Půjčka pro začínající podnikatele bez dokazování příjmu

Máte v hlavě dokonalý byznys plán a čerstvý živnostenský list v ruce? Jste plni elánu a počátečního nadšení, stačí se jen pustit do práce? Jediné, co vás trápí, jsou ale finance. Pokud nemáte připravený potřebný kapitál, jen těžko jakýkoli podnik úspěšně rozjedete. Možná máte něco málo našetřeno nebo si půjčíte peníze od rodiny, přesto pořád to je málo, abyste mohli naplno rozjet své podnikatelské aktivity. Jak si v takové situaci poradit? Mnoho drobných živnostníků začíná svoji podnikatelskou dráhu doslova na koleně v provizorních podmínkách. V některých oblastech činnosti to sice jde, ale ne každý projekt lze takto realizovat. Proto se většina začínajících podnikatelů musí v počátku zadlužit. Takové rozhodnutí však vyžaduje velmi promyšlenou strategii. Jako osoba samostatně výdělečně činná si můžete půjčit kolik peněz chcete, ale musíte také předem uvážit, jak půjčku splatíte. Mnoho podnikatelů již také doplatilo na to, že neodhadli své reálné možnosti a pak své dluhy spláceli až do knce života. Když si ale všechno řádně propočítáte a budete se pohybovat v konkrétních číslech, nic nelze proti půjčce namítat. Jinak to prostě nejde, každé podnikání potřebuje něco do začátku. Musíte pořídit prostory, nakoupit vybavení, stroje, zařízení, materiál, atd. To vše něco stojí a chvíli potrvá, než začnete vydělávat a budete mít první zisky. Kde si tedy vzít dobrou půjčku s optimálními podmínkami?

Chci půjčku

Půjčka pro začínající podnikatele

Pokud jako podnikatel s čerstvým živnostenským listem přijdete do banky, bez problému vám založí podnikatelské konto. Z něj budete spravovat všechny finanční záležitosti týkající se podnikání. Jestliže se domníváte, že vám současně bude banka nabízet jeden úvěr za druhým, možná se setkáte s vlahým přístupem. Banky jsou všeobecně co se týče půjček a úvěrů velmi opatrné a každé schválení půjčky obnáší velmi složitý schvalovací proces. Obzvlášť pokud byste chtěli několik milionů korun na opravdu velký projekt. V takovém případě musíte bance předložit především dokonale propracovaný byznys plán, na kterém v podstatě stojí úspěšné schválení úvěrové žádosti. Pokud banku totiž zaujme, bez problému jej podpoří, jestli ale nebude sdílet vaše nadšení, pak s její podporou nemůžete počítat. Kromě toho se připravte na to, že každá úvěrová žádost u banky podléhá i v bance běžným standardním podmínkám platným pro každou půjčku. To znamená, že si každou osobu řádně prolustrují v centrálním registru bankovních i nebankovních klientských informací a jakmile zjistí, že máte někde nějaký vroubek, máte po půjčce. Dále po vás bude banka chtít doložit potvrzení o bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu a pojišťovnám a také potvrzení o vašich příjmech. To je v případě počátku podnikání, kdy nemáte ještě žádnou účetní uzávěrku za uplynulé období značný problém. Kolikrát nepomůžou ani výpisy z účtu nebo potvrzení o příjmech ze zaměstnání. Někdy také může banka vznést požadavek na určitou formu ručení, a to buď majetkem nebo další osobou jako spolužadatelem o půjčku. Vzhledem k tomu, že je bankovní půjčka pro podnikatele celkem komplikovaná záležitost s nejistým výsledkem, řada podnikatelů na počátku svojí činnosti hledá i jiné způsoby financování. Určité možnosti totiž nabízí i nebankovní sféra.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka bez příjmu

Nebankovní poskytovatelé půjček nemají na své klienty tak velké nároky jako v bance a to je hlavní důvod, proč je u nich podstatně vyšší procento schválených úvěrových žádostí. Na své si zde přijdou i začínající podnikatelé, kteří nemají jak doložit svůj příjem. I když stejně jako nezaměstnaní, lidé na sociálních dávkách, matky na mateřské nebo důchodci patří mezi rizikové klienty, přeci jen mají větší šanci na úspěch. U nebankovní společnosti si totiž můžete vždy vyjednat půjčku dle svých individuálních potřeb a požadavků. Nebankovní společnosti nabízí jednak přímo úvěrové produkty začínajícím podnikatelům a pro tyto účely je zde i zřízena stejnojmenná kategorie a nebo lze využít úvěry ze sekce půjček bez příjmu. Ty mají totiž již předem nastaveny své podmínky tak, aby jim dokázali vyhovět i lidé, kteří nemohou nijak doložit svůj příjem a kam patří i začínající podnikatelé. Rozsáhlou nabídku půjček pro podnikatele naleznete zejména na internetu a k výběru nejvhodnějšího úvěrového produktu je třeba také dobré využít online srovnávač půjček. Do systému zadáte jen své požadavky na půjčku, kolik chcete půjčit, na jak dlouhou dobu a záhy se před vámi zobrazí celý seznam, kde je již na první pohled zřejmé, jak se půjčky navzájem mezi sebou liší. Když si je porovnáte a uvážíte všechny své možnosti, pak jistě velmi snadno vhodnou půjčku vyberete.

Půjčky podnikatelům na účet

Začínající podnikatelé si mohou u nebankovních společností půjčit tolik peněz, kolik potřebují. Může se jednat o úvěr v hodnotě několika milionu korun stejně jako vám může chybět jen pár tisícovek či desítky tisíc korun. Podle výše poskytnuté půjčky se však také budou odvíjet podmínky splácení. Je celkem samozřejmé, že milionová půjčka bude vyžadovat podstatně větší záruky splacení než pár desítek či stovek tisíc korun. U malých půjček je zpravidla riziko poskytnutého úvěru vyváženo jen vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Zato u velkých půjček musíte počítat s opravdovým ručením. Buď je nutno zastavit nemovitost a nebo mít další osobu jako ručitele. Ale zase na druhou stranu když poskytnete nebankovní společnosti adekvátní záruky splacení, nebude po vás požadovat dokládání vašich příjmů, případně se dokáže obejít i bez náhledu do registru dlužníků. Také je možné, že vám firma nabídne lepší úrokovou sazbu či nějaké benefity navíc. Třeba možnost odkladu splátek na určitou dobu, mimořádnou splátku bez sankce nebo jednorázové splacení celé půjčky bez poplatku. Nebankovní půjčky vždy přihlíží k individuálním možnostem každého klienta, a proto se vám zde nabízí jedinečná příležitost vyjednat si půjčku přesně dle svých požadavků. Kromě toho nezapomeňte na fakt, že u dlouhodobých půjček můžete časem úvěr refinancovat a opět přizpůsobit podmínky splácení svým aktuálním možnostem. Proto není žádný důvod k tomu, aby se začínající podnikatelé museli půjčkám vyhýbat. Naopak, pokud s jejich pomocí dokážete rozjet úspěšný byznys, lze to považovat za velmi efektivní řešení.

Půjčky pro začínající podnikatele nabízí řada renomovaných nebankovních společností, proto si zde jistě najdete vhodný úvěrový produkt, který bude odpovídat vašim potřebám  a požadavkům.

Komentáře jsou uzavřeny.