Půjčka na vyplacení insolvence

Máte na krku insolvenci? Dostali jste se už v tak napjatém rozpočtu do finanční tísně? Každá mince má dvě strany a stejné to je i v případě insolvence. Na jednu stranu můžete být rádi, že jste dokázali vyhovět náročným podmínkám osobního bankrotu a soud vám oddlužení povolil. Bohužel, za něj zaplatíte tvrdou cenu. Po dobu pěti let musíte bezpodmínečně plnit podmínky dané insolvenčním zákonem a dle splátkového kalendáře zaplatit věřitelům nejméně třicet procent svých závazků. Když to dodržíte budete za pět let úplně čistí, bez dluhů, jako kdyby nikdy nic nebylo. Jenomže pět let vyžít jen z minimální částky není právě jednoduché. Během této doby se v životě může přihodit cokoli. Můžete přijít o práci, onemocnět, rozejít se s partnerem a hned dostane váš měsíční rozpočet úplně jiný rozměr. Když do toho přijde navíc nějaký nečekaný výdaj, pokazí se auto co sním jezdíte denně do práce nebo pokazí spotřebič v domácnosti, malér je na světě. Pokud si v takové situaci můžete půjčit peníze od rodiny, dá se říct, že to je v období insolvence doslova výhra na bitevním poli. V opačném případě totiž dost riskujete.

Půjčí někdo lidem v insolvenci

Pokud v době insolvence chcete další půjčku, můžete tím ohrozit hladký průběh celého insolvenčního řízení. Jakmile insolvenční správce přijde na to, že jste se dál zadlužili, nahlásí tuto skutečnost soudu a ten okamžitě vaši insolvenci zruší a pošle vás do konkurzu. Proto velmi dobře uvažte, zda vám takové riziko stojí za to. Pokud se dál neúnosně zadlužíte nad rámec svých možností je s vaší oddlužeností jednou provždy konec. Z toho důvodu také jen těžko najdete nějakou finanční společnost, která by vám v insolvenci půjčku poskytla. Každá firma si totiž musí dopředu ověřit platební schopnost žadatele a jakmile zjistí, že máte další nesplacené závazky a navíc insolvenci, půjčku vám neschválí. S takovými striktními podmínkami se setkáte zejména v bance, kam je zcela zbytečné chodit. Tady vám nikdo stejně jako v exekuci peníze nepůjčí. Určitou jiskřičkou naděje jsou nebankovní společnosti, ale i v tomto případě vám skutečnost insolvence spíš přitíží.

Chci půjčku

Malá půjčka pro všechny

Úspěšné schválení půjčky závisí také na tom, kolik peněz vlastně požadujete. S velkou půjčkou v řádu několika desítek či stovek tisíc korun asi jen tak neuspějete. Pokud si ale vystačíte jen s pár drobnými a třeba vyjdete jen s pětistovkou do další výplaty, určitá naděje tady je. Navíc, tak malá půjčka by neměla nijak výrazně zasáhnout do insolvenčních srážek, takže pokud si ji necháte vyplatit rovnou v hotovosti, tím lépe pro vás. Malé půjčky spadají do specifické kategorie nebankovních mikropůjček a v podstatě nekladou na žadatele žádné nároky. Pokud navíc zvolíte půjčku, která nevyžaduje kontrolu registru dlužníků, k insolvenci nemusí daná společnost vůbec přihlížet. U drobných mikropůjček nemusíte nic dokládat ani mít ručitele. Avšak uvědomte si, že riziko takto poskytnutého úvěru je vyváženo právě dost vysokou úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Proto vše pečlivě uvažte, abyste si nezpůsobili ještě větší problémy.

Online půjčka okamžitě v hotovosti

Jestliže vám stačí jen pár tisícovek, můžete si rychlou online půjčku vyřídit doslova za pár minut. Žádost podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jen krátký interaktivní formulář. V něm uvedete své jméno, příjmení, emailovou adresu, telefonní číslo a posuvníkem na webu si navolíte, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem, který vzápětí rozhodne o schválení půjčky. Jelikož celý schvalovací proces probíhá pouze elektronickou cestou, můžete tak o půjčku žádat kdykoli a kdekoli. Třeba v sobotu o půlnoci v parku na lavičce. Je-li vám půjčka přiklepnuta, pak na svůj mobilní telefon obdržíte krátkou SMS zprávu s kódem. Ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Následně je půjčka ihned vyplacena. A to buď na bankovní účet a nebo v hotovosti. Avšak ani v druhém případě se nemusíte obávat žádné časové náročnosti. Peníze jsou připraveny k vyzvednutí stejně rychle, jako kdyby se jednalo o bankovní převod. Stačí si pro ně zajít do trafiky nebo zajet na čerpací stanici. Zde vám hotovost předá přímo do ruky obsluha platebního terminálu opět jen na základě elektronického kódu z SMSky. Vše probíhá naprosto anonymně, nikomu se nemusíte ničím prokazovat.

Půjčka od oddlužovací společnosti

Pokud přemýšlíte o tom, že byste si vzali půjčku a svoji insolvenci jednorázově vyplatili, pak můžete využít služeb různých oddlužovacích společností, které se tímto přímo zabývají. Kromě půjčky vám zároveň poskytnou veškerý právní servis, který zcela jistě ke zdárnému ukončení insolvence budete potřebovat. Jen si předem uvědomte, že se v podstatě jedná jen o půjčku, která vás dluhů nezbaví, splácet budete dál, jen to nebudou insolvenční srážky mzdy ale splátky půjčky. Pokud to vidíte jako vhodnější řešení, proč ne. Jestliže vaše insolvence dosahuje výše několika stovek tisíc korun, pak budete muset za takovou půjčku poskytnout odpovídající záruky splacení. Zpravidla je dobré ručit nemovitostí v odpovídající hodnotě. Dle toho je pak možné ujednat konkrétní podmínky půjčky na vyplacení insolvence. V některých případech ale můžete dosáhnout na celkem zajímavou úrokovou sazbu a nebo vám firma nabídne i další benefity navíc. Například v podobě možnosti předčasného splacení zdarma, odkladu splátek na určitou dobu nebo možnost mimořádné splátky bez sankce.

Lidem v insolvenci zpravidla finanční společnosti půjčku neposkytují vzhledem k jejich přílišné zadluženosti. Avšak je možné nalézt výjimky u nichž si lze sjednat půjčku za zcela individuálních podmínek.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.