemovitostí s dostatečně vysokou hodnotou, hned na vás bude společnost pohlížet jinak a získáte zároveň vyšší bonitu. V takovém případě pak může být půjčka lépe úročena nebo získáte další bonusy navíc – odklad splátek na určitou dobu, možnost předčasného splacení bez sankce, mimořádnou splátku bez poplatku. Je-li ručení za půjčku optimální, není výše vašich příjmů či případný záznam v registru rozhodujícím faktorem pro schválení úvěru. S takovou půjčkou se můžete pustit do rekonstrukce bydlení, zařídit domácnost, odjet na dovolenou, prostě cokoli, co vyžaduje vyšší investici.
Možnosti půjček po skončení insolvence jsou daleko větší než v době právě probíhajícího insolvenčního řízení. I když u některých společností je finanční minulost pořád jedním z rozhodujících faktorů pro schválení půjčky, stále existuje mnoho firem, které toto opomíjí. A právě u nich máte největší šanci na úspěch.