Půjčka s insolvencí vyplacená ihned

Máte takové dluhy, že insolvence je pro vás jediným řešením, jak je všechny splatit? Pokud se vám podařilo úspěšně proplout veškerou administratvní byrokracií, jež zahájení insolvenčního řízení obnáší a soud vám oddlužení schválil, pak máte velkou naději, že se svých dluhů zbavíte jednou provždy. Stačí vlastně zaplatit jen jednu třetinu veškerých závazků věřitelům a zbytek se vám po pěti letech odmaže. A budete čistí, jako kdybyste nikdy nic nedlužili. Jenomže samotná insolvence je velmi tvrdý boj, v kterém musíte obstát. I když v tomto období už pro vás nastane klid na bojovém poli, nikdo z věřitelů na vás nemůže a ani exekutor si už na vás nepřijde. Ovšem za tu cenu, že téměř celé vaše příjmy půjdou na splátky dluhů věřitelům. Vám na živobytí zůstane jen nezbytné minimum. Z něj přežít po dobu pěti let skutečně není jednoduché. Náklady na bydlení jsou poměrně vysoké a i rodina si žádá své. Proto se může velmi jednoduše stát, že vám nějaké peníze pochybí. A k tomu stačí opravdu málo. Přijde roční vyúčtování za energie, spotřebič v domácnosti vypoví službu a hned je malér na světě. V takových situacích pak řada lidí přemýšlí o půjčce. Půjčí vůbec někdo lidem v insolvenci?

Máte insolvenci a chcete půjčku?

Možnosti půjček u lidí v insolvenci jsou značně omezené a je potřeba si přiznat fakt, že jen tak někdo vám nepůjčí. Pro všechny finanční subjekty je riziko takového úvěru natolik vysoké, že je někdy nedokáže vyvážit ani vysoký úrok či ručení další osobou nebo majetkem. U lidí v insolvenci se žádost o půjčku většinou posuzuje jen na základě individuálních okolností. Záleží také na mnoha parametrech – kolik si chcete půjčit, na jak dlouhou dobu, jak vysoké budou splátky, jak dlouho jste v insolvenci, atd. Přitom je třeba připomenout, že jakékoli další zadlužení v době insolvence je zcela v rozporu s insolvenčním zákonem. Pokud si vezmete další půjčku a nebude ve vašich silách ji splatit, soud vám insolvenci zruší a dotyčnou osobu pošle do konkurzu. Tím pádem je konec vašemu oddlužení a všechny své závazky budete muset splatit do poslední koruny. Z toho důvodu je potřeba vždy pečlivě uvážit, nakolik je půjčka opravdu nutná a zda by se nenašlo jiné řešení. Třeba krátkodobá finanční výpomoc od rodiny, přátel nebo známých. Pokud to možné není, pak tedy nezbývá nic jiného, než si pro půjčku zvolit vhodnou společnost.

Chci půjčit

V bance vám v insolvenci nepůjčí

Každá situace má řešení, a proto i půjčka v insolvenci je za určitých podmínek možná. Ovšem musíte jejímu výběru věnovat dostatečnou pozornost, jinak budete podávat jednu neúspěšnou žádost za druhou, což vám může celou situaci ještě více zkomplikovat. Bankovní půjčky můžete rovnou opomenout, protože toto tradiční úvěrové prostředí nemá pro zadlužené jedince absolutně žádné pochopení. Snad jen v případě, kdy vlastníte kreditní kartu nebo máte povolený kontokorent k běžnému účtu, můžete k rychlému pokrytí nenadálých výdajů tyto úvěrové produkty využít a odčerpat částku do povoleného limitu. Zpravidla se jedná jen o malou částku, a tak by s její splatností neměl být žádný problém. Ovšem na klasickou půjčku od banky nemáte nejmenší šanci. Ta lidem v exekuci ani insolvenci prostě půjčky neposkytuje. Podmínky bankovních úvěrů jsou velmi přísné, jednak nahlíží do registru dlužníků, posuzují váš příjem a u vyšší sumy požadují i záruky splacení v podobě ručení třetí osoby nebo zástavou majetku. I lidé, kteří nejsou právě v insolvenci mají často problém požadavkům bank vyhovět.

Nebankovní půjčka může pomoci

Určitou naději na úspěch v sobě skrývá nebankovní půjčka, která má daleko jednodušší podmínky než úvěr v bance. Půjčí vám třeba jen pětistovku do výplaty a nebo i několik desítek či stovek tisíc. Samozřejmě, že ale i zde platí, že pro lidi v insolvenci jsou možnosti značně omezené, ale na druhou stranu nejste úplně bez šance, abyste potřebné finanční prostředky nezískali. Aby vaše žádost o půjčku byla úspěšná hned napoprvé, musíte zvolit takovou společnost, která má přímo ve své nabídce půjčky pro lidi v insolvenci. Celou práci si můžete podstatně usnadnit, pokud k výběru vhodného poskytovatele využijete různé online srovnávače a kalkulátory půjček na internetu. Zároveň si můžete půjčky porovnat mezi sebou. Z přehledného seznamu úvěrových produktů aktuálně dostupných na trhu je hned na první pohled zřejmé, jaké úroky má daná půjčka, dobu splatnosti, případně další benefity navíc. Někdy lze narazit i na akční nabídku, která dokáže výrazně snížit celkové poplatky za půjčku. Proto věnujte samotnému výběru půjčky velkou pozornost, do budoucna se vám to jistě vyplatí.

Rychlá půjčka vyplacená ihned

Pokud jste v insolvenci a potřebujete rychle půjčit jen pár tisícovek, pak jsou vaše šance na úspěch poměrně vysoké. Malá nebankovní půjčka, která spadá do kategorie drobných mikropůjček se zpravidla obejde bez jakékoli administrativní zátěže a tudíž je pro vás snadněji dostupná. Přitom si celou půjčku sjednáte jen v prostředí internetu, nemusíte kvůli tomu nikam na pobočku. Některé společnosti ani nenahlíží do registru dlužníků, jiné nevyžadují doložení příjmu ze zaměstnání. Avšak riziko takto poskytnutého úvěru je zpravidla vyváženo vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Ta bývá často stanovena na několik dnů až jeden měsíc. Ovšem při nesplácení jsou sankční poplatky poměrně tvrdé. U některých nebankovních subjektů se můžete setkat s možností získání půjčky zcela zdarma, pokud ji ovšem splatíte například do 14 dnů. Ale to vše záleží na individuálních okolnostech klienta. Po schválení úvěru jsou peníze okamžitě převedeny na bankovní účet a nebo vyplaceny v hotovosti.

Pokud jste v insolvenci, jsou sice možnosti půjčky značně omezené, avšak ne zcela nemožné. Vždy ale pečlivě uvažte, nakolik je pro vás další půjčka nezbytná, abyste se zbytečně nezadlužili nad rámec svých možností a tím pádem neohrozili svoje šance na oddlužení.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.