Půjčka se zajištěním nemovitostí

Chcete poněkud vyšší půjčku? Jen pár tisícovek je pro vás málo? Pak asi potřebujete investovat do koupě nemovitosti, pronájmu, rekonstrukce bydlení či celkového vybavení domácnosti. Jsou lidé, kteří i vyšší půjčkou hradí třeba zálohu na exotickou dovolenou, o níž sní už řadu let. Vždycky se prostě najde důvod, proč je potřeba trochu více peněz. Desítky, stovky tisíc ani miliony korun nejsou však problém. Je sice pravda, že získat malou půjčku do výplaty je tisíckrát snadnější, ale nic není nemožné. Jen prostě větší suma vyžaduje samozřejmě také podstatně vyšší záruky splacení. A tou bývá zpravidla zástava nemovitosti. Splatnost malých půjček si úvěrové společnosti zpravidla pojistí vyšší úrokovou sazbou nebo kratší dobou splatnosti. Avšak tyto parametry nelze aplikovat na velkou půjčku. Každému je jasné, že milion korun nesplatíte do týdne. Z toho důvodu se malé a velké půjčky zásadně liší svými podmínkami. Půjčkou se zástavou nemovitosti můžete ručit třeba i za úvěr, kterým chcete vyplatit exekuci nebo jiné dluhy, které se ještě do tohoto stadia nedostaly. Pokud je taková situace i váš případ, pak je nejlepší obrátit se na některou z oddlužovacích společností, které přímo řeší problémy s dlužníky. Dokonce si můžete i takový úvěr navýšit, takže nejenže se zbavíte exekuce, ale získáte navíc potřebnou sumu, kterou pak následně využijete na cokoli. Půjčka zajištěná nemovitostí tak nabízí řadu možností, jak kterou finanční situaci řešit.

Jakou půjčku vybrat?

Půjčku se zajištěním nemovitostí poskytují jak bankovní, tak i nebankovní společnosti. Nevíte na kterou se nejlépe obrátit? Dříve než se rozhodnete pro jednu z nich, nejdříve si ujasněte svoji pozici. Je všeobecně známo, že tradiční bankovní domy jsou ke svým žadatelům o půjčku velmi nekompromisní a kladou na ně dost velké nároky. Pokud nevyhovíte jejich podmínkám, jednoduše vám půjčku neposkytnou. A to není právě snadné. Když přijdete do banky nejdříve si vás prolustrují v registru dlužníků, pokud neshledají žádný záznam, postoupíte o krok dále. Ten spočívá v doložení různých dokladů a potvrzení. Pokud chcete peníze na podnikání, pak musíte doložit nejen svoji bezdlužnost vůči finančnímu úřadu, správě sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovně, ale i kopii daňového přiznání za uplynulé období. A obdobně jste na tom, i když chcete půjčku ne jako podnikatel. Sice nemusíte dokládat účetní uzávěrku, zato požadavek na potvrzení o výši příjmů ze zaměstnání vás jistě nemine. Navíc, pokud se bance bude zdát jeho výše nedostačující, ani v tomto případě nepochodíte. Na bankovní půjčku nemají šanci dosáhnout lidé, kteří jsou momentálně bez práce, v důchodu, studují nebo mají jen příjmy z dočasné brigády. Podle toho v jaké situaci se právě nacházíte, je také nutno zvolit odpovídajícího poskytovale, abyste se žádostí uspěli hned na první pokus.

Chci půjčku

Nebankovní půjčka se zástavou

Nebankovní finanční sféra se vyzančuje větší benevolencí k žadatelům než banky, a proto zde můžou na půjčku snadno dosáhnout i lidé, kteří jsou v bance absolutně bez šance. Avšak i zde jsou mezi jednotlivými společnostmi značné rozdíly, a proto je dobré si nejprve udělat přehled o aktuálních nabídkách. K tomuto účelu slouží různé online srovnávače a kalkulátory půjček na netu, kde si zdarma po zadání vašich požadovaných kritérií velmi jednoduše vyberete úvěrový produkt vhodný jen a jen pro vás. Půjčky se navzájem liší nejen výší úrokové sazby, ale také dobou splatnosti, případně dalšími benefity. Můžete narazit třeba na právě probíhající akční nabídku, která půjčku v konečném výsledku dokáže dost zlevnit. Nebo získáte možnost předčasného splacení bez sankce, mimořádné splátky zdarma nebo odkladu splátek na určitou dobu. V případě dlouhodobé půjčky se to jistě vyplatí a určitě je dobré se s podmínkami úvěru velmi podrobně seznámit.

Půjčka zajištěná nemovitostí

Jakoukoli nebankovní půjčku si dokážete vyřídit velmi rychle a netýká se to jen půjček na krátkou dobu. Je sice pravda, že rychlou mikropůjčku si sjednáte za pár minut a peníze máte obratem na účtu, ale u velkých úvěrů není zase kam spěchat. Musíte vzít v potaz, že plnění závazku bude probíhat po řadu let, a proto je třeba úvěrovou smlouvu podložit řádnými dokumenty. Když chcete za půjčku ručit nemovitostí, musíte mít v prvé řadě pohromadě veškeré dokumenty týkající se zastavované nemovitosti. To znamená aktuální výpis z katastru nemovitostí, darovací či kupní smlouvu, atd. Pokud tyto listiny nemáte právě u sebe, některé společnosti si je s vaším souhlasem zajistí sami. Tím pádem se nemusíte o nic starat a společnost vyřídí vše za vás. Na druhou stranu tedy nemůžete očekávat, že půjčku se zástavou nemovitosti získáte za pár minut tak jak je to obvyklé u mikropůjček. Ale i zde platí, že vše vyřídíte na internetu. Samotnou žádost podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, v jednoduchém formuláři uvedete své jméno, příjmení, emailovou adresu, telefonní číslo, zvolíte výši půjčky a dobu splatnosti. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je vyhodnocena plně automatizovaným systémem, který vás obratem informuje o výsledku. Je-li kladný, současně jste kontaktováni pracovníkem společnosti, se kterým se dohodnete na dalších podrobnostech a zejména si ujasníte, jaké dokumenty je třeba doložit. Buď je pošlete emailem, poštou nebo donesete osobně na pobočku, to už záleží na vás. Přitom je třeba podotknout, že každá žádost je posuzována individuálně, takže i když máte třeba záznam v registru dlužníků, nemusí být tento fakt rozhodujícím faktorem pro schválení úvěru. Možností, jak získat půjčku se zástavou je nespočet, vždy máte možnost vyjednat si takové podmínky, jaké budou vyhovovat jen a jen vám. Výše poskytnutého úvěru se samozžejmě také odvíjí od hodnoty zastavené nemovitosti.

Půjčka zajištěná nemovitostí je vhodným úvěrovým produktem, pokud chcete půjčit větší sumu peněz. Na trhu jsou půjčky účelové i bezúčelové, každá z nich je vhodná pro jiný účel použití. Záleží tedy především na tom, co máte v úmyslu získanými peněžními prostředky financovat a dle toho je třeba se rozhodnout. Půjčka se zástavou je možným řešením i pro problémové klienty.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.