Půjčka s exekucí od soukromníka

Nechtějí vám nikde kvůli exekuci půjčit peníze? Zkoušeli jste půjčku v bance a narazili na tvrdou zamítavou odezvu? Stejně tak u nebankovní společnosti? Dlužníci to nemají na úvěrovém trhu právě jednoduché, a tak se není čemu divit. Ale určité možnosti pořád existují. I když je u vás exekuce v plném proudu, neznamená to, že by vám brány půjček byly zcela uzavřeny. Jen musíte vědět, jak na to. Žádat bezmyšlenkovitě jednu společnost za druhou o půjčku rozhodně nikam nevede. Nezapomeňte, že každá taková žádost se zaznamenává v registru a je-li počet neschválených žádostí příliš  vysoký, staví vás tato skutečnost do negativního světla. Navíc, všechno stojí poplatky a vám tak doslova utíkají peníze mezi prsty. Chcete-li si půjčit peníze, je velmi důležité, aby vámi podaná žádost dopadla na úrodnou půdu. Pokud půjdete pro půjčku do banky, je zcela samozřejmé, že vaše šance na úspěch jsou minimální. Bankovní instituce si důkladně prověřují každého žadatele o půjčku a jakmile zjistí, že máte záznam v registru dlužníků a je na vás uvalena exekuce, úvěrovou žádost vám neschválí. Proto je úplně zbytečné obcházet bankovní pobočky a raději se zaměřte na nebankovní subjekty, které nabízí řešení i pro zadlužené jedince.

Nebankovní půjčka

Nebankovní společnosti se od své konkurence zásadně liší. Jednak tolik nebazírují na administrativě a zdlouhavém procesu vyřízení žádosti a jednak nekladou na klienty tak vysoké nároky jako banky. Proto se někdy říká, že nebankovní sektor půjčí doslova každému. Ale není to tak úplně pravda. Ani soukromé firmy automaticky nepůjčí všem osobám, které si podají žádost o půjčku. Každá půjčka má své podmínky, záleží kolik chcete půjčit, na jak dlouhou dobu a jaké je ve vašem případě konkrétní riziko nesplácení. Proto si musí i nebankovní společnost dopředu ověřit platební schopnost žadatele. Některé firmy k tomuto účelu používají registry dlužníků, jiné vyžadují doložení příjmu. Přitom je třeba zdůraznit, že každá jednotlivá žádost o půjčku je posuzována individuálně. Proto, i když máte exekuci, může vám společnost za určitých podmínek půjčku poskytnout. Pokud požadujete několik desítek či stovek tisíc, zpravidla je odpovídající zárukou splacení zástava nemovitosti. Máte-li takové možnosti, rozhodně je využijte. V takovém případě totiž můžete dosáhnout i na lepší úrokovou sazbu a přijatelnější podmínky splácení. Pokud nemůžete za půjčku nikým ani ničím ručit, máte malý příjem a vysoké dluhy, pak nezbývá nic jiného, než využít půjčku od soukromníka.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromého investora

Půjčka od soukromé osoby je určitou alternativou nebankovních úvěrů, pro něž je typické snadné vyřízení úvěrové žádosti. Nezatěžují vás žádnou administrativou a časová náročnost celého procesu je naprosto minimální. Soukromá osoba je vlastně investor nebo sdružení investorů, kteří mají volné peníze a ty chtějí zhodnotit. Proto je investují na půjčkovém trhu. Spokojeny jsou vlastně obě strany: soukromá osoba dostane půjčené peníze zpět s očekávaným ziskem a člověk, který si prostřednictvím vypůjčených peněz vyřeší tíživý finanční problém, zaplatí věřiteli odměnu za poskytnutí půjčky. Půjčka od soukromé osoby je pro mnoho klientů poslední nadějí, že jim vůbec ještě někdo půjčí. Často se jedná o jedince, kteří mají značný problém, aby se žádostí o půjčku uspěli u klasických úvěrových společností.

Kde hledat půjčku od soukromníka

Rozsáhlou nabídku půjček od soukromníka naleznete převážně na různých inzertních servrech, kde se to inzeráty jenom hemží. Většinou jsou zařazeny v kategorii finančních služeb a někdy také rozděleny dle účelu použití. Můžete zde najít půjčky do výplaty, půjčky bez registru, rychlé půjčky bez zástavy, atd. Už jen letmým pohledem na inzeráty záhy zjistíte, že se zásadně liší jeden od druhého. Rozhodujícím faktorem bývá velmi často výše úrokové sazby a doba splatnosti. Avšak u půjček od soukromníka vždy platí, že zde máte jedinečnou možnost vyjednat si individuální podmínky. Dokonce takové, které není ochotna akceptovat ani žádná jiná nebankovní společnost. Tím pádem se půjčky od soukromníka stávají snadno dostupné pro každého žadatele ze všech sociálních vrstev. Jejich pravidelnými zákazníky jsou podnikatelé, matky na mateřské, nezaměstnaní, lidé na sociálních dávkách, studenti, důchodci. Kromě inzerátů s nabídkou můžete zvolit i obrácený postup a sami půjčku poptávat. K tomu můžete jednak využít opět inzertní služby a podat poptávkový inzerát a nebo zadat poptávku přímo na webových stránkách zabývajících se tematikou půjček. K tomuto účelu slouží krátký formulář, kde stručně popíšete o jakou půjčku máte zájem, jak si představujete splátkový kalendář a zanecháte na sebe kontakt, nejlépe telefonní číslo nebo email. Záhy obdržíte spoustu nabídek a z nich si jen vyberete tu nejvhodnější pro vás. Soukromé osoby totiž také sami aktivně vyhledávají různé příležitosti, kde by mohly své peníze investovat. A právě forma poptávky je jednou z nich.

Půjčka bez papírování

Půjčka od soukromníka se oproti jiným žádostem o půjčku obejde bez jakékoli administrativy. Nikdo nezkoumá váš případný záznam v registru, výši příjmu, zda dlužíte či nikoli. Půjčka je poskytnuta jen na základě dohody obou stran, která je ujednána ve smlouvě o půjčce. Jakmile ji podepíšete, vyplatí vám soukromá osoba peníze přímo na ruku nebo na bankovní účet. Výše úvěru je naprosto neomezená, půjčit si lze kolik potřebujete a v případě exekuce tedy máte možnost zaplatit celou dlužnou částku včetně poměrně vysokých nákladů exekučního řízení. Jakmile exekuci vyplatíte, máte po problému. Opět můžete volně disponovat svým majetkem, bankovním účtem a zaměstnavatel vám zaplatí celou výplatu.

Dříve než si půjčku od soukromníka sjednáte, nejprve si jej řádně ověřte. Poptejte se v různých diskuzích na sociálních sítích, zeptejte se známých na zkušenosti a teprve potom se rozhodujte. Nikdy však neplaťte žádné poplatky předem, které jsou již dopředu známkou toho, že se nejedná o férovou půjčku.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.