Půjčka na zaplacení exekuce

Zastihla vás exekuce a nevíte co si počít? Co naplat, před věřiteli se nikdy nikam neschováte a vždy si najdou způsob, jak z vás dlužnou částku vymoci. A exekuce je právě jednou z nich. Avšak nevěšte hlavu, přestože už máte exekuční příkaz v ruce, případně obstavený bankovní účet či nařízenu exekuci na plat, pořád existuje řešení, jak veškerý svůj majetek ochránit. I ten co už máte doma oblepený žlutými nálepkami. Chce to však jedno, musíte se vzchopit a začít jednat, jinak ničeho nedocílíte. Čím dříve učiníte patřičné kroky a opatření, tím lépe budete celému problému vzdorovat. Uvědomte si, že zejména čas hraje proti vám. Mnoho dlužníků se ani prodejem hodnotného majetku dlužné částky nezbaví a dluží dál, a to proto, že je rychle prodán pod cenou. Paradoxně tak nevyřešíte vůbec nic, přijdete o všechno a dluhu se stejně nezbavíte. Z toho důvodu je daleko efektivnějším řešením půjčit si peníze a celou exekuci vyplatit. Jen tak budete mít klid a nařízená omezení odezní. Bankovní účet budete mít volně k dispozici, s majetkem můžete libovolně nakládat a zaměstnavatel vám musí zaplatit celou výplatu. Kde a jak si sjednat půjčku na zaplacení exekuce?

Půjčka pro dlužníky v exekuci

Jestliže už máte exekutora v patách, nebude jen tak jednoduché sjednat si půjčku. Jako dlužník budete mít pravděpodoboně záznam v negativním registru neplatičů. Tam se dostane každý, kdo nejen nesplácí včas své půjčky, ale také pokud se opozdíte s platbou za telefon, plyn nebo elektřinu, nebo zapomenete zaplatit pokutu za parkování či jízdu bez jízdenky v tramvaji. Registry dlužníků jsou v tomto směru nekompromisní a je jen na úvěrové společnosti, nakolik tomuto faktu přikládá podstatný význam. Pro banky je osoba evidovaná  v registru dlužníků jasně rizikovým klientem a žádost o půjčku je zpravidla jednoznačně zamítnuta. Naproti tomu nebankovní společnosti nejsou ve svých požadavcích tak přísné a půjčku poskytnou i lidem v registru. Každou žádost totiž posuzují na základě individuálních parametrů, a tak jen malý vroubek z minulosti nemusí být automatickou překážkou k poskytnutí úvěru. Platební schopnost žadatele si ověří třeba dokladem o výši příjmu ze zaměstnání nebo daňovým přiznáním u OSVČ. V každém případě ale platí, že větší šanci na získání půjčky máte u soukromých společností.

Požádat o půjčku

Rychlá půjčka na exekuci

Pokud jste svoje dluhy neřešili a nechali je ležet ladem až to došlo tak daleko, že se vám exekutor zjevil za dveřmi, teď musíte začít úplně jinak. Exekuce si žádá především akční jednání. Čím rychleji ji zvládnete, tím lépe pro vás. Jelikož tedy nemáte času nazbyt, s výběrem vhodné půjčky vám mohou pomoci různé online srovnávače na internetu, kde si přehledně a na jednom místě porovnáte podmínky jednotlivých finančních produktů. Liší se navzájem v mnoha parametrech. Rozhodující je často nejen výše úrokové sazby, ale i celkové poplatky za půjčku. Záleží tedy jen a jen na vás čemu dáte přednost. Máte-li více exekucí najednou, můžete oslovit některou z investičních společností, která provede konsolidaci neboli sloučení všech půjček do jedné a vy pak budete splácet jen jeden úvěr. Z poskytnuté půjčky převede konkrétní dlužnou částku vždy na účet daného exekutorského úřadu.

Půjčka na exekuci bez zástavy

Podmínky poskytnutí nebankovního úvěru na zaplacení exekuce se také odvíjí od toho, jak vysoká je dlužná částka. Tím, že máte na krku exekuci spadáte mezi problémové klienty a poskytovatelé půjček chtějí alespoň nějakou záruku, že budete v budoucnu schopni splácet. Pokud dlužíte jen pár desítek tisíc, je situace o něco málo jednodušší. Je na každé úvěrové společnosti, jak posoudí vaši platební schopnost, a tak se zpravidla přihlíží k individuálním okolnostem. U drobných částek je často dostačující doložit pravidelný měsíční příjem ze zaměstnání, brigády, důchodový výměr nebo příjmy z podnikání či výši peněžité pomoci v mateřství. V případě, že ale váš dluh dosahuje několik stovek tisíc, budete muset poskytnout záruky splacení v podobě ručení třetí osobou jako spoludlužníkem a nebo zastavit majetek. Jestliže je už součástí exekučního řízení a brousí si na něj zuby exekutor, úvěrová společnost veškeré záležitosti vyřídí za vás. Napřed exekuci vyplatí a tím se majetek uvolní pro účely poskytnutí úvěru. Exekuce bude vyřešena a vy budete splácet jen měsíční splátky nové půjčky.

Vždy mějte na paměti, že i když už je exekuční řízení v plném proudu, pořád ještě není pozdě na záchranu veškerého majetku. Kromě půjčky na vyplacení exekuce je velmi účinným řešením osobní bankrot, který dokáže celou exekuci zastavit.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.