Půjčka pro mladé rodiny od státu 2018

Máte studia navždy za sebou a přemýšlíte, jak nejlépe financovat vlastní bydlení? I když na bydlení svých potomků rodiče spoří již od jejich kolébky, nikdy není pozdě se nad financováním zamyslet. Navíc, doba není právě jednoduchá, a tak i rodiče se mohou někdy dostat do problémů s financemi, což je donutí spoření omezit nebo přerušit. V každém případě vlastní byt nekupujete každý den a než učiníte zásadní rozhodnutí ve svém životě, je dobré nejprve uvážit svoji konkrétní situaci. Někdo z mladých lidí má to štěstí, že jim ihned po škole rodiče předají dekret na byt, ale také jsou i tací, kteří mají jen částečně naspořeno a nebo se z větší míry musí postarat sami. V každém případě však platí, že než investovat do drahých podnájmů, je lepší se dopracovat k financování vlastního bydlení, které bude  jednou vaše. Při dnešních hodnotách nemovitostí jen málokdo vysype v realitce milion z peněženky, takže nemusíte půjčku na bydlení brát jako zásadní dilema. Vždyť tento problém v podstatě řeší každá generace. Ani vaši rodiče neměli na růžích ustláno a často v počátcích sdíleli společnou domácnost také se svými rodiči. Takže vezměte kalkulačku, zbystřete pozornost a nejprve se porozhlédněte po nabídkách úvěrového trhu a seznamte se s možnostmi, jaké jsou v aktuální nabídce. Uvidíte, že s trochou námahy se doberete k optimálnímu řešení a zanedlouho budete držet klíče v ruce.

Chci půjčit

Půjčka na bydlení

Jako první vás jistě napadne možnost bankovní půjčky nebo různé alternativy stavebních spořitelen či záložen, které nabízí financování vlastního bydlení. Každá z nich má však zcela jiné podmínky, které jsou jen stěží srovnatelné s klasickou bankovní hypotékou. I ta vychází z toho, že musíte mít alespoň část peněz naspořeno, takže pokud začínáte úplně od nuly, asi to pro vás nejlepší nebude. U hypotéky je také dost zásadní výše vašeho platu, která je prioritním předpokladem úspěšného splácení půjčky. Pokud tedy máte zatím jen absolventský plat, může se stát, že bance se budou zdát vaše příjmy příliš nízké. Obzvlášť v případě, kdy žádáte o půjčku na několik desítek let. Určité možnosti však nabízí státní příspěvek, jehož cílem je snížit nutnou počáteční sumu na minimum. Tím pádem by v současné době mohlo na půjčku na bydlení dosáhnout větší procento žadatelů, ale i tak pořád platí, že něco je nutné mít do začátku. Výše sumy se odvíjí od hodnoty bytu nebo domu, také se řídí podmínkami dané společnosti. S příspěvkem od státu mohou počítat lidé mladší 36 let, kteří jsou manželé. S narozením dítěte se také určitá částka odečítá, avšak žádost mohou podat i osoby, které mají již jedno dítě mladší šesti let. Bankovní půjčka na bydlení, která v sobě zahrnuje i příspěvek od státu vychází vždy z individuálních potřeb a možností žadatelů. Avšak i přes to se najdou i tací, kteří prostě v žádném případě na bankovní půjčku nedosáhnou. Ta totiž předpokládá také čistý registr dlužníků a bezchybnou platební morálku. Pokud jste se tedy již v minulosti dostali do problémů s financemi, jen stěží dosáhnete na půjčku v bance.

Nebankovní půjčka

Mnoho lidí se obrací na nebankovní sektor v případě, že je pro ně forma bankovní půjčky naprosto nedostupná a snaží se nalézt adekvátní řešení. I nebankovní společnosti nabízí různé úvěrové produkty určené k financování vlastního bydlení. Vzhledem k tomu, že je poskytují za daleko jednodušších podmínek, dokáže na ně dosáhnout větší procento žadatelů. Půjčka na bydlení může být jednak jakýkoli účelový úvěr na bydlení nebo vlastně libovolná spotřebitelská půjčka. Záleží také na tom, kolik peněz vlastně požadujete. Jestli chcete půjčkou financovat celou koupi nemovitosti nebo chcete jen půjčit na rekonstrukci bydlení. Někteří lidé také nebankovní půjčkou řeší potřebnou jistinu pro bankovní hypotéku, avšak v takovém případě záleží také na bance, zda za těchto okolností hypotéku schválí či nikoli. Financování bydlení u nebankovních společností nabízí široké individuální možnosti, kdy si můžete vždy sjednat půjčku dle svých požadavků.

Sjednat půjčku

Půjčka se zástavou nemovitosti

Nebankovní společnosti jsou všeobecně známy svým benevolentním přístupem ke klintům, a tak mohou přimhouřit i oko nad osobami, které jsou vedeny v registru dlužníků a nebo mají momentálně jen velmi nízké příjmy. Avšak u půjček v řádu sta tisíc korun budou poskytovatelé vždy požadovat nějaké záruky splacení. Ty mohou být v podobě další osoby jako ručitele a nebo můžete zastavit majetek. U některých společností lze zcela zastavit kompletně celou nemovitost, kterou chcete časem nabýt do svého vlastnictví a nebo můžete použít i jiný objekt. Při zástavě nemovitosti totiž stačí mít jen písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit jako záruka splacení za danou půjčku. Velmi často se tak třeba řeší finanční záležitosti v rámci rodiny, kdy třeba můžete být jen spoluvlastníkem nějakého objektu. Pokud chcete využít možnosti přímo účelové nebankovní půjčky na bydlení, zpravidla se setkáte s nabídkou nižší úrokové sazby a delší doby splatnosti. U dlouhodobých půjček se však nemusíte obávat velké závazku. V případě, že se dostanete do problémů se splácením, vždy je možno nalézt adekvátní řešení. Například půjčku refinancovat a jednotlivé splátky upravit podle vašich aktuálních potřeb nebo slácení odložit na určitou dobu. Některé půjčky také zahrnují pojištění pro případ platební neschopnosti, například když onemocníte nebo přijdete o práci. Tak jako tak lze i v nebankovní sféře nalézt vhodné řešení pro financování vašeho vlastního bydlení a nemusíte se spoléhat jen na půjčku od banky a pomoc od státu, která je ovšem ale mladými rodinami velmi vítána.

Půjčka na bydlení je vždy dlouhodobá půjčka na několik desítek let, čemuž odpovídají také její podmínky splácení. Náklady na poskytnutou půjčku nejsou určeny jen výší úrokové sazby, ale i dalšími poplatkami spojenými s úvěrem. Proto si vždy propočítejte, kolik v konečném výsledku za půjčku zaplatíte.

Komentáře jsou uzavřeny.