Půjčka s registrem

Trápí vás zápis v centrálním registru dlužníků? Nechtějí vám kvůli tomu nikde půjčit peníze? Máte navíc exekuční příkaz v ruce a nebo jste v insolvenci? Pak je pravda, že je vaše pozice na úvěrovém trhu ne právě ideální. Ovšem na druhou stranu, pořád máte reálnou šanci sjednat si půjčku. Jen musíte zvolit tu pravou společnost. Ne každá je totiž ochotna dlužníky tolerovat. Je celkem jedno, zda se do registru neplatičů dostanete vlivem životních okolností a nebo vlastní vinou, evidence vaší osoby jasně rozdává karty. Mnoho lidí se domnívá, že pokud své závazky uhradí, musí jejich jméno z registru okamžitě odstranit. Bohužel, pravdou je pravý opak. I když všechny své dluhy zaplatíte, v registru jste evidováni ještě po několik let. Zejména registr SOLUS je v tomto směru zcela nekompromisní. Do něj se dostanete nejen při opožděné splátce úvěru nebo spotřebitelské půjčky, ale i tehdy, pokud jste v prodlení se zaplacením faktury některému dodavateli energií. Už jen nezaplacená pětistovka je jistou vstupenkou do registru dlužníků, který pak může v případě žádosti o půjčku pěkně zkomplikovat celou situaci. Jestliže nevíte, jak na tom aktuálně jste a z minulosti máte nějaký vroubek, můžete za drobný poplatek kdykoli požádat o výpis.

Bankovní půjčka a registry

Podle novely zákona o spotřebitelském úvěru je zákonnou povinností všech úvěrových společností ověřit si dopředu platební schopnost žadatele. Většina z nich k tomuto účelu právě používá registry dlužníků. Zejména u bankovní půjčky jsou informace poskytnuté jak bankovním, tak i nebankovním registrem dlužníků dost zásadní. Bonitu žadatele dokážou ovlivnit až do takové výše, že jsou primárním kriteriem při rozhodnutí o schválení požadovaného úvěru. Jakmile banka zjistí, že je vaše platební minulost nevalná a máte další nesplacené závazky, zpravidla vám půjčku neposkytne. O něco málo příznivější situace  se jeví na poli nebankovních půjček, které jsou k žadatelům více benevolentní. Nad malým prohřeškem dokážou přimhouřit oko a každou žádost o půjčku posuzují zejména na základě individuálních okolností každého klienta.

Sjednat půjčku

Půjčka bez nahlížení do registru dlužníků

Pokud máte záznam v registru dlužníků a přitom chcete půjčku, musíte jako svého potenciálního věřitele zvolit takovou společnost, která nabízí půjčky bez kontroly registru dlužníků. Takovou nabídku naleznete u nebankovních firem, které disponují přímo specifickou kategorií půjček bez registru, jež mají své podmínky přizpůsobeny tak, aby jim v pohodě vyhověli zejména klienti pro něž je právě z tohoto důvodu bankovní půjčka naprosto nedostupná. Aby vám však nebankovní společnost mohla půjčku schválit, musí si vaši bonitu ověřit jinak. Třeba tím, že budete muset doložit svůj příjem z klasického zaměstnaneckého poměru a nebo jakýkoli pravidelný měsíční příjem. To se týká zejména malých úvěrů, tzv. mikropůjček, jejichž riziko je pro danou společnost dostatečně vyváženo už jen vyšší úrokovou sazbou a dobou splatnosti na několik dní až jeden měsíc. U vyšší sumy však bude firma požadovat také vyšší záruky splacení. Může za vás ručit další osoba jako spolužadatel o půjčku a nebo bude nutno zastavit nemovitost. To se ale týká půjček v řádu stovek tisíc. Je samozřejmé, že kvůli desetitisícovému úvěru nebudete hned zastavovat majetek v hodnotě několika milionu korun.

Rychlá online půjčka bez registru

Bez náhledu do registru dlužníků se nejvíce obejdou malé půjčky, které si můžete okamžitě sjednat jen na internetu. Jedná se zejména o půjčky před výplatou, na mateřské, pro nezaměstnané, důchodce, studenty, začínající podnikatele, atd. Takové půjčky vás nezatěžují žádnou zbytečnou administrativou a žádost je vyhodnocena jen na základě zpracování plně automatizovaného systému, který rozhodne o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladný, peníze ihned odchází na bankovní účet a nebo jsou vyplaceny v hotovosti. Pokud požadujete půjčku ve výši desítek či stovek tisíc, také je možno si ji sjednat jen v prostředí internetu, avšak bude nutno doložit záruky splacení. Následně po schválení úvěru jste telefonicky kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti a s ním se dohodnete na podrobnostech. Buď potřebné dokumenty týkající se například zastavené nemovitosti zašlete elektronicky či poštou a nebo se dostavíte osobně na pobočku. To už záleží na vás, čemu dáváte přednost. V každém případě platí, že i takovou půjčku si sjednáte poměrně rychle.

Půjčka ze soukromých zdrojů

Určitou alternativou nebankovních půjček, které záznamu v registru nepřikládají žádný podstatný význam jsou půjčky od soukromých osob. Takový úvěr je sjednán jen s přihlédnutím k individuálním potřebám klienta. Nikoho nezajímá kolik a kde dlužíte, jaké máte příjmy, podstatné je, abyste dokázali půjčenou sumu v požadovaném termínu splatit. Při půjčce od soukromé osoby si můžete zvolit takovou výši splátek, aby nijak nenarušovala váš zaběhnutý domácí rozpočet a dobu splatnosti si zvolíte dle svých potřeb. Riziko poskytnutého úvěru je v tomto případě vyváženo buď vyšší úrokovou sazbou a nebo zastavením majetku. Můžete zastavit dům, byt, zahradu, garáž, chatu, komerční objekt,… prostě cokoli, co svojí hodnotou dostatečně převyšuje vypůjčenou sumu. Přitom se nemusí ani jednat o majetek ve vašem osobním vlastnictví. Stačí mít jen písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit pro účely poskytnutí půjčky. Velmi často se tak řeší situace mezi rodinnými příslušníky. Avšak při půjčce od soukromé osoby buďte obzvlášť obezřetní a danou osobu si pořádně prověřte. Dříve než podepíšete úvěrovou smlouvu, poptejte se v diskuzích na internetu, sociálních sítích nebo známých na zkušenosti a teprve potom se rozhodujte. Do budoucna si tak ušetříte nemalé starosti. Půjčku vám může i soukromá osoba vyplatit nejen na bankovní účet, ale i v hotovosti na ruku, což je v řadě případů klienty upřednostňováno.

Přestože máte záznam v registru dlužníků, není vaše šance na získání půjčky naprosto ztracená. Vždy existují alternativní možnosti a řešení, které lze bez problému využít. Proto je dobré si nejprve udělat přehled o aktuální situaci na trhu a pak vybrat půjčku s nejlepšími podmínkami právě pro vás. Mnoho úvěrových společností dodržuje bezpečné zásady zodpovědného půjčování, proto se nemusíte ničeho obávat.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.