Půjčka na auto bez nahlížení do registru

Máte vyhlídnuté nové auto? Potřebujete pro rodinu větší vůz nebo prostornější auto na podnikání? Pak jistě přemýšlíte nad tím, jak jeho koupi co nejlépe financovat. I když máte dostatek peněžních prostředků na účtu, přeci jen se vám nechce vydávat se z peněz. Koupě auta je dost vysoká částka, která dokáže vybílit bankovní konto jedna dvě. Ale je třeba myslet i dopředu. Něco bude stát i běžný provoz, pravidelná platba pojištění, servis, atd. Také je na zvážení, zda pořídit nějakou ojetinu v bazaru a nebo se vydat přímo do značkového autosalonu. I v autobazaru se dá koupit téměř nový vůz, který má najeto pouze několik kilometrů, avšak jeho cena je už podstatně někde jinde. Také je třeba uvážit, jak budete vůz nejvíce využívat a podle toho vybrat správný typ. Pro rodinu s dětmi jistě nebude moc praktický dvoudveřový model, nehledě na to, že v něm musíte navíc umístit i dětské autosedačky. Chcete auto do města nebo spíš na delší vzdálenosti? Budete v něm převážet  převážet zboží nebo jej spíš potřebujete na reprezentaci vaší osoby? To vše si musíte předem promyslet, abyste po prvních najetých kilometrech najednou nezjistili, že vám nové auto vůbec nevyhovuje. Když pominete praktickou stránku koupě nového vozu, je jeho financování další samostatnou kapitolou. Auto nemusíte hned pořizovat za hotové, můžete jej pořídit na leasing, na splátky nebo jednorázově uhradit půjčkou. Otázka je, co je pro vás v dané situaci nejlepší. Vše má svoje pro a proti, proto je dobré všechno řádně promyslet.

Chci půjčit

Půjčka na auto

Když se rozhlédnete po nabídce finančního trhu, hravě zjistíte, že existuje nespočet úvěrových produktů, které jsou určeny k financování koupě nového vozu. Pro půjčku můžete jít do banky nebo využít rychlé služby nebankovních společností, zvolit půjčku účelovou či neúčelovou, případně využít leasing. Každá forma má jistě své přednosti, a proto je čistě na vás, co je pro vás vyhovující. Když sáhnete po účelové půjčce na auto, ušetříte sice na úrocích, ale zase budete muset k půjčce doložit veškeré faktury týkající se koupě vozidla. Taková půjčka tedy vyžaduje obsáhlejší administrativní proces oproti jakékoli jiné neúčelové půjčce, kde si vlastně lze sjednat prakticky jakýkoli klasický spotřebitelský úvěr, u něhož lze peněžní prostředky použít na cokoli. Tedy i na financování nového vozu. Opomenout nelze ani leasingovou smlouvu, která kromě pravidelných měsíčních splátek zahrnuje rovněž pojištění, avšak majitelem vozu se stáváte teprve tehdy, až uhradíte poslední splátku. Po celou dobu splácení je také velký technický průkaz uschován u leasingové společnosti.

Půjčka od banky

Půjčku na auto si můžete sjednat jak v bance, tak i u nebankovní společnosti, nehledě na to, že velké autosalony a autobazary již přímo spolupracují s úvěrovými společnostmi a při výběru konkrétního vozu vám tedy mohou nabídnout jejich služby. Takovou půjčku pak vyřídíte rovnou na prodejně a jakmile se prokoušete daným administrativním procesem, můžete zhruba do hodiny odjíždět v novém voze. O veškeré papírování se postarají pracovníci autosalonu, nemusíte tedy nikde obcházet žádné finanční společnosti a hledat vhodnou půjčku. Když budete ale požadovat půjčku od banky, počítejte s tím, že bude podléhat standardním bankovním podmínkám, které všeobecně platí pro jakoukoli bankovní půjčku. To znamená, že si vás prolustrují nejprve v registru dlužníků a poté vzejde požadavek na doložení vašich příjmů. Jejich výše musí adekvátně odpovídat hodnotě vypůjčené částky. Není výjimkou, že i klienti autosalónů na bankovní půjčku nedosáhnou  a potom hledají řešení někde jinde. Jisté možnosti nabízí nebankovní sektor.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka na auto bez registru

Získat nebankovní půjčku je v mnoha ohledech mnohem snazší než s půjčkou v bance. U nebankovní společnosti si můžete sjednat jakoukoli klasickou půjčku, třeba i jen v částečné výši a zbytek uhradíte z vlastních úspor. Kromě toho samozřejmě i nebankovní subjekty nabízí běžnou půjčku určenou na koupi nového vozu. Takovou půjčku poskytovatelé nabízí na internetu, takže když máte vyhlédnutý nový vůz, stačí jen abyste pěkně v klidu doma popřemýšleli o vhodné půjčce a rovnou si ji sjednali. Na webových stránkách poskytovatele vyplníte jen krátký formulář, je nutno uvést kolik si chcete půjčit a na jak dlouho a vaše identifikační a kontaktní údaje, aby bylo možno s vámi komunikovat. Při půjčce na auto se u některých společností také rovnou uvádí parametry vámi vyhlédnutého vozu a úvěrová kalkulačka vám rovnou vypočítá výši měsíční splátky, úroky, RPSN a poplatky. Budete-li s nabídkou spokojeni, můžete rovnou podat online žádost o půjčku  jejíž schválení netrvá déle než několik málo minut. Pokud bude odpověď kladná, budete kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti se kterým se dále dohodnete na podrobnostech a dalším postupu. Úvěrovou smlouvu potom podepíšete rovnou na prodejně a dořešíte veškerou nezbytnou administrativu. Některé nebankovní společnosti při půjčce na auto ani nenahlíží do registru dlužníků a nevyžadují potvrzení o příjmu, proto je pro řadu klientů tato varianta podstatně schůdnější než půjčka v bance. U některých typů vozů prodejci vyžadují zaplacení akontace, ta se pohybuje kolem 30 % z ceny vozu, ale lze nalézt půjčku i úplně bez akontace. Zpravidla je také půjčka na auto úročena nižší úrokovou sazbou než leasingová smlouva.

Půjčku na auto bez nahlížení do registru nabízí celá řada solidních nebankovních společností, u kterých můžete navíc volit mezi půjčkou účelovou nebo neúčelovou. Každá z nich má své přednosti, proto pečlivě uvažte, jaké podmínky jsou pro vás v rámci možností vyhovující.

Komentáře jsou uzavřeny.