Poctivé půjčky pro problémové klienty

Hledáte opravdu poctivou půjčku s férovými podmínkami? Nemůžete narazit na žádnou seriózní nabídku? Není půjčka jako půjčka a abyste našli tu pravou, musíte v prvé řadě vědět, kde ji hledat. Pokud na úvěrový trh pohlížíte konzervativně a jste zastánci toho, že pro půjčku půjdete jedině do banky, pak možná budete velmi nemile překvapeni. Obzvlášť v případě, kdy máte za sebou ne právě ideální finanční minulost. Tradiční bankovní domy vám samozřejmě nabídnou spoustu kvalitních úvěrových produktů o nichž není nejmenších pochyb, ale vyhovět jejich náročným podmínkám už není právě tak jednoduché. Máte-li například záznam v registru dlužníků nebo jste momentálně bez stálého zaměstnání a tudíž i bez prokazatelného příjmu, nebudete se stačiti divit tomu, jak brzy budou s vámi v bance hotovi. A to i v situaci, kdy dlouhodobý zůstatek na běžném účtu se projevuje v kladných číslech. Vaše bonita bude totiž natolik nedostačující, že vám banka jednoduše žádost o půjčku zamítne. Přesto se však s tímto faktem nemusíte smířit natrvalo. Kromě bankovních institucí působí na trhu spoustu nebankovních společností, které jsou svojí kvalitou pro bankovní domy velkou konkurencí. Využít jejich služeb, pokud nedokážete naplnit standardní podmínky bankovních úvěrů, je určitě na místě.

Nebankovní půjčka bez registru

Při žádosti o půjčku je pro řadu klientů prvním kamenem úrazu registr dlužníků. Jestliže je v něm vedena vaše osoba, celý proces schválení požadovaného úvěru se značně komplikuje. Stejně jako banky existují i soukromé firmy, které se zásadně řídí informacemi o dlužnících a na jejich základě si ověřují platební schopnost žadatele. Jestliže zjistí, že máte na svém kontě několik exekucí najednou či další nesplacené závazky a pohybujete se doslova na hranici dluhové pasti, vaši žádosti o půjčku nevyhoví. Nelze jim to ani zazlívat. Solidní úvěrové společnosti se tak snaží své klienty ochránit a pečlivě dodržují všechny zásady zodpovědného půjčování. Vzhledem k tomu, že každá nebankovní společnost posuzuje žádosti o půjčku individuálně, může se stát, že vám půjčku schválí i přesto, že jste v registru vedeni. To je možné za předpokladu, že máte všechny své dluhy uhrazeny a vaše registrace zde přetrvává jen z důvodu několikaleté evidence dlužníků. Případně musí být na první pohled evidentní, že další půjčka nijak neohrozí splácení všech vašich závazků a stále se pohybujete v rámci svých možností.

Chci půjčit

Půjčky bez příjmu

U některých společností je nutno k žádosti o půjčku připojit i potvrzení o vašich příjmech stejně jako v bance. To se týká zpravidla velkých půjček v řádu několika desítek či stovek tisíc, které je nutno mimo jiné podložit i další zárukou splacení. Většinou to bývá zástava nemovitosti. U řady nebankovních společností lze však požadavek na doložení příjmů velmi snadno splnit. Soukromé firmy jsou totiž ochotny akceptovat jakékoli pravidelné měsíční příjmy, tudíž se nemusí jednat jen o klasický zaměstnanecký poměr. Doložit lze například i výplatu sociálních dávek, podpory v nezaměstnanosti, mateřské, rodičovského příspěvku, důchodu, stipendia, atd. Určitou šanci mají také začínající podnikatelé, kteří nemusí dokládat ani výpis z bankovního konta. Tím pádem se nebankovní půjčka stává snadno dostupnou pro široký okruh žadatelů.

Rychlá půjčka online

Mezi žadateli je velmi často požadována malá půjčka v řádu několika tisícovek, která pomůže okamžitě v jakékoli nenadálé finanční krizi. Vyrovná domácí rozpočet před výplatou, zaplatí složenky nebo pomůže financovat pokažený spotřebič v domácnosti. Takové půjčky spadají do kategorie tzv. mikropůjček a jejich vyřízení je velmi jednoduché. Jelikož se jedná jen o malou finanční výpomoc, nebankovní společnosti zpravidla ani nenahlíží do registru dlužníků a nevyžadují informaci o vašich příjmech. Avšak na druhou stranu je riziko takto poskytnutého úvěru vyváženo vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. I sankční poplatky při nesplácení jsou velmi tvrdé. Je tedy na vás, zda se vám taková půjčka vyplatí či nikoli. Pokud ano, dokážete si ji sjednat na internetu během chvilky. Navíc k ruce potřebujete jen mobilní telefon, na který obdržíte SMS zprávu s kódem nezbytným pro vyplacení půjčky. Ten jednak zadáte do systému při schvalovacím procesu a tím dáte pokyn k vyplacení půjčky a nebo jej použijete při výběru v hotovosti na platebním terminálu v trafice nebo na čerpací stanici. V každém případě platí, že peníze držíte v ruce ještě týž den, kdy o půjčku požádáte.

Férová půjčka od soukromého investora

Půjčka od soukromého investora je určitou alternativou nebankovních půjček a v určitých situacích se může jevit jako celkem přijatelné řešení. Nemá totiž žádné standardní podmínky tak jako řada finančních společností. Vše záleží jen na individuální dohodě obou stran. Půjčit si můžete kolik chcete. Soukromého investora nezajímají vaše finanční možnosti ani minulost, nezkoumá registry dlužníků a ani to, kolik momentálně vyděláváte. Důležité je, abyste peníze splatili tak, jak jste si ujednali a stvrdili podpisem ve smlouvě o půjčce. Jen v případě půjčky od soukromého investora buďte velmi obezřetní. Rozsáhlou nabídku takových půjček sice snadno najdete na internetu jako součást různých inzertních serverů, ale na první pohled je jen málokdy zřejmé o jak seriózní nabídku se jedná. Z toho důvodu si nejprve každého investora řádně prověřte, poptejte se známých na zkušenosti, na sociálních sítích nebo diskuzních fórech. Teprve podle zjištěných skutečností se rozhodujte a půjčku si sjednejte vždy jen s férovými podmínkami. Do budoucna si tak ušetříte nemalé problémy.

Na úvěrovém trhu působí řada certifikovaných nebankovních společností, které jsou pro vás zárukou kvalitních služeb a poskytují půjčky s férovými podmínkami. Za půjčku nikdy neplatíte poplatky předem a nemusíte ani uvádět účel použití peněžních prostředků. Výši půjčky odpovídá také doba splatnosti, která je u malých půjček stanovena zpravidla až na jeden měsíc. U některých společností můžete využít také probíhající akční nabídku a získat tak půjčku se slevou.

Komentáře jsou uzavřeny.