Půjčky na vyplacení exekuce

Exekuce je důsledek nezvladatelné zadluženosti. Jakmile nemáte na splátky půjček a vžijete se do role mrtvého brouka, kdy totálně ignorujete veškeré upomínky v poštovní schránce, vaše zadluženost nezadržitelně roste astronomickým tempem. Přitom se dá těmto problémům ještě včas zabránit. Když se dostanete do situace, která výrazně sníží váš rodinný rozpočet a tudíž nemáte ani na pravidelné splátky půjček, je nezbytně nutné okamžitě kontaktovat věřitele a dohodnout se co nejdříve na dalším postupu. Buďto vám odloží splátky na nejnutnější dobu nebo sníží její výši. Ale v každém případě je zapotřebí jednat. Jinak je pro vás exekuce reálnou hrozbou, která na sebe nenechá dlouho čekat. Co si počít, když už se exekutor objevil u vás doma? Pořád ještě můžete vše zachránit a v prvé řadě hlavně střechu nad hlavou. Máte-li exekuci na plat a zablokované všechny účty v bance, pořád můžete celou exekuci vyplatit. Ovšem počítejte s tím, že výsledná částka k zaplacení bude podstatně vyšší než původní dluh. Úroky z prodlení, sankce za neplacení a odměna exekutorovi celou sumu zvýší několikanásobně. Ve většině případů zaplatíte přibližně dvakrát tolik. Co naplat, nechcete-li zachránit veškerý svůj majetek, nic jiného nezbývá.

Kdo půjčí lidem v exekuci

Lidé v exekuci to nemají na trhu půjček právě jednoduché, jelikož jsou postaveni do role dlužníka, který nemá právě nejlepší finanční pověst. Nejen bankovní instituce, ale i nebankovní společnosti nejsou půjčkám lidem v exekuci příliš nakloněny. Banky nejednu žádost stroze zamítnou a stačí jim k tomu jen náhled do registru dlužníků, kde naleznou negativní záznam. Ani velké renomované nebankovní společnosti neposkytují půjčku automaticky každému člověku s exekucí na krku. Ke každé žádosti ale přistupují individuálně, a tak zde určitá šance na úspěch existuje. Takže pokud neuspějete u jedné společnosti, můžete svoje štěstí zkusit jinde. Záleží jen na tom, jak přesvědčíte svého potenciálního věřitele o vaší schopnosti půjčku splatit.

Požádat o půjčku

Nebankovní půjčka na vyplacení exekuce

Mezi nebankovními společnostmi se nachází mimo jiné firmy, které se přímo zabývají vyplácením exekucí. Taková společnost vám na jedné straně poskytne půjčku ve výši celé dlužné částky a na druhé straně vás současně zastupuje v celé záležitosti. To znamená, že peníze společnost rovnou převede na konto exekutorského úřadu a vyřídí za vás celou administrativu. V případě, že je nutné za půjčku ručit nemovitostí, která je ale již součástí exekučního řízení, není problém majetek vyplatit a nemovitost tak uvolnit k účelům poskytnutí půjčky. Každá situace má své řešení a ani exekuce neznamená pro nikoho konečnou stanici. Bude-li pohotoví a nenecháte nic náhodě, dokážete doslova nemožné.

Žádost o půjčku

Nabídku nebankovních společností zabývajících se vyplácením exekucí naleznete převážně v prostředí internetu, kde jsou k dispozici různé kalkulačky a srovnávače půjček. Dle nich si můžete porovnat podmínky jednotlivých poskytovatelů, výši úrokové sazby a celkové poplatky za půjčku. Při výběru buďte velmi rozvážní a volte vždy půjčku s ohledem naz vaše reálné možnosti. Vezměte v potaz, nakolik měsíční splátka zatíží váš rozpočet domácnosti a dle toho se rozhodujte. Jakmile máte vybráno, žádost podáte přímo na webových stránkách poskytovatele. Vyplníte krátký online formulář, posuvníkem si navolíte výši půjčky a dobu splatnosti a žádost odešlete. Ta ihned projde okamžitým schvalovacím procesem a o jeho výsledku jste obratem informováni. Následně jste kontaktováni pracovníkem zákaznického centra s nímž se dohodnete na podrobnostech.

Snadná půjčka na exekuci

Některé společnosti při posuzování žádosti nepřihlíží ani k případnému záznamu v registru dlužníků a nevyžadují potvrzení z klasického zaměstnaneckého poměru. Někomu stačí jen doložení pravidelného příjmu formou brigády, důchodového výměru, přiznání mateřské či rodičovského příspěvku, stipendia, podnikatelé se nemusí prokazovat daňovým přiznáním a bezdlužností vůči státním institucím. Každá žádost o vyplacení exekuce je posuzována na základě individuálních okolností klienta a dle výše půjčky se samozřejmě také odvíjí záruky splacení. Ty nejsou vyžadovány u malých půjček, zato sumy v řádu sta tisíc nebo milionu vyžadují ručení nemovitostí, případně třetí osobou.

Abyste se exekuce zbavili, musíte ji komplet celou zaplatit až do posledního haléře. V případě, že je pro vás obtížné sjednat půjčku, můžete požádat soud o osobní bankrot, který dokáže již probíhající exekuční řízení ihned zastavit. Po dobu pěti let budete splácet dle soudem stanoveného splátkového kalendáře jen třetinu všech svých závazků a poté se vám zbytek dluhů navždy odmaže. Můžete začít nanovo s čistým štítem.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.