Půjčka se zápisem v registru

Nebaví vás obcházet bankovní pobočky jednu za druhou a všude žádat o půjčku? Svůj drahocenný čas můžete využít mnohem efektivněji. V prvé řadě si uvědomte, že bankovní domy nejsou jedinou finanční institucí na půjčkovém trhu. Možností máte daleko víc. Pro některé osoby s konzervativním smýšlením jsou však banky jediným synonymem pro slovo půjčka. Mnoho lidí se domnívá, že půjčit si peníze není přece žádný problém. Proč by vám nikdo nepůjčil, když stejně musíte dlužnou částku splatit? To je sice pravda, ale pokud jste už někdy žádali o půjčku v bance, pak jistě víte, kolik zádrhelů se může na cestě k bankovnímu úvěru vyskytnout. Někdo se nestačí divit tomu, proč by si nemohl sjednat ještě jednu půjčku, když už jednu splácí nebo proč bance připadá, že jeho příjem je malý. Jiný zase narazí na problém v registru dlužníků, kde i několik let starý záznam může nadělat pěknou paseku. A to i v případě, kdy už máte veškeré závazky vyrovnány. Jenomže doba pokročila a na trhu se objevila silná bankovní konkurence v podobě nebankovních společností. Není jediný důvod se jich jakkoli obávat, poskytují stejně kvalitní služby jako banky. Jen jejich podmínky nejsou tak přísné a nebazírují na tak velké administrativě.

Máte záznam v registru?

Když půjdete žádat o půjčku do banky, první s čím se setkáte je náhled do registru dlužníků. Jakmile bankovní úřednice zjistí, že zde máte negativní záznam, ohodnotí vás velmi nízkou bonitou a úvěrová žádost má téměř nulovou šanci na schválení. Lidé se zápisem v registru, v exekuci nebo insolvenci spadají pro banku do kategorie rizikových klientů, kterým banky jen velmi nerady půjčují. Stejně tak i lidem, kteří nemají jak prokázat svůj příjem z klasického zaměstnání a momentálně třeba pobírají jen sociální dávky, důchod, mateřskou nebo mají příjmy z brigády. Vzhledem k tomu, že tedy bankovní úvěrová žádost klade na klienty poměrně vysoké nároky, působí na trhu nebankovní společnosti, které mají podmínky poskytnutí úvěru již dopředu nastaveny tak, aby jim mohli vyhovět i lidé, kteří nemají absolutně žádnou šanci dosáhnout na úvěr v bance.

Požádat o půjčku

Nebankovní půjčka bez registru

Jestliže máte nějaké neuhrazené závazky po splatnosti či jste se v minulosti opozdili  s platbou nějaké faktury, máte evidenci v registru dlužníků naprosto jistou. Zde se evidují nejen opožděné splátky různých spotřebitelských úvěrů a půjček, ale některé registry například Solus eviduje i dlužníky, kteří nezaplatili včas fakturu některému z dodavatelů energií. Stačí abyste nezaplatili tři měsíce po sobě. Přitom se evidují veškeré závazky od pětistovky nahoru. Jenomže, i když jednoho dne celou dlužnou částku zaplatíte včetně tučných poplatků a sankcí, rozhodně nemáte vyhráno. Tato skutečnost neznamená automatický výmaz z evidence. Registry totiž evidují dlužníky ještě několik let poté, co jste fakturu uhradili. V případě, že potom žádáte o půjčku, může být takový zápis na závadu a jedním z důvodů, proč vám společnost žádost zamítne. Avšak některé nebankovní společnosti mají ve své nabídce specifickou kategorii půjček bez registru, které případnému záznamu nepřikládají žádný podstatný význam. Jestliže nevíte, jak na tom aktuálně jste a zda je již vaše jméno z evidence smazáno, vždy máte možnost za malý poplatek si požádat o výpis.

Rychlá online půjčka

Půjčku bez kontroly registru dlužníků si jednoduše sjednáte jen v prostředí internetu. Není nutno obcházet jednu pobočku za druhou, vyplňovat stohy papírů a čekat na nejistý výsledek. U nebankovní společnosti si jednoduše sjednáte půjčku online a přitom je v podstatě jedno o jak vysoký finanční obnos se jedná. Je samozřejmé, že malou půjčku si vyřídíte poměrně jednoduše. Nemusíte nikde shánět ručitele, dokládat různá potvrzení nebo případně někomu zdůvodňovat, jak získané peněžní prostředky využijete. Riziko takového úvěru je zpravidla vyváženo vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Žádost o půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, vyplníte jméno, příjmení, telefonní číslo, email a posuvníkem si navolíte kolik a na jak dlouho chcete půjčit. Jakmile žádost odešlete, následně ihned projde plně automatizovaným systémem, který rozhodne o schválení úvěru. Pokud máte z minulosti nějaký vroubek a nepatříte mezi chronické neplatiče, může nebankovní společnost nad vámi přimhouřit oko a půjčku vám schválit. Přitom je třeba podotknout, že každá žádost je posuzována s přihlédnutím k individuálním okolnostem. Proto máte vždy možnost vyjednávat a pokud neuspějte u jedné společnosti, můžete své štěstí zkusit jinde.

Půjčka bez registru se zástavou

Nebankovní půjčku si lze sjednat v jakékoli výši, není problém požádat o úvěr v řádu několika desítek či stovek tisíc. Avšak taková půjčka zpravidla vyžaduje ručení, ať už další osobou jako spoludlužníkem a nebo zástavou nemovitosti. Pokud za půjčku ručíte majetkem, pohlíží na vás společnost úplně jinak a v některých případech je schopna vám nabídnout i lepší úrokovou sazbu a přijatelnější podmínky splácení. Výjimkou nejsou ani různé benefity navíc například v podobě odkladu splátek, možnosti předčasného splacení bez sankce či mimořádné splátky bez poplatku. I v tomto případě není zápis v registru rozhodujícím faktorem při schválení úvěru. Z toho je tedy patrné, že možností, jak získat půjčku je nespočet.

Poměrně často jsou využívány drobné půjčky se zápisem v registru, které spadají do specifické kategorie mikropůjček. Sjednání takové půjčky je velmi často záležitostí několika málo minut a tudíž s nimi dokážete hravě vyřešit jakoukoli nenadálou finanční krizi.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.