Půjčka na auto bez doložení příjmu

Potřebujete nový vůz? Přemýšlíte, jak jej nejlépe zafinancovat? Nechce se vám platit celou částku v hotovosti? Připadá  vám, že postupné splácení by bylo daleko příznivější pro váš předem nastavený rozpočet? Pokud vás napadají takové otázky, pak jistě není od věci popřemýšlet na dobrou půjčkou či leasingem. Řada finančních společností nabízí přímo úvěrové produkty určené pro financování nového či ojetého vozu. Takové společnosti velmi často úzce spolupracují s prodejci aut a různými autobazary, takže již při obhlídce vozu vám může být nabídnuta i tato možnost. Řada klientů však velmi často řeší prvotní rozhodnutí, zda koupi nového automobilu financovat za pomoci leasingu nebo raději půjčky. Každá z obou nabízených variant má svá pro a proti, záleží tedy na tom, co vám nejlépe vyhovuje. Asi největší zásadní rozdíl lze spatřovat ve způsobu vlastnictví nového vozu. U leasingu je totiž auto až do splacení poslední splátky stále majetkem leasingové společnosti, takže chcete-li pak vůz prodat  a leasing postoupit někomu dalšímu, je to zpravidla možné jen s jejím souhlasem. V případě půjčky na auto, je automobil ve vašem vlastnictví ihned po koupi. Co si tedy vybrat?

Chci půjčit

Půjčka na auto

Půjčku na auto poskytuje vedle klasických bank také řada nebankovních společností, každá samozřejmě za zcela jiných podmínek. Všeobecně lze konstatovat, že podmínky v bance jsou oproti nebankovním subjektům podstatně přísnější. Banky si lustrují každého žadatele v centrálním registru klientských informací a vyžadují doklad o příjmech, nejlépe z trvalého zaměstnaneckého poměru. Jestliže již dopředu víte, že jen stěží vyhovíte těmto předem nastaveným podmínkám, pak je jistě vhodné poohlédnout se po půjčce v nebankovním sektoru. V každém případě máte ale vždy možnost volit mezi půjčkou účelovou a neúčelovou. Účelová půjčka na auto vás vyjde podstatně levněji, zaplatíte nižší úrok a na splácení budete mít i více času. Sice vás to bude stát spoustu papírování a dokládání dokumentů o koupi nového vozu včetně toho, že velký technický průkaz od vozidla zůstane až do splacení půjčky u věřitele, ale v konečném výsledku zaplatíte méně. Kromě toho můžete koupi auta financovat jakoukoli běžnou spotřebitelskou neúčelovou půjčkou. U ní však musíte počítat s vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti.

Nebankovní půjčka na auto

Půjčku na auto poskytuje řada velkých nebankovních společností, která přímo spolupracuje s prodejci nových vozů a některými autobazary. Vzhledem k tomu, že podmínky pro sjednání takové půjčky jsou podstatně více benevolentní než v bance, jejich služeb využívá řada zákazníků. I u nebankovních společností lze rozlišovat mezi půjčkou účelovou  nebo neúčelovou, avšak každá nebankovní půjčka více přihlíží k individuálním možnostem klienta a nabízí více variabilních způsobů. Sami si můžete zvolit přesnou výši půjčky a dobu splatnosti si nastavíte přesně dle svých potřeb. Nebankovní půjčka neklade na žadatele tak vysoké administrativní nároky a celé papírování je podstatně jednodušší. Jakmile si na prodejně vyhlédnete váš vysněný vůz, během chvilky s pracovníkem úvěrové společnosti dořešíte finance a zanedlouho můžete odjíždět v novém voze.

Sjednat půjčku

Půjčka bez doložení příjmu

U nebankovních společností naleznete přímo kategorii půjček na auto, která rovněž počítá s tím, že úvěr potřebují lidé, kteří jsou vedeni v registru dlužníků a nebo nemají příjmy z trvalého zaměstnaneckého poměru. Proto v nebankovním sektoru mají velkou naději na získání potřebné finanční částky i lidé se záznamem v registru dlužníků nebo bez doložitelného příjmu. Jedná se zejména o nezaměstnané, začínající podnikatele, matky na mateřské, studenty, důchodce nebo osoby na sociálních dávkách. I když je zákonnou povinností všech úvěrových společností předem si ověřit platební schopnost žadatele, každá nebankovní společnost přistupuje k tomuto požadavku jinak. Některé společnosti se snaží vyhovět i takovým žadatelům, kteří sice mají záznam v registru, ale všechny své závazky již dávno uhradily, případně jejich splácení je pořád v rámci jejich příjmů a není tedy nijak ohrožena splatnost další půjčky. Z toho důvodu si vždy můžete sjednat půjčku za zcela individuálních podmínek. Některé úvěrové společnosti nevyžadují k žádosti o půjčku přímo potvrzení o vašich příjmech, ale ověří si je sami na mzdové účtárně firmy, kde pracujete. Tím pádem se celý proces vyřizování podstatně zkracuje.

Půjčka bez akontace

Je zcela běžnou praxí, že při koupi nového automobilu je nutno zaplatit předem akontaci, to znamená určitou část z ceny pořizovaného vozu. Konkrétní výše akontace  se u jednotlivých společností dost výrazně mění, takže vždy záleží na vašem výběru. Akontace bývá většinou součástí leasingové smlouvy, avšak existují i přímo půjčky bez akontace. V takovém případě pořídíte nový vůz bez nutnosti platit určitou část v hotovosti. Pokud si sjednáte klasickou neúčelovou spotřebitelskou půjčku, pak se financování vašeho nového vozu obejde zcela bez akontace. Leasingové společnosti ale většinou vyžadují doložení vašich příjmů, takže pokud jste momentálně bez příjmu a nutně potřebujete nové auto, bude vhodnější poohlédnout se po půjčce v nebankovním sektoru. Zde jsou půjčky snadno dostupné pro široký okruh žadatelů.

Půjčka na auto bez doložení příjmu patří k běžným nebankovním úvěrovým produktům, které máte možnost využít. Takovou půjčku nabízí řada certifikovaných firem za férových podmínek a na základě jasné a transparentní smlouvy.

Komentáře jsou uzavřeny.