Půjčka se záznamem v insolvenčním rejstříku

Jen málokdy v životě nastanou chvíle, že nepotřebujete peníze, a tak se s nedostatkem financí v dnešní složité době potýká kdekdo. Vidina velký příjmů vás velmi často zláká natolik, že jdete do rizik. A právě ty nemusí pokaždé vyjít a zůstanou vám jenom dluhy. Lidé, kteří si tímto prošli, o tom ví své a zpravidla jedinou poslední záchranou se pro ně stává oddlužení neboli osobní bankrot. Avšak ani ten nelze aplikovat automaticky na každého a je třeba nejprve naplnit velmi přísné podmínky. Z toho důvodu je třeba říci, že pokud vám soud osobní bankrot povolí, je to už počáteční výhra na poli nesplacených dluhů. Takovou šanci můžete dostat třeba jen jednou, podruhé už třeba možná taky narazíte. Proto není radno si zahrávat s ohněm a když procházíte nelehkým obdobím oddlužení, je třeba k němu přistupovat zodpovědně a snažit se dodržet veškeré podmínky, které s tímto souvisí. Jednou z podmínek je, že se v průběhu pětiletého procesu oddlužení nebudete dále zadlužovat a brát na sebe další závazky. Proto je také vaše osoba vedena v insolvenčním rejstříku, aby pouhým náhledem bylo možno zjistit, jak na tom žadatel o půjčku aktuálně je. Avšak na druhou stranu je jasné, že insolvenční splátky vám dost radikálně zkrouhnou výplatu jen na nejmenší minimum a vyžít z něj pět let není jen tak. Stačí, aby se objevil nějaký nenadálý výdaj a malér je na světě. Co s tím?

Chci půjčit

Půjčí někdo lidem v insolvenci?

Ohrozit zdárný průběh oddlužení další neuváženou půjčkou se vám opravdu nemusí vyplatit. Jakmile insolvenční správce přijde na to, že jste se dále zadlužili a tudíž jsou v ohrožení i insolvenční splátky, okamžitě takovou záležitost nahlásí soudu a ten vás bez ohledu pošle do konkurzu. Tím pádem můžete přijít o veškerý svůj majetek a v extrémním případě i o vlastní střechu nad hlavou. Současně je třeba vzít v potaz i to, že další žádosti o osobní bankrot nemusí soud vyhovět. Pokud splátkový kalendář šlape jako hodinky, je všechno v pohodě, ale jakmile jej naruší nenadálý výdaj, pak nevíte, jak si nejlépe poradit. Je samozřejmé, že nechcete své oddlužení nijak komplikovat, ale když vám doma odejde pračka, lednička, pokazí se auto nebo praskne kotel na vytápění, je nutno něco podniknout. Pokud si můžete půjčit peníze od rodiny, lze to považovat za ideální řešení, avšak ne vždy takové možnosti přichází v úvahu a také ne vždy taková půjčka nalzne pochopení. Pak nezbyde nic jiného, než se spolehnout na půjčku. Kde si ale bez problému půjčit, abyste hladký průběh insolvence nijak nenarušili? Cesta do banky je naprosto zbytečná. Tam striktně zadluženým lidem a už vůbec ne lidem v osobním bankrotu nepůjčí ani korunu. Naštěstí ale na trhu existují i nebankovní společnosti a ty nabízí různé možnosti individuálního řešení.

Nebankovní půjčka bez registru

Nebankovní společnosti se od bankovních domů zásadně odlišují v podmínkách poskytovaných půjček a úvěrů. V prvé řadě nejsou tak přísní jako v bance a mají podstatně jednodušší podmínky, kterým dokáže za jistého předpokladu vyhovět i člověk v rámci insolvence. Avšak na druhou stranu nemůžete očekávat, že vám půjčí automaticky každá nebankovní společnost u níž si podáte žádost. Spoustu renomovaných firem pohlíží na zadlužené jedince se záznamem v insolvenčním rejstříku stejně jako banky a dlužníkům žádosti o další půjčku zamítají. Činí tak vlastně i v jejich zájmu, kdy se je snaží ochránit před utonutím v dluhové pasti. Solidní nebankovní společnosti velmi pečlivě dodržují zásady zodpovědného půjčování a to jim nelze zalívat. Vždyť je k tomu vede i zákon o spotřebitelských půjčkách a úvěrech, který ukládá povinnost předem si ověřit platební schopnost žadatele. A právě ta je u lidí se záznamem v insolvenčním rejstříku snížena na totální minimum. Určitou naději na úspěch je snad jen malá půjčka v řádu tisícovky, u společnosti, která do registru nenahlíží. Když si takto půjčíte jen na pár dní a dokážete splatit i vysoké úroky, může to být v ožehavé finanční situaci efektivní řešení.

Sjednat půjčku

Malá rychlá půjčka

I když to s půjčkou v době insolvence není dvakrát růžové, přesto určité naděje tady jsou. Dá se říci, že malou půjčku do výplaty, když vám chybí pětistovka nebo tisícovka, asi získáte. Zato s velkým úvěrem můžete jen stěží počítat. I nebankovní společnost bude chtít nějaké záruky splacení a tady se nabízí jen forma ručení další osobou případně nemovitostí. Vzhledem k tomu, že všechny nebankovní společnosti si zakládají na individuálním přístupu ke klientovi, možná lze i v době insolvence nalézt nějaké schůdné řešení. Předem se připravte na to, že jen tak jednoduché to nebude. Když potřebujete jen malou půjčku, můžete využít formu rychlé mikropůjčky, kterou si sjednáte jen na internetu za pár minut. Existují společnosti, které nenahlíží do registru dlužníků a nevyžadují doklad o příjmu. Avšak za cenu vyšší úrokové sazby a kratší doby splatnosti. Pokud dokážete v řádu dnů takovou půjčku splatit, můžete přímo na webových stránkách poskytovatele podat rychlou online žádost. Ta je posouzena jen na základě plně automatického systému, který vás během několika málo minut informuje o výsledku. Je-li kladný, pak obdržíte na svůj mobilní telefon SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Peníze jsou pak neprodleně vyplaceny na váš bankovní účet a nebo si je můžete vyzvednout v hotovosti třeba v trafice nebo na čerpací stanici. Druhá alternativa dokáže úplně váš účet v bance obejít, což je možná v době insolvence dobré využít. Taková rychlá online půjčka je k dispozici po dobu 24 hodin a zcela se obejde bez ručitele. Nikomu nemusíte ani uvádět účel použití peněžních prostředků.

Možnosti půjček se záznamem v insolvenčním rejstříku jsou značně omezené i u nebankovních společností, jelikož každá solidní firma se snaží dodržovat zásady zodpovědného půjčování. Nezapomeňte, že každá další půjčka v době insolvence může ohrozit zdárné ukončení celého procesu oddlužení.

Komentáře jsou uzavřeny.