Nebankovní půjčky pro podnikatele se záznamem v registru

Drobní živnostníci a podnikatelé musí neustále řešit finance. Dobře propracované a fungující  cash-flow vypovídá mnohé o schopnostech firmy. Pokud si jako podnikatel nepohlídáte příjmy a výdaje, jen stěží můžete prosperovat. A tak se v podstatě každá osoba samostatně výdělečně činná potýká s nedostatkem financí. Marně čekáte na proplacení faktury, zatímco vás z druhé strany urguje dodavatel. Jestliže se vám daří, jistě přemýšlíte o dalším rozvoji a investicích, které by vás dovedly k větším ziskům. Jenomže vždycky to chce něco do začátku. Kde na to ale vzít? Efektivním řešením může být půjčka pro podnikatele, která je přímo svými podmínkami určena na to, abyste ji jako podnikatel dokázali vyhovět. Bez problému vám půjčí i několik milionů korun  s dlouhodobou splatností a přijatelnými úroky. Za tak velkou půjčku můžete ručit třeba rovnou majetkem firmy, výrobní halou, kancelářskými prostory, vybavením, provozními budovami, apod. Prostě řešení se vždycky najde. Proč tedy tolik podnikatelů odchází z banky s nepořízenou? Důvodem může být cokoli, ale přeci jen bankovní půjčka podléhá standardním podmínkám a právě ty kladou na žadatele velmi vysoké nároky. Jak si tedy může drobný podnikatel poradit, aby skutečně obstál na úvěrovém trhu?

Chci půjčit

Půjčka pro podnikatele

Řada podnikatelů pohlíží na úvěrový trh konzervativně a snaží se půjčku získat v bance. Mnoho z nich předpokládá, že když mají u peněžního ústavu vedeno podnikatelské konto a tudíž i banka má přehled o jejich financích, není důvod, proč by vám žádost o půjčku zamítli. Problém je v tom, že kromě doložení vašich příjmů musíte bance prokázat rovněž svoji bezdlužnost vůči finančnímu úřadu a pojišťovnám. Banky zásadně neakceptují klienty s exekucí nebo v insolvenci, případně se záznamem v centrálním bankovním i nebankovním registru klientských informací. Kromě této administrativní bariéry musíte bance předložit svůj podnikatelský záměr. Dá se říci, že na něm stojí podstatná část vašeho úspěchu. Dobře propracovaný byznys plán je prostě základ. Pokud ho dokážete bance prezentovat na úrovni a zaujmout ji pro váš projekt, určitě se bude snažit vás ve vašich aktivitách podpořit. Jestliže ale naopak usoudí, že je váš návrh nerealizovatelný, zbytečně nákladný a téměř s nulovým prospěchem, pak počítejte spíš se zamítavou odpovědí. Uspět v bance se žádostí o úvěr není skutečně tak jednoduché, a proto řada podnikatelů hledá snazší cestu u nebankovních subjektů. Ty se jim snaží nabídnout přívětivější tvář.

Nebankovní půjčka na podnikání

Nebankovní sféra přímo počítá s neúspěšnými žadateli o půjčku v bance, a proto se snaží podmínky svých úvěrových produktů přizpůsobit tak, aby jim dokázali vyhovět i klienti, pro které je bankovní půjčka naprosto nedosažitelná. A k nim kromě jiného patří také podnikatelé. Zejména začínající podnikatelé, kteří nemohou v bance doložit žádnou účetní výsledovku jsou prvořadými zákazníky nebankovních společností. U nebankovních společností naleznete přímo sekci půjček pro podnikatele, která se však od těch bankovních zásadně liší. V prvé řadě nemusíte dokládat žádné potvrzení o bezdlužnosti, příjmy z minulosti a dokonce mají šanci na úspěch i drobní živnostníci se záznamem v registru či v exekučním řízení. Jako podnikatel si však můžete u nebankovní společnosti sjednat prakticky jakoukoli běžnou spotřebitelskou půjčku. Záleží tedy na tom, kolik peněz potřebujete a jak je chcete využít. Pokud vám stačí jen pár desítek či stovek tisíc korun  a nechcete uvádět k čemu peníze využijete, zvažte jakýkoli úvěr úročený přijatelnou úrokovou sazbou. Samozřejmě, že záleží také na vaší představě o délce splácení a výši splátek. Pokud ale uvažujete o půjčce přímo na další rozvoj podnikání a chcete třeba rozšířit výrobu, určitě bude lepší zvolit přímo půjčku na podnikání. Tak velký úvěr bude vyžadovat ručení, nejlépe v podobě zástavy nemovitosti a dle poskytnuté záruky splacení si pak také lépe vyjednáte celkové podmínky půjčky. Velkou výhodou nebankovních půjček je také to, že každá žádost je posuzována individuálně, tudíž vždy máte možnost vyjednat si podmínky přesně dle svých potřeb a požadavků.

Sjednat půjčku

Půjčka bez registru

Velmi častým důvodem, proč je podnikatelům zamítnuta žádost o půjčku, je jejich evidence v registru dlužníků. A to i přesto, že třeba už dávno máte všechny své závazky uhrazeny, ale jak je všeobecně známo, výmazu z registru se jen tak nedočkáte. I krátkodobí dlužníci jsou zde evidováni po několik let, přestože  se nejedná o žádné chronické neplatiče. Nebankovní společnosti jsou si tohoto faktu plně vědomi, a proto pohlíží na každého klienta zvlášť. Když si vystačíte jen s malou půjčkou a zvolíte úvěr ze sekce půjček bez registru, pak se rovnou lustraci v registru vyhnete. Jiné společnosti třeba do registru nahlíží, ale podle zjištěných informací potom upraví podmínky půjčky. Například můžete získat půjčku za cenu vyšší úrokové sazby nebo budou po vás požadovat doložení příjmu či poskytnuté záruky splacení. Je tedy jen na vašem posouzení, která varianta je pro vás schůdnější a dle ní si můžete zvolit vhodnou úvěrovou společnost. I jako podnikatel si ale můžete půjčit třeba jen v rámci rychlé mikropůjčky v řádu jednotek či desítek tisíc korun. Takovou okamžitou půjčku si sjednáte jednoduše online a díky ní třeba včas zaplatíte fakturu a vyhnete se zbytečným sankčním poplatkům a úrokům z prodlení. Možností, jak si půjčit i jako podnikatel se    záznamem v registru dlužníků máte nespočet, stačí jen vybrat vhodnou úvěrovou společnost.

Půjčku si vždy sjednejte u velké certifikované nebankovní společnosti, která je pro vás zárukou kvalitních služeb. Půjčky poskytují na základě jasné a transparentní smlouvy za férových podmínek.

Komentáře jsou uzavřeny.