Půjčka všem i při exekuci

Exekuce a půjčka moc dohromady nejde, ale přesto si můžete půjčit peníze, i když právě probíhá exekuční řízení. Je samozřejmé, že nedostatek financí lidí v exekuci neustále stoupá. Nejenže nemají na zaplacení dlužné částky a tudíž je veškerý jejich majetek v ohrožení, ale i běžný život, na který jim zůstává sotva pár drobných přináší různá úskalí. Splácet exekuci znamená živořit, a to doslova, jelikož exekuční srážky a obstavený účet v bance si žádají své. Pokud v takové situaci zasáhne už do tak velmi napjatého rodinného rozpočtu další nenadálý výdaj, nezbývá, než jej financovat půjčkou. Tím ale zadluženost nejen dané osoby ale v podstatě celé rodiny neuvěřitelně stoupá. Splácení exekuce znamená také placení donekonečna. Dokud totiž nezaplatíte dlužnou částku najednou, včetně všech sankcí a nákladů exekučního řízení, neustále vám naskakují další úroky. A tak se vlastně celá dlužná částka neustále navyšuje a vy nevidíte nikde konce. Proto je daleko smysluplnější, když se exekuce najednou zbavíte tím , že si sjednáte rychlou půjčku, exekuci vyplatíte, tím pádem si uvolníte i bankovní účet a dostanete plnou mzdu, a dál v pohodě půjčku splatíte. I na poplatcích vás nakonec vyjde podstatně levněji než splátkový kalendář sjednaný exekutorem. Jak je možné si tedy s exekucí na krku půjčit další peníze?

Půjčka v exekuci

Je všeobecně známo, že banky nejsou nakloněny tomu, aby půjčovaly zadluženým lidem  a už vůbec ne těm, kteří mají jednu, dvě, tři exekuce, případně jsou v insolvenci. Takové osoby řadí banka mezi problémové klienty u nichž nemá jistotu, že se jimi poskytnuté peněžní prostředky i s úroky vrátí zpět. Lidé v exekuci patří mezi nedůvěryhodné klienty a proto jsou ohodnoceny tak nízkou bonitou, že jim žádná banka půjčku neschválí. Stejně tak i některé nebankovní společnosti velmi nerady půjčují dlužníkům. S výjimkou snad oddlužovacích společností, které se zaměřují speciálně na klienty s exekucí a nabízí jim nejen možnost úvěru, ale i vyplacení celé exekuce. Kromě toho zde máte k dispozici veškerý právní servis a pracovníci oddlužovacích společností jsou připraveni v tak ožehavé záležitosti jako je právě exekuce jednat za vás. Dokonce mohou i vykoupit vaši nemovitost, je-li exekucí zasažena a použít ji pro účely poskytnutí další půjčky. Oddlužovací společnosti ale nejsou jedinými subjekty na trhu, které půjčují i zadluženým lidem. Některé nebankovní společnosti půjčují i lidem v exekuci.

Chci půjčit

Malá půjčka v exekuci

Máte-li exekuci a chcete půjčku, nemůžete počítat s tím, že vám půjčí kdokoli. Sice jsou vaše možnosti omezené, ale půjčka není přímo nereálná. Také konkrétně záleží na tom, jak vysoký úvěr požadujete. Je samozřejmé, že snadnější a průchodnější pro vás bude vyřídit si malou půjčku než úvěr v řádu několika stovek tisíc korun. Pokud si vystačíte třeba jen s pětistovkou nebo několika tisíci do další výplaty, můžete půjčku zvolit z kategorie malých mikropůjček. Ty jsou určeny prioritně k pokrytí nenadálých finančních potřeb a mají podmínky již předem nastaveny tak, aby jim bez problému dokázali vyhovět klienti ze širokého okruhu žadatelů. Lidé s exekucí patří právě mezi ně. Někteří poskytovatelé půjček totiž ani nenahlíží do registru dlužníků a nevyžadují potvrzení o příjmu z klasického zaměstnání. U půjček bez registru máte šanci na úspěch. Nepotřebujete mít ani ručitele, celou půjčku vyřídíte jednoduše jen v prostředí internetu a nemusíte skenovat žádné doklady. Ovšem na druhou stranu počítejte  s poněkud vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Okamžitou online půjčku si sjednáte za pár minut a peníze jsou převedeny na bankovní účet nebo vyplaceny v hotovosti.

Půjčka v exekuci se zástavou

Přestože máte exekuci, není přímo nemožné, abyste nemohli žádat úvěr v řádu několika desítek či stovek tisíc korun. V tomto případě bude ale společnost požadovat odpovídající záruky splacení. Ty mohou být formou ručitele jako dalšího spolužadatele o půjčku a nebo zástavou nemovitosti. Většina nebankovních společností je schopna vám vyplatit půjčku přibližně do 60 % hodnoty zastaveného majetku, ale v tomto se firmy mezi sebou dost razantně liší. Přitom se nemusí jednat jen o nemovitost ve vašem výlučném vlastnictví. Zastavit můžete cokoli – družstevní podíl na bytě, byt v osobním vlastnictví, dům, chatu, chalupu, garáž, zahradu, pozemek, komerční objekt,… prostě cokoli. Stačí když budete mít písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit jako zástava za poskytnutou půjčku. Velmi často se tak řeší situace v rodině, kdy vlastně majetek zůstává jakoby pořád “doma”. I když žádáte o půjčku se zástavou, nemusíte nikam chodit na kamennou pobočku, ale vše si dokážete vyřídit s pomocí internetu sami doma. Žádost o půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jen krátký interaktivní formulář. V něm uvedete své identifikační údaje, telefonní číslo a emailovou adresu pro další komunikaci a posuvníkem si navolíte kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem a vy jste vzápětí informováni o výsledku. Je-li vám půjčka schválena, zároveň jste telefonicky kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti a s ním se už dál dohodnete na podrobnostech. Jedná se zejména o doložení dokumentů k dané nemovitosti (výpis z katastru, darovací či kupní smlouva, aktuální odhad, atd.). dokumenty můžete doručit osobně poštou nebo elektronicky. Záleží jen na vás, jak moc na půjčku spěcháte a jak vám to nejlépe vyhovuje. Po doložení všech nezbytných dokumentů a podpisu úvěrové smlouvy jsou vám pak peníze neprodleně převedeny na bankovní účet.

Přestože jsou možnosti půjček v exekuci značně omezené, pořád existují možnosti, jak si sjednat půjčku. V neposlední řadě lze využít také půjček ze soukromých zdrojů, kde si vyjednáte vždy individuální podmínky splácení přesně dle svých potřeb.

 

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.