Půjčky, kde opravdu půjčí

Nechtějí vám nikde půjčit peníze? Nedělejte si těžkou hlavu, pořád je tu řešení. Abyste se žádostí o půjčku opravdu uspěli, musíte zvolit především vhodnou společnost. Máte záznam v registru? Pak běžte tam, kde registry nekontrolují. Máte malý příjem? V takovém případě se obraťte nejlépe na nebankovní subjekty, které akceptují jako příjem třeba i podporu v nezaměstnanosti nebo výplatu sociálních dávek. I s exekucí na krku můžete získat půjčku a dokonce bez nutnosti vlastního bankovního účtu. Možností na finančním trhu je pořád dost  a dost, jen se musíte mezi úvěrovými produkty správně zorientovat. S tím vám nejlépe pomůže online srovnávač půjček. Do systému jednoduše zadáte své požadavky a obratem se vám zobrazí široká škála bankovních i nebankovních půjček a úvěrů aktuálně dostupných na trhu včetně potřebných informací. Snadno tak zjistíte nejen výši úrokové sazby, ale i celkové podmínky, za kterých půjčky nabízí. Není výjimkou, že můžete narazit na právě probíhající akční nabídku, která vám dokáže půjčku zlevnit až na totální minimum. Třeba ji získáte úplně zdarma bez poplatku a to se jistě vyplatí. Kam jít pro peníze, aby vám půjčku skutečně schválili?

Chci půjčit

Půjčka pro problémové klienty

I když to na první pohled vypadá, že vám půjčí na každém rohu, možná někdy zdání klame. Reklamní slogany útočí ze všech stran, a tak kolikrát není divu, že vám nějaká půjčka utkví v paměti. Samozřejmě přesně ta, co slibuje půjčku zadarmo. Když ale chcete potom podat žádost, mnohdy zjistíte, že to až tak jednoduché to nebude. Třeba proto, že vyžadují příjem jen z trvalého zaměstnaneckého poměru nebo proto, že důsledně kontrolují registry. Případně narazíte na problém v podobě bankovního účtu. Úvěrové společnosti mnohdy půjčku vyplácí jen na bankovní účet a to pouze za podmínky, že se majitel účtu shoduje s osobou žadatele. Nejde tedy nechat si poslat peníze na účet k někomu z rodiny nebo kamarádovi. Když jste například v exekučním řízením, je to kolikrát také komplikace. Tím pádem nezbývá, než pokaždé samotný výběr půjčky přizpůsobit svým možnostem. Předem se ale připravte na to, že jako problémový klient jen stěží uspějete s žádostí o půjčku v bance. Proto je třeba upustit od konzervativních způsobů v oblasti financí a zaměřit se na nebankovní subjekty, které jsou pro tradiční bankovní domy velmi silnou konkurencí. Na rozdíl od nich však poskytují půjčky za zcela rozdílných podmínek a není třeba se jich jakkoli obávat. Jednoduchost sjednání půjčky vás mnohdy až překvapí.

Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčka je vhodná naprosto pro každého, a proto je zcela běžné, že řada klientů bank přechází při neúspěšně schválené žádosti k nebankovním subjektům. Proč tomu tak je? Je to zcela jednoduché, nebankovní společnosti si tolik nezakládají na administrativě jako banky a dokáží více zohlednit individuální situaci daného klienta. Některé společnosti dokonce ani nekontrolují registry dlužníků, a pokud ano, je otázka, nakolik je v daném případě evidence v registru dlužníků na závadu. Pokud totiž máte všechny své závazky uhrazeny a nebo jejich splácení je pořád ještě v rámci vašich možností, pak není důvod, aby vám žádost zamítli jen z toho důvodu, že jste vedeni v registru, kde zůstáváte v evidenci několik let i poté, co jste všechny své dluhy splatili. Jestliže ale úvěrová společnost zjistí, že jste zadluženi až po uši, jedna exekuce stíhá druhou a pohybujete se na hraně dluhové pasti, pak jen ve vašem vlastním zájmu vám další půjčku neschválí. Velké solidní společnosti důsledně dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se své klienty ochránit před dluhovou pastí. Vše samozřejmě závisí také na výši půjčky, kterou požadujete. Určitě bude podstatně jednodušší vyjednat si malou půjčku v řádu několika tisícovek, než půjčku v hodnotě milionu korun. U tak velkých půjček musíte vždy počítat s adekvátní zárukou splacení.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromého investora

Jistou alternativou nebankovních půjček je půjčka od soukromého investora, která nabízí rozsáhlé možnosti individuálního přístupu. Taková půjčka totiž vůbec nepodléhá standardním podmínkám žádných úvěrových společností a vy máte pokaždé příležitost vyjednat si takové podmínky, které sami potřebujete. Výši měsíčních splátek a dobu splatnosti si určíte dle svých potřeb, případně můžete i tyto parametry upravit v průběhu splácení. Pokud chcete půjčit větší finanční obnos můžete využít možnost ručení. To je dostatečnou zárukou splacení pro obě strany a poskytuje právní ochranu jak dlužníkovi, tak i věřiteli. . Ručení bývá zpravidla součástí smlouvy o půjčce a je vhodná zejména v případě, že nemáte třeba žádný majetek, kterým byste mohli za půjčenou sumu ručit. Ručit můžete prakticky na jakoukoli částku, jen musí obsahovat všechny zákonem stanovené náležitosti. Půjčka s poskytnutou zárukou se stává zpravidla východiskem z nouze pro všechny osoby, kterým nevyhovují nebo z nějakého důvodu nemohou naplnit standardní podmínky úvěrových společností. Nabídku od soukromých investorů naleznete převážně na různých inzertních servrech. Jen buďte v tomto případě velmi obezřetní a nejprve si konkrétního poskytovatele půjčky řádně prověřte. Poptejte se nejlépe na sociálních sítích nebo v diskuzích a teprve na základě relevantních informací se rozhodujte.

Vždy si půjčte jen tolik peněz, kolik opravdu nutně potřebujete a nikdy se nezadlužujte nad rámec svých možností. Brát si zbytečně velkou půjčku, kterou ani nevyužijete by se vám nemuselo právě vyplatit. Nezapomeňte, že i na úrocích zaplatíte nemalou sumu peněz.

Komentáře jsou uzavřeny.