Půjčky i v exekuci

Exekuce dokáže opravdu pěkně potrápit, ale co naplat, poradit si s ní nějak musíte. Bohužel, dluhy každého jednoho dne dostihnou, a pokud si někdo myslí, že jim unikne, skutečně se mýlí. Je jen otázkou času, kdy dojde věřitelům trpělivost a vzpomenou si na vás. Pokud nereagujete na jejich výzvy k zaplacení pohledávky, není pak jiná možnost než exekuce. Ale ta dokáže původní dlužnou částku pěkně navýšit. Často až dvojnásobně, a tak třeba z nezaplacené pokuty za parkování je rázem dluh v desítkách tisíc korun. Vždyť i samotné náklady exekučního řízení také něco stojí a nejsou to položky zrovna malé. K tomu sankce a úroky z prodlení… jen je třeba si uvědomit, že do té doby než celou dlužnou částku splatíte neustále narůstají. Takže i když si například dohodnete s exekutorem splátkový kalendář, úroky neustále rostou a vy pořád splácíte a splácíte. Proto je daleko rozumnější se exekuce zbavit nárazově a jednou provždy ji zprovodit ze světa. Jak to ale udělat, když právě ony peníze nemáte? Můžete si půjčit a exekuci vyplatit. Jak na to?

Kdo půjčí lidem v exekuci

Máte-li exekuci na krku, možnosti půjček jsou velmi omezené. Ale na druhou stranu to neznamená, že by vám nikdo nepůjčil. Záleží na tom také kolik požadujete, jak moc jste zadluženi a kolik exekucí na svém kontě máte. Pokud chcete půjčku od banky, tak na tu můžete rovnou zapomenut. Bankovní domy nejsou nakloněny půjčkám lidem v exekuci a insolvenci, jelikož riziko takto poskytnutého úvěru je pro ně poměrně vysoké. Z toho důvodu je zcela zbytečné se bankovní půjčkou zabývat a o cokoli žádat. Svoji pozornost soustřeďte zejména do nebankovní sféry, kde máte daleko větší šanci na úspěch. I když je pravda že ani u nebankovních subjektů vám každá společnost půjčku automaticky neposkytne, přeci jen zde najdete výjimky, které mají pro vás pochopení. Pokud se podíváte přímo do specifické sekce půjček v exekuci, naleznete zde řadu společností, které vám půjčí za podmínek, které dokážete naplnit i když máte exekuci na krku.

Sjednat půjčku

Malá půjčka v exekuci

Nejjednodušší situace pro vás nastává, pokud požadujete jen malou půjčku, v řádu tisícovky či jen několik desítek tisíc korun. V takovém případě můžete využít rychlé mikropůjčky, které třeba ani nekontrolují registry dlužníků a nepožadují potvrzení o příjmech. Tím pádem nikdo nedokáže posoudit vaši platební minulost a i když máte na svém kontě další nesplacené závazky, nejsou na překážku ke schválení úvěru. Velkou výhodou nebankovních společností je také to, že každou podanou žádost posuzují individuálně, takže vždy máte možnost vyjednávat a sjednat si takové podmínky, které budou vyhovovat jen a jen vám. Malou rychlou půjčku i v exekuci si vyřídíte u nebankovní společnosti jen v prostředí internetu, nemusíte kvůli tomu ani nikam chodit na kamennou pobočku společnosti. Žádost podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kdy k tomuto účelu slouží krátký interaktivní formulář. V něm uvedete své identifikační údaje, zanecháte na sebe kontakt – email, telefonní číslo a posuvníkem si navolíte kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem a vy jste obratem vyrozuměni o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný na svůj mobilní telefon obdržíte krátkou SMS zprávu s kódem a ten přepíšete zpět do systému. Poté peníze okamžitě odchází na váš bankovní účet. Vzhledem k tomu, že u tak rychlé malé půjčky neprobíhá ani kontrola registru, je riziko poskytnutého úvěru vyváženo vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. To je třeba vzít do úvahu a zvážit, zda se vám taková půjčka vyplatí. Pokud s ní zaplatíte celou exekuci, pak určitě, jelikož další sankce a úroky z nesplácení by byly daleko vyšší.

Půjčka se zástavou

Exekuce nijak neomezuje výši úvěru o který žádáte, tudíž můžete požadovat tolik peněz, kolik je pro vás nezbytné. I s exekucí si dokážete sjednat půjčku v řádu několika stovek tisíc korun, jen samozřejmě za zcela jiných podmínek než u malé drobné půjčky. Půjčku se zástavou lze aplikovat i na majetek, který je součástí exekučního řízení. V takovém případě je velmi vhodné využít služby různých oddlužovacích společností, které se danou problematikou zabývají. Oddlužovací společnost vám nejen poskytne potřebnou půjčku ale také i celý právní servis spojený s exekucí. Tím, že za vás celou exekuci zaplatí uvolní nemovitost, která byla blokována v rámci exekuce, a použijí ji jako zástavu k nově poskytnuté půjčce. Pro vás to znamená, že se zbavíte exekuce jednou provždy a všech trablů, které ji doprovázejí a dál budete splácet jen jednu půjčku za podmínek, jež jste si ujednali. Nemovitost zůstává i nadále ve vašem vlastnictví, jen je omezena poskytnutou půjčkou. Avšak za půjčku nemusíte ručit jen nemovitostí, i další osoba jako ručitel je dostatečnou zárukou pro schválení půjčky. Jen na tuto osobu nesmí být uvalena exekuce a nesmí být v insolvenci. Jednoduše řečeno, čím vyšší záruky splacení společnosti poskytnete, tím lépe pro vás. V některých případech lze dosáhnout i na lepší podmínky splácení, pokud je nemovitost vysoké hodnoty, můžou vám snížit úrokovou sazbu, odložit splátky na určitou dobu nebo nabídnout další benefity navíc v podobě možnosti mimořádné splátky bez sankce nebo jednorázového splacení zdarma.

Přestože jsou možnosti půjček v exekuci značně omezené, existují společnosti, kde vám půjčí. Vybírejte vždy společnost, kde vám půjčí na základě jasných transparentních podmínek bez poplatků předem.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.