Půjčka od soukromníka

Marně sháníte dobrou půjčku? Nepochodili jste v bance ani u jiných úvěrových společností? Pak jste asi neoslovili tu správnou společnost, případně zvolili nevhodný typ půjčky. Úvěrové společnosti mají totiž své produkty rozděleny do jednotlivých kategorií a každá z nich odpovídá dané životní situaci. Když jste například momentálně bez práce a k úvěrové žádosti musíte doložit potvrzení o vašem příjmu, je celkem samozřejmé, že neuspějete. Naopak, když zvolíte půjčku ze sekce půjček pro nezaměstnané, případně pro lidi bez příjmu, šance na úspěšné schválení úvěru se podstatně zvyšují. Z toho důvodu je nutné pečlivě uvážit nejen kolik peněz vlastně potřebujete, ale i jak jste schopni naplnit konkrétní podmínky úvěrových společností. Půjčku si dnes sjednáte prakticky kdekoli a doslova za pár minut. Obzvlášť nebankovní společnosti si zakládají na tom, že svým klientům pomohou v nouzi během několika málo minut a peníze jim okamžitě pošlou na bankovní účet. S takovými praktikami se zase v bance neshledáte. Tam je schvalovací proces půjčky pěkně zdlouhavá záležitost, a kromě toho vyhovět velmi náročným bankovním požadavkům opravdu není pro každého. Pokud s půjčkou v bance neuspějete, nemusíte si s tím zbytečně lámat hlavu. Finanční trh je zaplněn řadou kvalitních nebankovních společností, které nabízí stejné služby jako banky. Rozdíl je pouze v tom, že za podstatně jiných podmínek. A toho můžete právě využít ve svůj prospěch a neztrácet zbytečně čas s bankovní půjčkou, když si nejste jisti, zda jejich podmínky dokážete naplnit.

Chci půjčku

Snadná nebankovní půjčka

Nebankovní sféra má pro osoby nacházející se ve finanční tísni daleko větší pochopení než banky. Je jim jasné, že nedostatek financí řeší zejména lidé, kteří jsou momentálně bez práce nebo mají jen velmi malé příjmy nedosahující ani výše průměrného platu. Také matky na mateřské, důchodci, lidé pobírající sociální dávky či studenti nebo začínající podnikatelé, tvoří rozsáhlou klientelu nebankovních společností. Také osoby se záznamem v registru dlužníků to nemají na úvěrovém trhu dvakrát jednoduché a nedá se říci, že by jim půjčila doslova každá společnost. Když se podíváte kolem sebe, všude na vás útočí reklamní slogany slibující rychlou a levnou půjčku. V rádiu, televizi, na internetu, v obchodním centru, prostě kdekoli jste získáváte dojem, že půjčit si je velmi snadné. Když pak schází peníze často rovnou sáhnete po půjčce co vám nedávno utkvěla v paměti. Během schvalovacího procesu však může přijít první rozčarování, kdy najednou slibované úroky jsou právě vám upraveny jinak na míru, doba splatnosti nevyhovuje a slibované bonusy už pominuly akční nabídku. Z toho důvodu je určitě dobré si pomoci online srovnávače půjček nejprve nalézt dle svých potřeb vhodnou půjčku, což podstatně zvyšuje úspěšnost schválení úvěrové žádosti. Když si do systému zadáte vaše požadovaná kritéria, obratem se před vámi zobrazí široká škála úvěrových produktů aktuálně dostupných na trhu. Z nich si už velmi snadno vyberete půjčku vhodnou pro sebe.

Půjčka od soukromníka

Určitou alternativou nebankovních půjček je půjčka od soukromých investorů, ve které vkládají veškeré naděje zejména lidé, kteří s úvěrovou žádostí neuspěli u jiných společností. Půjčka od soukromníka totiž nabízí ideální možnost individuálního řešení podmínek půjčky. Proto o tento typ půjček mají zájem i lidé, kterým standardní podmínky úvěrových společností zkrátka nevyhovují. Soukromý investor je osoba, která má momentálně volné peněžní prostředky a ty chce nějakým způsobem zpeněžit. Úroky v bance jí připadají příliš nízké, lépe řečeno žádné a aby peníze ležely jen tak ladem je skoro škoda. Proto se tito lidé snaží hledat i jiné možnosti investování a poskytnutá půjčka je právě jednou z nich. Přitom je výhodná pro obě strany. Vy si pomocí získaných peněžních prostředků vyřešíte danou finanční záležitost a investor získá zpět své peníze i s předem sjednaným úrokem. Rozsáhlou nabídku půjček od soukromého investora naleznete na různých inzertních servrech, kde se to nabídkami jen hemží. Kromě toho můžete i stejným způsobem půjčku poptávat, jelikož i soukromí investoři sami vyhledávají různé příležitosti.

Sjednat půjčku

Půjčka podložená zárukou

Půjčka od soukromé osoby nabízí v prvé řadě možnost individuálního řešení, kdy si můžete sjednat podmínky splácení tak, jak vám to bude vyhovovat. Úroková sazba závisí na dohodě obou stran a stejně tak i doba splatnosti je rozvržena dle vašich možností. Od soukromé osoby si můžete půjčit prakticky kolik peněz chcete. Výše úvěru není nijak omezena, můžete si půjčit třeba jen pětistovku do další výplaty a nebo sjednat půjčku v řádu desítek či stovek tisíc korun. Samozřejmě, že výši úvěru se přizpůsobí také podmínky splácení. Zatímco u malé půjčky si vystačíte s vyšší úrokovou sazbou, velká půjčka je často podmiňována ručením. Vhodnou jistinou za půjčku je zástava nemovitosti, avšak ne každý má takové možnosti, aby hned mohl ručit majetkem. V těchto případech se nabízí možnost ručení , které je dostatečnou právní ochranou pro obě strany. Ručení je součástí smlouvy o půjčce a je na ní jasně uvedeno kolik, v jaké době a komu máte zaplatit. Ručení za půjčku nelze nijak zpochybnit, proto je třeba jejímu vystavení věnovat patřičnou pozornost, aby obsahovala veškeré právní náležitosti. Půjčka se zárukou je tak pro mnoho klientů soukromých investorů východiskem z finanční nouze.

Dříve než si sjednáte půjčku od soukromé osoby, nejprve si ji řádně prověřte. Poptejte se známých v okolí, případně na sociálních sítích a v různých diskuzích na zkušenosti a teprve na základě relevantních informací se rozhodujte. Za půjčku neplatíte žádné poplatky předem.

 

Komentáře jsou uzavřeny.