Půjčky bez nahlížení do registru dlužníků

Máte záznam v centrálním registru dlužníků? Nechtějí vám nikde půjčit? Evidence v registru dlužníků je velkým postrachem všech žadatelů o půjčku, jelikož je staví do pozice méně bonitní klientely. Zákon o spotřebitelském úvěru ukládá za povinnost všem finančním společnostem, aby si ověřili platební schopnost každého zájemce o půjčku. Z toho důvodu využívají jako prvotní zdroj informací o dlužnících právě registr dlužníků. Ten vám řekne, jakou máte celkovou platební morálku, jak často a s jakým úspěchem jste žádali o půjčku, kolik máte závazků či nějaké dluhy po splatnosti, atd. Avšak evidenci v negativním registru dlužníků vám zajistí už jen opomenutá platba za telefon či energie. Jenomže, i když svoje závazky řádně splatíte, neznamená to, že by vás okamžitě ze seznamu vymazali. Záznamy se zde uchovávají řadu let, a tak si vlastně nikdo není jistý, zda i jeho sebemenší prohřešek neunikne pozornosti. Jak jste na tom konkrétně vy sami, můžete zjistit poměrně snadno. Za malý poplatek je možno požádat o výpis. Pokud si totiž chcete sjednat další půjčku, může být právě evidence v registru dlužníků důvodem pro neschválení úvěru. Ale naštěstí existuje řešení, některé společnosti posuzují každou podanou žádost na základě individuálních kritérií. Kam jít tedy pro půjčku, když máte záznam v registru dlužníků?

Banky důkladně prověřují registry

Když půjdete žádat o půjčku do banky, již dopředu počítejte s tím, že si vás pořádně proklepnou. Vaši osobu prolustrují ve všech registrech a jakmile zjistí, že jste zde evidováni, okamžitě jste ohodnoceni velmi nízkou bonitou. Tím jste považováni za nedůvěryhodného klienta a žádost o půjčku vám zamítnou. Půjdete-li rovnou ke konkurenci, máte větší šanci na úspěch. Ne každá nebankovní společnost přikládá záznamu v registrech tak podstatný význam jako bankovní instituce. I soukromé společnosti si musí ověřit, zda je žadatel schopen půjčku splatit, ale každý k této povinnosti přistupuje jinak. Někomu stačí doložit příjmy nebo poskytnout záruky splacení a hned vám vyjdou vstříc. Samozřejmě, že pokud se jedná o chronického dlužníka, půjčku neposkytne ani soukromá společnost.

Požádat o půjčku

Půjčka bez registru

Půjčka bez kontroly registru dlužníků je typickým nebankovním finančním produktem, který využívají zejména lidé, pro něž je z důvodu evidence v registrech problematické půjčku získat. Nabídka půjček bez registru je poměrně rozmanitá a každý poskytovatel půjčky rizikovost úvěru vyvažuje jinými parametry. Zpravidla společnosti požadují doložení příjmu, avšak i zde jsou výrazné rozdíly. Někdo požaduje potvrzení o příjmu jen z klasického zaměstnaneckého poměru, jinému plně stačí jakýkoli měsíční příjem. Proto na půjčku bez registru mohou snadno dosáhnout i nezaměstnaní, matky na mateřské, lidé bez příjmu, začínající podnikatelé, studenti, důchodci, atd. Samozřejmě, že záleží také na tom, jak vysoký úvěr požadujete. Chcete-li jen pár tisícovek na pokrytí nezbytných výdajů, budou i podmínky pro poskytnutí půjčky daleko jednodušší než když se jedná o půjčku v řádu několika desítek či stovek tisíc korun. V takovém případě může společnost požadovat záruky splacení v podobě ručení třetí osobou jako spolužadatele a nebo zástavou majetku. Půjčky bez registru jsou neúčelové, tudíž jejím prostřednictvím lze financovat cokoli, třeba odvrátit hrozbu exekuce, doplatit složenky, investovat do bydlení či zařízení domácnosti,…

Žádost o půjčku bez registru

Širokou nabídku půjček bez registru naleznete převážně na internetu, kde si rovnou můžete celou půjčku kompletně vyřídit. Není potřeba řešit jakoukoli administrativu, vše probíhá jen elektronickou cestou. Žádost o půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jednoduchý online formulář. Zadáte jméno, příjmení, telefon, emailovou adresu a zvolíte si kolik a na jak dlouho chcete půjčit. Žádost odešlete a ta je ihned zpracována plně automatizovaným systémem, který rozhodne o schválení půjčky. Je-li vám půjčka přiklepnuta současně obdržíte na svůj telefon SMS zprávu s kódem, který přepíšete do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Zvolíte si způsob vyplacení půjčky, zda převodem na bankovní účet nebo vyplacením v hotovosti. I když zvolíte druhou alternativu, neznamená to pro vás žádnou časovou prodlevu. Některé společnosti vyplácí peníze třeba v trafice nebo na čerpací stanici. Záleží jen na vás co preferujete a co je pro vás v daný okamžik nejlepší.

Typickým představitelem půjček bez nahlížení do registru dlužníků jsou různé půjčky do výplaty a jiné malé mikroúvěry, u nichž je půjčována nízká částka s krátkou dobou splatnosti. U tohoto druhu půjček je větší pravděpodobnost, že poskytovatel půjčky i nad malým prohřeškem v registru přivře oči. Půjčky jsou zpravidla dostupné 24 hodin denně včetně víkendu, tudíž je lze považovat za okamžitého pomocníka v jakékoli finanční nouzi.  

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.