Půjčky i pro zadlužené

Máte dluhy a přitom stále víc a víc hlouběji do kapsy? Chtělo by to něčím oživit váš současný rozpočet? Určitě vás napadá, že obyčejná půjčka by mnohé vyřešila. Vždyť všude kolem vás se to půjčkami jenom hemží, jedna reklama stíhá druhou a ve vašem okolí si půjčuje kdekdo. Jenomže zdání často klame, a ani s půjčkami to není jen tak jednoduché, jak to na první pohled možná vypadá. Půjčit si sice můžete, ale otázka je, u koho. Máte-li totiž na svém kontě nesplacené dluhy, přeci jen tak jednoduché to nebude. Oproti jiným žadatelům o půjčku jste tak ne zrovna v ideální výchozí pozici. Když ono je to někdy s těmi dluhy velmi těžké. Není dlužník jako dlužník. Někdo se dostane do problémů s financemi shodou životních náhod  a okolností, jiný se placení svých závazků vyhýbá jak může. Bohužel, na všechny je brán stejný metr, a tak důvod, proč právě vy máte ještě další závazky u věřitelů, nikoho nezajímají. Tomu nahrává také evidence neplatičů v centrálním registru dlužníků, jakmile se do něj dostanete, dokáže tento fakt někdy cestu k půjčce pořádně zkomplikovat. I když není všechno jak má být, přeci jen není nic ztraceno a i jako dlužník se dokážete k půjčce prokousat. Jak na to?

Půjčí někdo zadluženým lidem?

Jak už bylo řečeno, přestože máte dluhy, není třeba zoufat, Šance na férovou půjčku pořád existuje, jen je dobré vědět, kde ji hledat. S výběrem nejvhodnější půjčky vám zcela jistě pomohou nejen různé online srovnávače a kalkulátory půjček na internetu, ale i informace z okolí. Když se zeptáte kolegů v práci, přátel, najednou zjistíte, jak v podstatě na dluh žije téměř každý z nich. A každý si taky uměl v jeho konkrétní situaci s půjčkou poradit. Není tedy důvod k tomu, abyste to nedokázali stejně jako oni. Dejte si záležet a nejprve se pořádně porozhlédněte po úvěrovém trhu a zmapujte možnosti, které se vám nabízí. Existuje řada společností, která se specializuje právě na půjčky poskytované zadluženým lidem. Třeba takovou půjčkou rovnou vyplatíte exekuci, čímž do budoucna ušetříte nejen nemalé peníze, ale především se zbavíte zásadního problému, který komplikuje váš každodenní život. Pokud máte obstavený účet v bance, nemůžete provádět žádné bezhotovostní transakce, používat platební kartu, a i zaměstnavatel vám musí zřejmě část mzdy vyplácet v hotovosti. Daleko jednodušší je, se exekuce jednou provždy zbavit a raději splácet půjčku, která bude mít určitě nižší poplatky než celé náklady exekučního řízení. Rozsáhlé možnosti nebankovních půjček jsou vám plně k dispozici. Je sice pravda, že v bance jen stěží uspějete, ale určitě si poradíte jinak.

Chci půjčit

Malá nebankovní půjčka

Půjčky pro zadlužené mají svá specifika, která se samozřejmě odvíjí od toho, kolik peněz si vlastně chcete půjčit. Pokud se spokojíte jen s malou částkou a řešíte třeba pětistovku do výplaty nebo pár tisíc na zaplacení složenek či pokrytí nějakých nenadálých výdajů, pak je to určitě daleko jednodušší než kdybyste žádali půjčku v řádu několika stovek tisíc. Malé drobné půjčky mají u nebankovních společností podobu rychlých online půjček, které mají své podmínky již předem nastavené tak, že jim hravě vyhoví i lidé s dalšími nesplacenými závazky. Zpravidla se jedná o půjčky u nichž poskytovatel nenahlíží do registru dlužníků, případně samotný záznam není rozhodujícím kriteriem pro schválení úvěru. Opravdovou online půjčku si vyřídíte jen v prostředí internetu, nemusíte cokoli dokládat ani nikam chodit na pobočku. Jelikož se jedná zpravidla o malou drobnou částku, nemusíte mít ani ručitele. Navíc, u nebankovních společností je každá podaná žádost posuzována individuálně, takže vždy máte svoji šanci na úspěch. Avšak u tohoto typu půjček musíte počítat s tím, že riziko poskytnutého úvěru bude na druhou stranu vyváženo vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti.

Půjčky se zástavou

I když máte dluhy, v podstatě si můžete půjčit kolik chcete, nikdo vás v ničem neomezuje. V určitých případech není problém sjednat si půjčku daleko vyšší hodnoty, tedy v řádu desítek či stovek tisíc. Samozřejmě, že taková půjčka bude vyžadovat odpovídající záruky splacení, které budou určitě větší než u malé půjčky. Každá finanční společnost si musí dopředu ověřit platební schopnost žadatele, což řada společností provádí náhledem do registru dlužníků, ale není to podmínkou. Pokud zjistí, že nepatříte mezi chronické neplatiče a nejste zadluženi až po uši, není důvod, aby vám další půjčku neschválili. Samozřejmě, že pokud jste předešlé závazky už dávno splatili a vaše jméno je jen vedeno v registru, tím lépe pro vás. Podle toho, jak moc velký vroubek na svém kontě máte, může daná společnost přizpůsobit podmínky splácení. Někdy navýší úrokovou sazbu, jindy zkrátí dobu splatnosti nebo bude požadovat další ručení ať už formou ručitele nebo zástavy majetku. Čím větší záruky splacení poskytnete, tím dosáhnete na lepší podmínky. V ideálním případě vám firma možná nabídne i nějaké benefity navíc, i přesto, že máte další nesplacené závazky. Za půjčku v řádu několika stovek tisíc korun je určitě dobré ručit nemovitostí. Přitom se nemusí jednat ani o majetek ve vašem výlučném vlastnictví. Zastavit můžete prakticky cokoli, družstevní podíl na bytě, byt v osobním vlastnictví, dům, chatu, chalupu, pozemek, zahradu, komerční objekt,… stačí, když budete mít písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit pro účely poskytnutí půjčky.

Pokud jste zadluženi a chcete další půjčku, vždy pečlivě uvažte své reálné možnosti, abyste byli schopni dostát všem svým závazkům. Nezapomeňte, že před dluhy se nikdy nikam neschováte a tak jako tak vás jednoho dne dostihnou.

 

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.