Půjčka po skončení insolvence

Dokázali jste se zbavit neúměrné dluhové zátěže? Konečně můžete opět začít nanovo s čistým štítem. Ne každému se ale  taková věc podaří. Samotné oddlužení je zdlouhavý proces, který na dlužníka klade velmi vysoké nároky. Ne všichni jsou právě připraveni na to, aby takovou situaci ustáli. I když se vám podaří proplout nekonečnou administrativní bariérou, přeci jen samotné období osobního bankrotu je náročné na finance. Sice už na vás žádní exekutoři nemohou a věřitelé se musí spokojit se splátkovým kalendářem, přeci jen na nezbytné životní náklady vám toho mnoho nezbývá. V podstatě veškeré vaše příjmy jdou během oddlužení na dluhy a ta trocha, co vám zbyde, sotva tak pokryje nájem, inkaso a běžné životní potřeby rodiny. Pokud se v této době vyskytne nějaký nenadálý výdaj, domácí rozpočet to dokáže pěkně rozhodit. A to doslova. Jen pokažený spotřebič v domácnosti nadělá pěknou paseku. Pořídit jej na splátky v obchodě nemůžete, úspory nejsou žádné a konto v bance zeje prázdnotou. Pokud v takové situaci přichází pomoc od rodiny, dá se dobrá půjčka považovat za nejefektivnější řešení. Ovšem ne u všech nalezne takové pochopení a pak nezbývá, než se spolehnout na vlastní schopnosti. Velký problém oddlužení spočívá v tom, že si prakticky nikde nemůžete sjednat novou půjčku. Když na to insolvenční správce přijde, oznámí neprodleně tuto skutečnost soudu a ten vás pošle okamžitě do konkurzu. A veškerá vaše dosavadní snaha je úplně pryč. Jak je to ale s půjčkou, když už máte insolvenci za sebou? Existuje nějaká překážka, která by způsobila, že na půjčku nedosáhnete?

Chci půjčit

Půjčka v insolvenci

Podle insolvenčního zákona  se v době insolvenčního řízení nesmíte zadlužit. Když tuto podmínku nedodržíte, soud vám insolvenci přeruší. Stejně tak jste povinni veškeré své příjmy odevzdat na splátky dluhu věřitelům. To se týká i různých mimořádných příjmů. Když třeba něco zdědíte, vyhrajete v loterii nebo vám někdo něco daruje. Pokud si budete chtít přivydělat a kromě zaměstnání půjdete ještě na brigádu, i tyto příjmy půjdou na splátky dluhů věřitelům. Z toho důvodu prakticky po celou dobu trvání insolvenčního řízení nejste schopni ušetřit ani korunu. To skromné minimum co vám opravdu zbývá je skutečně o ničem. Proto, i když máte v ruce rozhodnutí soudu o zdárném ukončení vašeho oddlužení, mnoho lidí na tom s financemi není nijak valně. V zaměstnání sice už opět dostanete celou výplatu, ale než něco našetříte a vytvoříte si alespoň malou finanční rezervu, bude to chvíli trvat. Nehledě na to, že nikdy nevíte, kdy se vyskytne nějaký nenadál výdaj. Nechcete-li se znovu stát dlužníky, pak je nutné finanční záležitosti řešit včas a hledat efektivní řešení. Kolikrát je totiž lepší sjednat si rychlou půjčku, než nechat narůst dlužnou částku o tučné sankční poplatky a úroky z prodlení. Budete-li mít to štěstí, že věřitelé se budou dožadovat svých pohledávek v rámci exekučního řízení. To se vám prodraží ještě víc.

Půjčka po skončení insolvence

Během insolvenčního řízení jste vedeni v insolvenčním rejstříku, který je veřejně přístupný a může do něj kdokoli nahlížet. Snadno se tak dají zjistit veškeré informace o vás, co se týče vaší insolvence. Jsou zde uvedeny všechna rozhodnutí soudu i s datem platnosti, způsob vašeho oddlužení, průběh insolvenčního řízení, atd. Po skončení insolvence, jakmile obdržíte rozhodnutí soudu o splnění zákonných podmínek a odpuštění zbývající dlužné částky, rázem se veškeré informace v insolvenčním rejstříku změní na veřejně nepřístupné. Tím pádem se před vámi otevírají větší možnosti, co se týče půjček. Avšak automaticky nelze počítat s tím, že by vám půjčku poskytla jakákoli finanční společnost. Přeci jen si nesete jakýsi vroubek z minulosti, a ten se promítne do stanovení vaší bonity. Zejména v bance jsou na tyto informace velmi citliví a lidem se špatnou platební morálkou zkrátka nepůjčují. A to i tehdy, pokud by  měli odpovídající příjmy. Avšak banka není jediná instituce na finančním trhu. Pořád ji šlape na paty velmi silná konkurence v podobě nebankovních společností, které jsou schopny a připraveny okamžitě pomoci lidem po insolvenci.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka pro každého

Nebankovní půjčky jsou v povědomí lidí zavedené jako snadný úvěrový produkt. Obzvlášť, když si vystačíte jen s malou půjčkou, která spadá do specifické kategorie nebankovních mikropůjček. Ty jsou určeny k tomu, aby lidem pomohli v nenadálých životních situacích. Snaží se poskytovat půjčku lidem v exekuci, kteří mají třeba momentálně obstavený účet v bance a tudíž se ke svým penězům nemohou dostat, dále pak lidem po insolvenci, se záznamem v registru dlužníků, s malým nebo žádným příjmem, na sociálních dávkách, matkám na mateřské či nezaměstnaným. Máte-li insolvenci zdárně za sebou, můžete si půjčku rovnou zvolit z konkrétní kategorie půjček pro osoby po skončení insolvence. Ta má již předem podmínky nastaveny tak, aby jim dokázali vyhovět lidé, kteří se dokázali úspěšně oddlužit. Taková půjčka zpravidla ani nenahlíží do registru dlužníků a nevyžaduje doložení potvrzení o příjmu. Žádost o malou nebankovní mikropůjčku po insolvenci podáte přímo na webových stránkách daného poskytovatele. Přitom platí, že daleko jednodušeji a snáz si sjednáte malou půjčku v řádu několika jednotek či desítek tisíc, než když budete požadovat půjčku v stovkách tisíc či milionu korun. Velkou předností nebankovních půjček je zcela jistě fakt, že se jednak orientují na klientelu, pro niž je naprosto nemožné dosáhnout na úvěr v bance, ale nebankovní půjčku si vyřídíte za pár minut, a to bez jakéhokoli papírování a osobního jednání na kamenné pobočce. Vše hravě zvládnete jen online. Jediné, co k půjčce potřebujete, je internet a mobilní telefon. Jejich prostřednictvím všechno hravě zařídíte. K půjčce nepotřebujete žádného ručitele a ani uvádět účel použití peněžních prostředků. Možností, jak si půjčit i po skončení insolvence je vážně dost.

Pokud už není zbytí a budete se muset po insolvenci znovu zadlužit, pečlivě uvažte, do čeho vlastně jdete. Nezapomínejte na fakt, že možnost oddlužení závisí na rozhodnutí soudu a tudíž by se vám to nemuselo znovu podařit. Pokud to jen trochu jde, raději se i po insolvenci půjčkám vyhněte. V opačném případě zvolte renomovanou finanční společnost, která je ochotna akceptovat vaše možnosti.

Komentáře jsou uzavřeny.