Půjčka bez registru i v insolvenci

Vyhověli jste náročným podmínkám osobního bankrotu a momentálně se nacházíte v insolvenci? Pak jste určitě zvolili ten správný způsob pro to, abyste se konečně zbavili všech dluhů co máte. Kdybyste totiž byly postiženi exekucí a veškerý váš majetek by byl v ohrožení, museli byste všechny svoje závazky splatit až do poslední koruny. A k tomu navíc celé náklady exekučního řízení. To naopak při oddlužení nehrozí. Během pěti let stačí zaplatit jen třetinu a po této době jsou vám navždy všechny dluhy odmazány. Splácení zpravidla probíhá formou insolvenčních srážek mzdy a ani exekutor si nemůže brousit zuby na vaši střechu nad hlavou. Proto se dá jednoznačně konstatovat, že oddlužení je pro předlužené jedince doslova výhra na bitevním dluhovém poli. Sice další možnosti nabízí ještě konsolidace, případně refinancování půjček, ale to spíš záleží na konkrétním případu. Avšak pro všechny dluhy platí, že se musí řešit včas a ne v době, kdy stojí exekutor za dveřmi. I když ještě i tehdy existují poslední záchranná lana, ale proč si přidělávat zbytečné starosti. Jestliže jste v insolvenci, pak zcela jistě nemáte peněz nazbyt. Pokud vám za dané situace napjatý domácí rozpočet rozhodil nečekaný výdaj, možná vás napadá, zda je vhodné řešit nedostatek financí další půjčkou. Máte tedy nějaké možnosti?

Půjčka v insolvenci

Osoby, kterým soud povolil osobní bankrot, jsou registrovány v insolvenčním rejstříku. Ten je veřejně přístupný a tudíž do něj může kdokoli nahlížet, nejen finanční instituce. Vzhledem k tomu, že každý dlužník má několik úvěrů po splatnosti, zároveň je jeho jméno vedeno v registru dlužníků. A právě tyto skutečnosti mají dost podstatný vliv na to, jak na vás budou úvěrové společnosti nahlížet v případě, že budete požadovat další půjčku. V bance s největší pravděpodobností neuspějete, avšak ani v nebankovní sféře není situace dvakrát příznivá. Finanční společnosti se brání tomu, aby poskytovaly půjčky rizikovým klientům a zvlášť lidem v insolvenci. Na jednu stranu se není čemu divit, v návratnosti investic podstupují značné riziko. Ale na druhou stranu tímto přístupem chrání i samotného žadatele o půjčku, pro něhož by další zadlužení mělo nedozírné následky. Určitě nikdo nestojí o to, aby se ve vlastní dluhové pasti dostal až na samotné dno.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka

I když ani většina nebankovních renomovaných firem lidem v insolvenci zpravidla půjčku neposkytuje, přesto zde naleznete výjimky. Jedná se v prvé řadě o malé úvěrové firmy a soukromé osoby, které nabízejí půjčky z vlastních zdrojů. Inzerci jejich nabídek naleznete převážně na internetu. V podstatě nemají žádné konkrétní podmínky a vše záleží na individuální dohodě obou stran. V podstatě si můžete sjednat půjčku tak, aby splňovala vaše představy. Jen v tomto případě půjček ze soukromých zdrojů buďte velmi obezřetní a předem si každého poskytovatele ověřte. Relevantní informace naleznete v řadě internetových diskuzích a fórech, na chatu, případně se můžete poptat známých v okolí na jejich zkušenosti. Rozhodně se nikdy nenechte zmanipulovat k podpisu úvěrové smlouvy, kterou jste si předem řádně neprostudovali.

Online půjčka bez registru

Jednou z podmínek insolvence je také to, že se nebudete nadále neúměrně zadlužovat. Pokud tuto podmínku nedodržíte a insolvenční správce na to přijde, soud vám osobní bankrot zruší a pošle vás do konkurzu. To znamená, že opět budete muset zaplatit všechny svoje dluhy, třeba i prodejem vašeho nemovitého majetku v dražbě. Proto není dvakrát rozumné pouštět se při insolvenci do dalších půjček. Jenomže v pětiletém období, kdy insolvence trvá, se může do cesty postavit cokoli a peníze prostě pochybí. Auto vypoví službu, pokazí se spotřebič v domácnosti, praskne kotel na vytápění,… v takových situacích to není právě jednoduché, ale ohrozit oddlužení dalšími splátkami úvěru je stejně nezodpovědné. Ideálním řešením je půjčka od rodiny, přátel, kolegů v práci, ale je pravda, že ne vždy prosba o finanční výpomoc nalezne pochopení.

Pokud je tedy půjčka jedinou možností, jak vyřešit akutní nedostatek financí, pak si půjčte jen tolik peněz, kolik nezbytně nutně potřebujete. Samozřejmě platí, že čím méně, tím máte větší šanci na úspěch a jednodušší podmínky pro splácení. Malé drobné půjčky od pětistovky výše si vyřídíte třeba jen v prostředí internetu, nemusíte kvůli tomu nikam na pobočku. Podáte rychlou online žádost a obratem jste informováni o výsledku schvalovacího procesu. Vždy ale platí, že pokud neuspějete u jedné společnosti, můžete klidně půjčku dostat jinde. Většina investičních firem žádost zpracovává pomocí plně automatizovaného systému a přihlíží k individuálním okolnostem. Někdo vyžaduje potvrzení o výši příjmu, jinému stačí záruky splacení v podobě ručení další osobou a nebo zástavou nemovitosti. Ovšem pokud jen trochu jde, raději se půjčce v insolvenci vyhněte obloukem.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.