Půjčky, které fungují

Stále hledáte dobrou půjčku a nemůžete žádnou najít? Buď vám nevyhovují standardní podmínky úvěrových společností a nebo je z nějakého důvodu nedokážete naplnit?  V takovém případě se nabízí možnost půjčky od soukromého investora. Do problémů s financemi se v dnešní složité době dostanete jedna dvě. Kolikrát stačí jen aby se zaměstnavatel opozdil s výplatou a už vám neodejdou z bankovního konta stálé platby za nájem, energie, telefon, apod. Věřitelé se brzy přihlásí o slovo a vám postupně začne narůstat dlužná částka navýšená o další sankční poplatky a úroky z prodlení. Stejný případ může nastat i jen když onemocníte a čekáte na výplatu nemocenské nebo podpory v nezaměstnanosti či sociálních dávek. Zcela zákonitě se tyto termíny neshodují s vaší výplatou na kterou jste byli zvyklí a už máte díru v rozpočtu. Pokud nemáte ani žádnou finanční rezervu, nedostatek financí se stává příliš akutní na to, abyste jen čekali a čekali. Proto to chce akční řešení a určitě nic nepokazíte tím, když si sjednáte rychlou půjčku. Pokud máte ale záznam v registru dlužníků nebo jsou vaše příjmy označeny za nedostatečné, může se stát, že nedokážete vyhovět podmínkám úvěrových společností a pak je třeba hledat řešení někde jinde. Pořád existuje možnost půjčky od soukromé osoby.

Chci půjčit

Půjčka od soukromého investora

Půjčka od soukromého investora je určitá alternativa nebankovních půjček, která přichází na řadu zejména tehdy, pokud všechny ostatní pokusy o získání bankovní nebo nebankovní půjčky zklamaly. Soukromý investor je v podstatě fyzická osoba, která má volné peněžní prostředky a ty si přeje zhodnotit. Úroky v bance jí připadají příliš malé nebo lépe řečeno žádné, a tak hledá jiné příležitosti k investicím. A právě možnost poskytnutí půjčky je jednou z nich. V takovém případě jsou spokojeny obě strany, dlužník i věřitel. Soukromý investor tak zúročí své peníze, které by jinak někde ladem ležely na účtu a vy si prostřednictvím vypůjčené částky vyřešíte co jste potřebovali. A za tuto službu zaplatíte poplatek v podobě úroku, o který se věřiteli navýší jím půjčená částka. Velkou předností půjček od soukromého investora je jistě fakt, že taková půjčka zohlední vaše individuální možnosti a vy tak máte jedinečnou příležitost vyjednat si podmínky přesně podle svých potřeb a požadavků.

Půjčky se zárukou

Dříve než si sjednáte půjčku od soukromého investora měli byste výběru konkrétní osoby věnovat velkou pozornost. Ne každý jedná právě férově, což se může projevit už prvotním požadavkem na zaplacení poplatku předem. Pokud se s něčím takovým shledáte, raději od takové půjčky včas odstupte, jelikož do budoucna by mohlo dojít k podstatně větším problémům. Rozsáhlou nabídku půjček od soukromého investora naleznete především v prostředí internetu na různých inzertních servrech, v sekci finanční služby. Určitě bude dobré, když se na daného poskytovatele napřed přeptáte třeba na sociálních sítích, v různých diskuzích, známých v okolí a získáte nějaké reference. Teprve na jejich základě se potom rozhodujte. Půjčka od soukromého investora je podložena smlouvou o půjčce. Ta je vlastně takovou jistinou splacení celého dluhu a poskytuje dostatečnou právní ochranu oběma stranám. Cenný papír má své zákonem dané náležitosti, a proto jej nelze nijak zpochybnit.  V případě neplnění závazku je možno se domáhat dlužné částky u soudu. Ručení se používá zejména u velkých půjček, kdy nemůžete za půjčku ručit jiným způsobem. Třeba proto, že nemáte žádný majetek, je na vás uvalena exekuce, nemáte žádného ručitele apod.

Sjednat půjčku

Půjčka vyplacená na ruku

Většina nebankovních společností podmiňuje vyplacení půjčky jen na vlastní bankovní účet a i tato alternativa u půjčky u soukromého investora odpadá. Vždy máte možnost požádat o vyplacení peněžních prostředků v hotovosti. To se hodí zejména v případě, že máte například obstavené bankovní konto z důvodu exekuce a jiný účet v bance nemáte či z jiného důvodu potřebujete účet v bance obejít. Přitom v hotovosti lze vyplatit jakoukoli částku a takovou půjčku si sjednáte velmi rychle. Je jasné, že s menší částkou se zvyšuje rychlost za jakou jste schopni půjčku ujednat a podepsat úvěrovou smlouvu. V mnoha případech není problém, abyste se k penězům dostali ještě týž den, kdy poprvé soukromého investora oslovíte. Vše záleží jen na tom, jak jste akční a jak dokážou obě strany rychle reagovat. Soukromý investor také nenahlíží do registru dlužníků a ani nepožaduje doložení vašich příjmů. Půjčit si můžete prakticky kdykoli cokoli. Také není nutno někomu sdělovat na co peníze použijete. Půjčka od soukromého investora má tedy řadu nesporných předností a v některých případech nabízí lepší řešení než klasický spotřebitelský úvěr od nebankovní společnosti. V neposlední řadě je jistě dobré zmínit i to, že nemusíte spoléhat jen na nabídku soukromých osob ale sami můžete v podstatě stejným způsobem půjčku poptávat. Šance na úspěch se tak určitě zvyšuje.

Dříve než podepíšete smlouvu o půjčce, řádně si ji celou pročtěte. Nikdy nejednejte v časové tísni a výši vypůjčené částky si důkladně a s rozvahou promyslete. Pouštět se do rizik se rozhodně nevyplácí.

 

Komentáře jsou uzavřeny.