Půjčka i pro klienty v insolvenci

Jste v insolvenci a potřebujete nutně půjčit peníze? Pak není vaše situace zcela bezvýchodná, ale na druhou stranu je také pravda, že jen tak někdo vám nepůjčí. Některé instituce nepůjčují lidem v insolvenci už jen ze zásady, jiné s velkými obtížemi a složitým vyřizování a pak se najdou společnosti, které jsou dopředu připraveny i na takové klienty. Proto mají podmínky půjček nastavené tak, aby jim hravě dokázali vyhovět i žadatelé v průběhu insolvenčního řízení. Do problému s penězi se můžete dostat kdykoli a nenadálé životní situace zpravidla přichází ve chvíli , kdy to nejméně potřebujete. Ale pokud jste v insolvenci, je potřeba si uvědomit, že by byla věčná škoda, kdybyste nějakým neuváženým krokem ohrozili započatý proces vašeho oddlužení. A tím může být třeba i půjčka. Když jste v insolvenci, neměli byste se dále zadlužovat. Jestliže na to insolvenční správce přijde, nahlásí takovou skutečnost soudu, ten okamžitě vaše oddlužení zruší a pošle vás do konkurzu. Nic tím nevyřešíte, další dluhy narostou a jen stěží se dokážete vymanit ze spárů neustálé zadluženosti. Proto chcete-li opravdu půjčit peníze, zkuste se nejprve poptat v rodině či přátel, aby vám alespoň krátkodobě vypomohli. Pokud už není zbytí a nutně potřebujete půjčku, pak si půjčte jen tolik, kolik opravdu nezbytně nutně potřebujete, a tak, aby její splátky nijak nezasahovaly do průběhu insolvence. Mějte na paměti, že pokud vám jednou soud insolvenci zruší a vy budete chtít podat žádost podruhé, nemusí vám to projít.

V insolvenci do banky?

Chodit pro půjčku do banky, pokud jste v insolvenci, je naprostá ztráta času. Stejně jako lidem v exekuci tradiční bankovní domy těmto lidem nepůjčují. Zdlouhavá administrativní náročnost vedoucí k naplnění všech přísných bankovních podmínek vyžaduje také náhled do registru dlužníků. Jakmile banka zjistí, že zde máte nesplacené závazky, je to pro ni dost pádný důvod k tomu, aby vám žádost zamítla. Stejně tak jestliže jste momentálně bez příjmu, třeba proto, že nemáte práci nebo jste dlouhodobě nemocní či na mateřské. Navíc, pokud chcete jen malou půjčku v řádu tisícovky, s takovou žádostí jen stěží pochodíte. Pokud banky poskytují půjčku, pak zpravidla v objemu několika desítek či stovek tisíc. S výjimkou takových bankovních produktů jako jsou kreditní karty nebo kontokorent k běžnému účtu. Pokud jste jejich vlastníkem, můžete si částku vyčerpat do předem sjednaného limitu. V opačném případě jste bankou označeni za méně důvěryhodného klienta, kterému je žádost o půjčku zamítnuta.

Chci půjčku

Půjčka bez kontroly registru dlužníků

Lidé v insolvenci se velmi často obrací na nebankovní sektor, který je co do kvality půjček na stejné úrovni jako banky. Avšak podmínky poskytnutého úvěru mají nastavené úplně jinak. Je jim jasné, že lidé se ocitají v různých životních krizích, a tak se jim snaží pomoci. Velkou nadějí se proto stávají především malé nebankovní půjčky, které nevyžadují žádné ručení a obejdou se bez jakéhokoli papírování. Navíc, pokud daná finanční společnost ani nenahlíží do registru dlužníků, vaše šance na schválení půjčky se podstatně zvyšuje. To se děje třeba u malých půjček od výplaty, půjček bez registru, na mateřské, v důchodu, bez příjmu, atd. Pokud zvolíte půjčku z odpovídající kategorie a bude vám stačit například jen tisícovka, pak můžete požadovanými peněžními prostředky disponovat velmi rychle. U takových drobných půjček není nutno ani dokládat svůj příjem a o schválení žádosti rozhoduje plně automatizovaný systém.

Online půjčka na účet nebo v hotovosti na ruku

Pokud jste v insolvenci a potřebujete rychle malou půjčku, pak můžete zvolit opravdovou online půjčku, kterou si vyřídíte velmi rychle jen na internetu. Nemusíte nic dokládat, ani skenovat žádné doklady, půjčka se obejde bez jakéhokoli složitého administrativního procesu. Vše probíhá pouze elektronicky, a tak se stačí jen připojit k internetové síti a mít po ruce mobilní telefon. Online půjčku si vyřídíte sami doma, tudíž kvůli tomu nemusíte nikam na kamennou pobočku. Přímo na webových stránkách poskytovatele podáte rychlou online žádost. Ta má podobu interaktivního formuláře, v němž vyplníte jen základní identifikační údaje a posuvníkem na webu si zvolíte kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zracována a vy jste obratem informováni o výsledku schvalovacího procesu. Je-li kladná, zároveň obdržíte na mobilní telefon SMS zprávu  s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Pokud chcete, můžete si i takto nechat půjčku předschválit a pak ji využít až bude potřeba. Peníze jsou vám pak převedeny na bankovní účet nebo vyplaceny v hotovosti. V případě, že hcete účet v bance raději obejít, můžete zvolit druhou alternativní možnost, kdy vám peníze přímo na ruku vyplatí v nejbližší trafice nebo na čerpací stanici. Přitom doba, za kterou držíte hotovost v ruce je úplně stejná jako kdyby se jednalo o bankovní převod. Doby, kdy jste musely čekat na poštovní poukázku jsou už dávno pryč.

Půjčka od soukromého investora

Půjčky ze soukromých zdrojů jsou také jistou alternativou nebankovních půjček a zpravidla tyto možnosti využívají lidé, pro něž jsou standardní podmínky bank a nebankovních společností naprosto nedostupné. A právě lidé v insolvenci patří mezi ně. Půjčka ze soukromého zdroje vám vždy zajistí individuální podmínky, které si vyjednáte zcela dle svých potřeb. Nikoho nezajímá vaše finanční minulost, kolik vyděláváte, jestli máte záznam v registru, jste v exekuci, insolvenci nebo kolik a kde dlužíte. Rozsáhlou nabídku těchto půjček naleznete převážně na různých internetových serverech, kde se to nabídkami jen hemží. Zároveň můžete zvolit zcela opačný způsob a sami půjčku poptávat. Investoři vás sami osloví se svými nabídkami a je jen a jen na vás, zda se dohodnete či nikoli. Jen při výběru konkrétního poskytovatele buďte velmi obezřetní a nepřistupujte hned na první nabídku co vám padne pod ruku. Každého investora si nejprve prověřte, poptejte se v okolí, na sociálních sítích či jiných diskuzích na internetu. Teprve na základě relevantních informací se rozhodujte. Pokud najdete půjčku s adekvátními podmínkami, pak lze půjčku od soukromého poskytovatele považovat za férové řešení.

Většina finančních institucí velmi nerada půjčuje lidem jak v insolvenci, tak i v exekuci. Jelikož řada nebankovních společností posuzuje žádosti klientů individuálně, vždy je možné nalézt nějaké řešení tak, aby vyhovovalo oběma stranám.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.