Půjčky oproti zástavě nemovitosti

Chcete-li půjčit větší sumu peněz, můžete narazit na nemalý problém. Obzvlášť, pokud máte v patách exekuci nebo jste v insolvenci. V takových případech pak už nezbývá jiná možnost, než si sjednat půjčku oproti zástavě. Ta bývá pro finanční společnosti dostatečnou zárukou splacení celého úvěru. Často lidé zastaví svůj majetek, když už nevědí kudy kam, mají dluhy a věřitelé se domáhají svých peněz. Pro zadlužené jedince totiž není jen tak jednoduché sjednat si půjčku, jelikož ve většině finančních společností na ně nahlíží jako na rizikové klienty. Záznam v registru dlužníků vypovídá o jejich neblahé platební morálce, a tak se mají firmy raději na pozoru. Půjčku oproti zástavě nemovitosti nabízejí jak banky, tak i nebankovní společnosti, samozřejmě, že každý sektor nahlíží na žadatele jinak. Je všeobecnou praxí, že v soukromém sektoru klienti uspějí daleko více než u tradičních bankovních domů. Ty mají své specifické podmínky a zejména dlužníkům zůstávají jejich brány uzavřeny. Ale to neznamená, že by dlužníci nemohli uspět jinde. Právě naopak, pořád mají šanci získat jednoduchou půjčku bez zbytečné byrokratické zátěže.

Chcete půjčku od banky?

Někteří konzervativně smýšlející lidé si nedovedou představit, že by šli žádat o půjčku někam jinam než do banky. A určitě jen tam, kde mají po mnoho let vedený běžný účet. Někdy se pak nestačí divit tomu, jak přísné jsou bankovní podmínky a jaké nekonečné papírování je čeká. Každá banka si nejdříve příchozího žadatele o půjčku prolustruje v bankovním i nebankovním registru dlužníků a jakmile zjistí, že zde máte vedený záznam, není nutno ani pokračovat v dalším kroku. Bankovní instituce totiž lidem s nesplacenými závazky zpravidla nepůjčují. Pokud ale projdete, budete se muset připravit na to, že bude nutné doložit spoustu potvrzení a dokladů. Vyžadováno je zejména potvrzení o příjmech z trvalého zaměstnání a u podnikatelů kopie daňového přiznání za uplynulé období. Pokud jdete žádat o půjčku v řádu několika stovek tisíc až milionu korun, bude také nutno poskytnout odpovídající záruky splacení. Ty může splňovat například nemovitost v přiměřené hodnotě. Celá záležitost týkající se vyřízení bankovní půjčky je běh na dlouhou trať a musíte se v každém případě obrnit značnou dávkou trpělivosti. Jestliže ale na půjčku nespěcháte, třeba se vám investovaný čas vrátí v podobě lepšího úroku a podmínek.

Chci půjčit

Nebankovní půjčka bez papírování

Poněkud jednodušší a pružnější je situace v nebankovním sektoru, kde si dokážete úvěr sjednat podstatně rychleji. Nebankovní společnosti nebazírují tolik na administrativě a ke komunikaci s klientem využívají především telefon a email. Přestože je dle zákona povinností každé finanční společnosti ověřit si platební schopnost žadatele, je zcela na nich, jak tuto podmínku naplní. Z toho důvodu ne všechny firmy striktně nahlíží do registru dlužníků a žádost o půjčku schvalují na základě zde uvedeného záznamu. Ovšem na druhou stranu je samozřejmé, že pokud díky registru zjistí, že jste zadluženi až po uši, ve vašem vlastním zájmu vám další úvěr neschválí. Úvěrové firmy se tímto způsobem snaží klienty ochránit před dluhovou pastí, z níž v konečném výsledku není úniku. Dobrou zprávou je, že nebankovní společnosti spíš posuzují každou žádost individuálně, a tak ani netrvají na doložení potvrzení o výši příjmu ze zaměstnání. Plně postačí jakýkoli pravidelný měsíční příjem, ať už to jsou příjmy z brigády, mateřské, důchodu, stipendia, podpory v nezaměstnanosti či sociálních dávek. Když k tomu všemu připočtete ještě ručení nemovitostí, pak máte velkou šanci na úspěch.

Půjčka se zástavou nemovitosti

Poměrně rychlým způsobem, jak si půjčit větší sumu peněz, je půjčka sjednaná u nebankovní společnosti. Zde totiž můžete celou záležitost vyřídit online, od podání žádosti až po konečné převedení peněžních prostředků na váš bankovní účet. Ovšem je samozřejmé, že částky od sta tisíc směrem nahoru budou vyžadovat i nějaké doklady. Avšak ty je možno zaslat zcela běžnou elektronickou cestou, třeba emailem. Žádost o půjčku se zástavou podáte přímo na webovém portále poskytovatele, kde vyplníte jednoduchý formulář. V něm uvedete jméno, příjmení, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Obratem žádost projde schvalovacím procesem a vy jste ihned informováni o jeho výsledku. Je-li kladný, zároveň jste telefonicky kontaktováni pracovníkem společnosti, se kterým se dohodnete na podrobnostech. Není přímo nutné dojednat si osobní schůzku, záleží jen na vás jakému jednání dáváte přednost, ale vyplacení peněz se neobejde bez potřebných dokumentů, V prvé řadě bude nutno doložit doklady týkající se zastavené nemovitosti, tj. aktuální výpis z katastru nemovitostí, odhad nemovitosti, atd. Pokud potřebnými dokumenty momentálně nedisponujete, některé společnosti jsou schopny si s vaším souhlasem vše obstarat sami a připraví vám jen smlouvu k podpisu. Jakmile je vše potřebné doloženo, peníze bez problému odchází na váš účet v bance.

Nemovitost vhodná k zástavě

Výše půjčky se zástavou nemovitosti není nijak omezena, ale odvíjí se od hodnoty zastaveného objektu. Zpravidla společnosti půjčují do 60 % odhadní ceny nemovitosti, ale u některých se v procentech posunete i o něco dále nahoru. Záleží na konkrétním poskytovateli, proto se určitě vyplatí nejprve se seznámit s nabídkou úvěrového trhu a teprve potom zvolit konkrétní společnost. Přitom zastavit můžete cokoli – byt, dům, chatu, pozemek, komerční objekt, družstevní podíl na bytě, atd. Dokonce daná nemovitost nemusí být ani ve vašem výlučném vlastnictví. Úplně postačí, když budete mít písemný souhlas majitele objektu, že daná nemovitost může sloužit k účelům poskytnutí půjčky. Velmi často se tak řeší situace v rodině. Podle druhu nemovitosti a její ceny je pak možno se dohodnout na podmínkách půjčky a sjednat si takové podmínky, které budou vyhovovat jen a jen vám. V tomto případě se jistě vyplatí, pokud můžete získat nejen lepší úroky, ale třeba i další benefity v podobě odkladu splátek, možnosti předčasného splacení bez sankce nebo mmořádné splátky bez poplatku.

Půjčky se zástavou nemovitosti lez použít na cokoli, nemusíte nikomu uvádět co budete penězi financovat. Při výběru půjčky dejte přednost velkým renomovaným firmám, které jsou pro vás vždy zárukou kvalitních služeb.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.