Půjčka když pracuji v zahraničí

Pracujete u zahraniční firmy? Možnosti pracovního trhu dnešní doby jsou téměř neomezené,  a proto na práci v zahraničí nelze shledat nic neobvyklého. Pokud se nabízí taková příležitost, jistě by bylo škoda ji nevyužít. Poznáte jiné trendy, zlepšíte se v jazyce a vůbec vás taková práce obohatí po všech stránkách. Určitě získáte zkušenosti, které nikdy nevíte, kdy se vám můžou ještě hodit a kam vás vítr zavane. Avšak finanční záležitosti řeší lidé po celém světě pořád stejné. Bydlení financují hypotékou nebo půjčkou na koupi nemovitosti, před výplatou si vypomohou krátkodobou půjčkou a domácnost vybaví díky spotřebitelské půjčce. K tomu je zcela běžný leasing na auto, kreditní karta v peněžence a pro případ největší nouze sjednaný kontokorent na běžném účtu, který vám dovolí přejít do minusu do předem povoleného limitu. Není výjimkou, že řada lidí žije takzvaně na dluh. Na jednu stranu je to dáno také ekonomickou situací na trhu. Kdybyste měli na všechno šetřit, jen na bydlení byste dosáhli až někdy na sklonku svého života. Naproti tomu půjčka nabízí velmi efektivní řešení. Splátky odkrojí z měsíční rozpočtu jen poměrnou část a vy v pohodě se zbytkem vyžijete. Z toho důvodu řada lidí řeší koupi čehokoli půjčkou. Když ale máte zahraničního zaměstnavatele, nabízí se otázka. Půjčí vám v české bance? Nebude příjem ze zahraničí pro banku problém? Pojďme nalézt odpověď.

Chci půjčit

Půjčka od banky

Když půjdete žádat o půjčku do banky, musíte se již předem připravit na podrobné prolustrování vaší osoby. To proběhne nejen z hlediska vašich dluhů evidovaných v registru dlužníků, ale i z pohledu vašich příjmů. Pokud banka zjistí, že máte další nesplacené závazky, už tento fakt snižuje vaši bonitu směrem dolů. A to nemusíte být hned v exekučním řízení nebo insolvenci. Stačí, abyste měli jen hypotéku na dům nebo jinou nebankovní půjčku a už si vás proklepnou podrobněji. K žádosti o půjčku banky vyžadují také doložení příjmu. Pokud tedy máte příjem ze zahraničí, je otázka,  nakolik bude banka tento fakt ochotna akceptovat. Některé bankovní instituce sice mají dokonce pro žadatele o půjčku s příjmem ze zahraničí již předem připravený formulář, který si jen vyzvednete a necháte ve firmě potvrdit, ale ne všude je tato praxe běžná. Spíš se připravte na náročný administrativní proces v doložení vašeho pracovního povolení, pracovní smlouvy, výpis z bankovního účtu kam vám chodí mzda, atd. Veškeré tyto doklady musí být úředně přeloženy do českého jazyka a ověřena jejich pravost. Pokud se vám podaří všechny tyto požadavky ze strany banky naplnit, pak vzhledem k požadované výši půjčky vám může banka započítat jen část vašich příjmů, tudíž se dostanete do paradoxní situace, kdy jste označeni za klienta s nedostačující výší příjmů. Avšak podmínky pro schválení bankovní půjčky jsou zcela rozdílné banka od banky. Jelikož je získání bankovní půjčky s příjmem ze zahraničí velmi zdlouhavé a náročné, řada žadatelů o půjčku volí rovnou schůdnější cestu v nebankovní sféře.

Nebankovní půjčka pro každého

Nebankovní společnosti nemají pro schválení půjček a úvěrů tak striktní podmínky jako tradiční bankovní domy, a proto je zde větší šance, že s žádostí uspějete. Stačí si jen vybrat vhodnou úvěrovou společnost a také zvolit odpovídající typ půjčky. Nebankovní společnosti mají své úvěrové produkty rozděleny do jednotlivých kategorií a každá z nich odpovídá dané životní situaci. Když nevyjdete do výplaty, můžete si sjednat rychlou půjčku před výplatou, pokud přemýšlíte o investici do bydlení, můžete si požádat o půjčku na bydlení. Nezaplacené složenky či pokažený spotřebič v domácnosti hravě vyřeší jakákoli spotřebitelská půjčka. Zkrátka, podle toho, co právě řešíte vyberte vhodný typ půjčky. S jejich výběrem vám nejlépe pomůže online srovnávač půjček, kde si jednoduše na příslušných webových stránkách zadáte do systému své požadavky a obratem získáte filtr aktuálně dostupných půjček a úvěrů. Z nich už si snadno vyberete dle podmínek,které jste ochotni akceptovat. Půjčky se mezi sebou liší nejen úrokovou sazbou, ale i dobou splatnosti, případně dalšími benefity navíc.

Sjednat půjčku

Půjčka bez doložení příjmu

Pokud pracujete v zahraničí a vaši úvěrovou žádost v bance zamítli, pak se nabízí možnost nebankovní půjčky. U některých společností naleznete přímo sekci půjček, které jsou ochotny příjmy ze zahraničí akceptovat. Ovšem dalším řešením je i půjčka bez doložení příjmu, která po vás žádné potvrzení o příjmu požadovat nebude. V tomto případě se většinou jedná o tzv. malé drobné půjčky neboli mikropůjčky, jejichž úkolem je okamžitě pomoci v nenadálé finanční tísni. Takové malé půjčky si jednoduše sjednáte jen na internetu online a nemusíte kvůli žádosti nikam chodit na pobočku a ještě se muset přizpůsobovat otevírací době. Kdepak, malou nebankovní půjčku si sjednáte přímo na webu konkrétní úvěrové společnosti, kde je pro žadatele už předem připravený formulář. Ten vyplníte, uvedete své jméno, příjmení, emailovou adresu, telefonní číslo a posuvníkem si nastavíte kolik potřebujete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě projde automatizovaným schvalovacím procesem a vy jste obratem informováni o jeho výsledku. K žádosti o půjčku není nutno skenovat žádné doklady, ani dokládat potvrzení o příjmu ze zaměstnání. Stačí uvést jen informaci o vašich pravidelných měsíčních příjmech. Některé nebankovní společnosti navíc ani nenahlíží do registru dlužníků, takže šance na úspěšné schválení žádosti je opravdu poměrně vysoká. U některých společností můžete dokonce narazit na výhodnou právě probíhající akční nabídku, případně jiné společnosti poskytují prvním žadatelům půjčku zdarma bez poplatku. Možností, jak se dostat k půjčce je tedy nespočet.

Půjčku si vždy sjednejte u renomované finanční společnosti s dlouhou působností na trhu, která důsledně dodržuje zásady zodpovědného půjčování a nepožaduje poplatky předem.

Komentáře jsou uzavřeny.