Nebankovní půjčky od soukromých investorů pro začínající podnikatele

Chcete začít podnikat a nikde vám nechtějí půjčit peníze? Máte hlavu plnou geniálních nápadů, jen narážíte na překážku s financemi, abyste je mohli realizovat? Nezoufejte, dobrý nápad vždycky někdo podpoří. Důležité je, abyste měli v kapse živnostenský list a veškerá oprávnění nutná k provozování podnikatelské činnosti. Pokud tomu tak je, otázku financí vyřešíte hravě. Než se pustíte do podnikání, je určitě dobré si ujasnit, jestli se do podnikatelských vod pouštíte po dlouhodobém pobytu na úřadu práce nebo přecházíte rovnou z pracovní sféry běžného zaměstnance. Z toho se bude také odvíjet, jak například v bance na vás budou pohlížet při žádosti o půjčku. Důležité je také promyslet, zda jste schopni jako záruku splacení poskytnout nějakou nemovitost, ať už ve vašem výlučném vlastnictví a nebo se souhlasem jejího majitele. Taková forma záruky se velmi často nabízí třeba v rámci rodiny, kdy na určité nemovitosti máte jen svůj vlastnický podíl. Máte-li tedy promyšlen veškerý finanční tok týkající se provozu vaší nové firmy, pak můžete odvážně vykročit pro půjčku. Kam půjdete?

Chci půjčku

Půjčka pro podnikatele

Mnoho čerstvých podnikatelů se zbrusu novým živnostenským listem rázně nakročí do banky a očekávají, že se jim peníze jen posypou. Ne že by byla možnost bankovní půjčky naprosto nereálná, ale jen při splnění určitých podmínek. Pokud požadujete na financování svého projektu několik milionu korun, počítejte s tím, že banka bude chtít předložit váš podnikatelský záměr. Proto si na něm dejte záležet, jelikož na něm závisí, zda vás banka podpoří či nikoli. Pokud ji návrh zaujme, pak se jistě nevyhnete zdlouhavému administrativnímu procesu. Ten vyžaduje nejen absolutně precizní platební morálku, ale také negativní záznam v registru dlužníků a doložení bezdlužnosti vůči finančnímu úřadu  a pojišťovnám. Vzhledem k tomu, že jste s podnikáním v počátku a nemáte jak doložit své příjmy, může vám banka z důvodu značného rizika, které počátky podnikání obnáší, vaši žádost o půjčku zamítnout. Takové situace nejsou žádnou výjimkou, a tak řada začínajících podnikatelů odchází z banky s nepořízenou. Kam teď? Pořád je tu ještě nebankovní sféra, která nabízí rozsáhlé možnosti půjček a úvěrů.

Nebankovní půjčka na podnikání

Nebankovní společnosti jsou všeobecně známy svým benevolentním přístupem ke klientům a ani začínající podnikatelé nejsou žádnou výjimkou. To, že prakticky nemají jak doložit své příjmy, není pro nebankovní společnost důvodem k tomu, aby jim žádost o půjčku okamžitě smetli ze stolu. Naopak, nebankovní společnosti jsou velmi vstřícné a snaží se klientům svým individuálním přístupem vyhovět. Podle toho jak velkou sumu požadujete, je možno nastavit podmínky splácení a poskytnout adekvátní záruky splacení. Jako začínající podnikatel máte u nebankovní společnosti možnost si sjednat přímo půjčku určenou na podnikání a s její pomocí hradit veškeré výdaje spojené s počátky podnikatelské aktivity  a nebo si můžete sjednat prakticky jakoukoli spotřebitelskou půjčku. Ta sice můžete použít na cokoli a nikomu nemusíte sdělovat účel použití peněžních prostředků, avšak právě proto počítejte možná s trochu vyšší úrokovou sazbou. Ale i za těchto okolností se vám může taková půjčka vyplatit, pokud s její pomocí podnik rozjedete a začnete vydělávat dá se považovat za adekvátní způsob řešení. Velkou předností nebankovních půjček je také to, že ne všechny společnosti nahlíží do registru dlužníků a poskytují půjčky i klientům s exekucí.

Sjednat půjčku

Půjčky od soukromých investorů

Vzhledem k tomu, že některé nebankovní společnosti mají stejně jako banky předem pro klienty nastaveny standardní podmínky, nemusí vám žádná z aktuální nabídky úvěrových produktů právě vyhovovat. V takové situaci se nabízí ještě možnost půjčky od soukromého investora, která je takovou alternativou nebankovní půjčky. Nemusíte se jí nijak obávat, pokud je půjčka poskytnuta na základě smlouvy o půjčce, poskytuje dostatečnou právní ochranu oběma stranám, tedy dlužníkovi i věřiteli. Velkou předností těchto půjček od soukromých investorů je možnost zcela individuálně dle svých potřeb a požadavků vyjednat si podmínky splácení. Sami zvolíte dobu splatnosti, výši měsíčních splátek, případně jejich odklad,… vše prostě záleží jen a jen na dohodě obou stran. Samozřejmě, že i podle vypůjčené sumy je třeba poskytnout určité záruky splacení. Pokud si drobní živnostníci vystačí jen s půjčkou v řádu desítek tisíc korun, může být plně dostačující jen dohodnutá míra úrokové sazby. Pokud ale budete chtít půjčku v řádu sta tisíc nebo milionu korun, ručení majetkem, případně další osobou jako spoludlužníkem se nevyhnete. Avšak ručit za půjčku můžete třeba rovnou i provozní budou, kterou kupujete, jejím zařízením stroji, atd. Nemusíte hned zastavovat vlastní střechu nad hlavou. Dříve než si ale půjčku od soukromého investora sjednáte, nejprve si danou osou řádně prověřte . Poptejte se na zkušenosti známých v okolí, kamarádů, poptejte se na sociálních sítích a v různých diskuzích. Jakmile narazíte na negativní ohlasy, raději z takové půjčky velmi rychle vycouvejte a hledejte jiný způsob financování. Do budoucna si tím ušetříte nemalé problémy, které by mohly případně nastat. Jak vidíte sami, i začínající podnikatelé mají co se týče půjček široké pole působnosti.

Půjčky od soukromých investorů nenahlíží do registru dlužníků a nevyžadují dokládání příjmů. Nejste omezeni výší půjčené sumy a vždy máte možnost vyjednat si individuální podmínky splácení.

Komentáře jsou uzavřeny.