Půjčky pro dlužníky v exekuci

Dlužíte a potřebujete peníze? Exekuce byla rychlejší než vy a zastihla vás v nejméně vhodný čas? Co naplat, na tomto faktu už nic nezměníte, ale pořád se můžete s celou situací důstojně vyrovnat, aniž byste ohrozili svoji střechu nad hlavou. Nevíte jak? V prvé řadě si uvědomte, že čím dříve se zbavíte celé exekuce, tím více peněz v konečném výsledku ušetříte. Nejenže musíte zaplatit celou dlužnou částku, která pěkně narostla o další úroky, ale i poměrně vysoké náklady exekučního řízení. To v praxi často znamená, že třeba z tisícikorunového nedoplatku se rázem stane dluh v desítkách tisíc. Nemáte-li tedy v nejbližším okolí nikoho, kdo by vám s penězi pomohl, přichází na řadu půjčka, která je v dané situaci velmi efektivním řešením. Jejím prostřednitcvím celou exekuci vyplatíte a půjčku postupně v měsíčních splátkách uhradíte. Volit splátkový kalendář v případě exekuce by se vám právě nemuselo vyplatit, pořád totiž může dojít k dražbě veškerého vašeho majetku.

Kde si půjčit jako dlužník

Jste-li v pozici dlužníka a máte už exekutora v patách, neznamená to automaticky, že by vám nemohla být poskytnuta půjčka. Sice jako dlužník budete pravděpodobně ocejchováni v negativním registru neplatičů, který je však zásadním kriteriem pro schválení úvěru zpravidla jen bankovních domů. Naproti tomu nebankovní společnosti jsou ke svým žadatelům více benevolentní a vaše platební minulost nehraje až tak důležitou roli. Nejčastěji jsou půjčky pro dlužníky u soukromých firem spojeny s nutností předložit doklad o výši příjmu a informaci o stávajících úvěrech. Úvěrové společnosti samozřejmě půjčují jen těm lidem, u nichž nabudou dojmu, že jsou schopni půjčku v požadovaném termínu splatit. Záznam v regisitru dlužníků tedy nemusí být hned na závadu.

Sjednat půjčku

Rychlá půjčka pro dlužníky

Přestože dlužíte peníze, samotná výše úvěru není nijak omezena. Půjčit si lze libovolnou částku, ovšem od její výše se budou odvíjet konkrétní podmínky poskytnutého úvěru. Velmi příznivá situace nastává pro malé drobné půjčky v řádu tisícikoruny, které si bez sebemenších administrativních úkonů vyřídíte na internetu velmi rychle. Stačí jen podat rychlou žádost v podobě krátkého online formuláře. Ta ihned po odeslání projde schvalovacím procesem a vy jste obratem informováni o jeho výsledku. Je-li kladný, peníze ihned odchází na bankovní účet, případně si je vyzvednete v hotovosti. Splatnost se u krátkodobých úvěrů pohybuje v rozmezí 30-ti dní a některé společnosti dokonce nabízí první půjčku s lepšími podmínkami. Rychlá nebankovní půjčka je i pro dlužníky pohotovým zažehnáním jakékoli finanční krize.

Půjčky pro dlužníky se zástavou nemovitosti

Jestliže máte na svém kontě již několik nesplacených úvěrů a potřebujete další, ani v tomto případě vám nejsou brány nebankovních společností zcela uzavřeny. Půjčit si můžete i několik desítek či stovek tisíc (například na vyplacení exekuce), ale dopředu musíte počítat s tím, že jako problémový klient budete muset společnosti poskytnout dostatečně vysokou záruku splacení. Máte-li nějaký majetek (byt, auto, chatu, garáž, zahradu, pozemek), můžete jej zastavit. Není nutno hned riskovat vlastní střechu nad hlavou, lepší je použít jiný objekt, který třeba není ani ve vašem výlučném vlastnictví. V takovém případě si stačí opatřit souhlas vlastníka, že nemovitost bude sloužit jako záruka splacení úvěru. Pokud nevlastníte žádný majetek, můžete ještě ručit třetí osobou. Posouzení takové žádosti o půjčku pak probíhá individuálně.

Pokud dlužíte a nezvládáte plnit svoje závazky, velmi dobře zvažte, zda je nezbytně nutné brát si další úvěr. Vybírejte vždy jen u velkých renomovaných firem, u nichž máte jistotu kvalitních služeb.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.