Půjčka se záznamem v insolvenčním rejstříku

Oddlužení neboli osobní bankrot je pro předlužené jedince zpravidla poslední záchranou, jak se mohou dostat z dluhové pasti. Stačí když splatíte třetinu svých závazků věřitelům a po pěti letech je vám zbytek dluhů navždy odmazán. A to jistě stojí za to. Mnoho lidí tak získá druhou šanci, kdy mohou úplně s čistým štítem začít znovu a jinak. Avšak ne každému dlužníkovi je osobní bankrot povolen. V prvé řadě musí splňovat zákonem jasně dané podmínky, jinak jeho žádosti soud nevyhoví. Proto je třeba už samotný fakt, že je vám oddlužení povoleno, považovat za úspěch. Jednak tímto způsobem odvrátíte hrozbu nebo již počátek exekuce a tím pádem ochráníte vlastní střechu nad hlavou. Jakmile je zahájeno insolvenční řízení je zároveň vaše osoba zaevidována v insolvenčním rejstříku a nikdo z věřitelů už na vás nemůže. Všechny strany musí vyčkat až do rozhodnutí soudu, který určí způsob oddlužení. Ten je ve většině případů stanoven splátkovým kalendářem, který vychází z vašich konkrétních možností. Jakmile jste vedeni v insolvenčním rejstříku a chcete další půjčku, nemáte jako žadatel právě ideální pozici. Investiční společnosti na vás pohlíží jako na problémového klienta. Máte tedy nějakou šanci na úspěch?

Půjčka v bance

Je všeobecně známo, že bankovní instituce jsou při schvalování úvěrů velmi přísné a půjčku opravdu neposkytnou jen tak někomu. Obzvlášť ne osobám se záznamem v registru dlužníků, což vlastně obnáší i evidence osoby v insolvenčním rejstříku. Jen touto skutečností je bonita žadatele výrazně snížena až na samotné minimum, takže pokoušet se o půjčku v bance je v celku zbytečné. Jenomže ani v nebankovním sektoru není situace dvakrát růžová. I tady dlužníci patří do kategorie rizikových klientů a především velké zavedené společnosti nejsou takovým úvěrům nakloněny. Určitou šanci na úspěch nabízí menší úvěrové firmy a poté možnost půjčky od soukromé osoby, která poskytuje půjčky z vlastních zdrojů.

Požádat o půjčku

Půjčí někdo lidem v osobním bankrotu?

Pokud máte záznam v insolvenčním rejstříku, nezbývá vám nic jiného, než zvolit vhodného poskytovatele půjčky. Dříve než tak učiníte, porozhlédněte se nejprve po finančním trhu a zjistěte si, jaké kdo má pro poskytnutí úvěru podmínky. Řada společností poskytuje půjčky na základě individuálních kritérií, pro někoho může být dostatečnou zárukou splacení dluhu pravidelný měsíční příjem, jiný bude vyžadovat ručení v podobě třetí osoby jako solužadatele a nebo zástavu nemovitosti. Samozřejmě, že se podmínky odvíjí také od konkrétní výše úvěru. Dá se říci, že čím menší částku požadujete, tím jednodušší to pro vás bude. Když chcete půjčit třeba jen pětistovku do další výplaty, zpravidla takovou půjčku vyváží nebankovní společnost vyšší úrokovou sazbou. Budete-li chtít půjčit desítky či stovky tisíc, budete muset například zastavit nemovitost. Přitom ale lze ručit jakoukoli nemovitostí, nemusí být ani ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí mít pouze písemný souhlas majitele, že daná nemovitost bude sloužit jako záruka splacení úvěru.

Rychlá půjčka na účet

Insolvenční řízení je zahájeno okamžikem , kdy je soudu doručen návrh na oddlužení a tím pádem je i vaše jméno registrováno v insolvenčním rejstříku. Než soud rozhodne o oddlužení, může to trvat ještě dlouhou dobu, během které se u vás může projevit nedostatek financí. Přijde nečekaná složenka za služby, doplatek za energie či se pokazí auto a pár tisícovek navíc vám v rozpočtu prostě nezbývá. Pokud si nemůžete finančně vypomoci od rodiny či přátel, můžete zkusit si sjednat další půjčku. Avšak pozor, pokud nebudete opatrní a její splátky budou nad rámec vašich možností a znovu se neúměrně zadlužíte, soud vám oddlužení neschválí, případně rozhodne o jeho přerušení. A vám dluhy nadále zůstanou.

Rychlou půjčku si lze kompletně sjednat online, kde jste o výsledku schvalovacího procesu informováni během několika minut. K žádosti není nutné zpravidla cokoli dokládat, pokud by poskytovatel vyžadoval další informace k tomu, aby mohl objektivně posoudit nakolik jste schopni další půjčku splatit, budete kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti. Podrobnosti poté dohodnete po telefonu, případně při osobním jednání u vás doma nebo v zákaznickém centru.

Osobní bankrot by měl být pro každého dlužníka ponaučením na celý život a měl by ho brát jako šanci na nový život. Zmařit jeho účinky další půjčkou jsou více než nezodpovědné. Proto dříve než si půjčku sjednáte, velmi dobře uvažte, nakolik je pro vás nezbytná. Tím, že žádná úvěrová společnost extrémně předluženým lidem další půjčku neposkytne, je pro ně jedinou ochranou před neustále se prohlubující dluhovou pastí.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.