Nebankovní půjčky

Nechtějí vám nikde půjčit peníze? To se velmi často stává lidem, kteří nemají za sebou právě ideální finanční minulost. Dluhy, exekuce, insolvence, to je nejčastější příčina toho, proč vám úvěrové společnosti nechtějí poskytnout půjčku. Problémy s platební morálkou někdy vyústí v záznam v registru dlužníků a přitom se nemusí hned jednat jen o opožděnou splátku úvěru. Na vině jsou i nezaplacené faktury dodavatelům energií nebo telefonnímu operátorovi. Stačí, abyste neuhradili tři měsíce po sobě a máte vstupenku do evidence dlužníků více než jistou. A přitom se evidují všechny částky od pětistovky nahoru. Jenomže, i když potom své závazky jednoho dne uhradíte, neznamená to automaticky, že vás hned z registru vymažou. Tak jednoduché to zase není. Registry evidují osoby ještě po řadu dalších let, a tak se může stát, že vlastně ani nevíte, jak na tom momentálně jste. Z toho důvodu je však možné vždy požádat o aktuální výpis z registru, stačí jen poslat krátkou SMS zprávu a nebo vše vyřídit prostřednictvím webového portálu. Služba je za poplatek, ale těch pár stokorun navíc se vám jistě vyplatí. Pokud jste totiž v registru vedeni a chcete požádat o půjčku, může jen tento samotný záznam být značnou překážkou ke sjednání úvěru.

Půjčka od nebankovní společnosti

Mezi žadateli o půjčku se nalézá mnoho tzv. rizikových klientů, kteří mají problémy s financemi. Těm jednotlivé společnosti velmi nerady půjčují, jelikož mají obavy, že se jim vynaložená investice nevrátí se ziskem zpět. To je případ hlavně řady bank, které si důkladně prověří každou osobu požadující úvěr a je všeobecně známo, že jen tak někomu nepůjčí. Abyste uspěli, nesmí být vaše jméno vedeno v některém z bankovních i nebankovních registrů a musíte mít odpovídající příjem. Za ten je považován pouze příjem z klasického zaměstnaneckého poměru. Jste-li momentálně bez práce, v důchodu, na mateřské, jen stěží u bank uspějete. I když mají banky svá jasně daná přísná kriteria, neznamená to pro vás konec na cestě k úvěru. Pořád existují nebankovní společnosti, které jsou k žadatelům více benevolentní. Nekontrolují registry, nevyžadují spousty papírů a potvrzení a půjčí vám prakticky kdykoli. Dokonce nemusíte kvůli tomu ani na pobočku, půjčku si vyřídíte v klidu doma, pokud se připojíte na internet.

Chci půjčit

Jakou půjčku vybrat

Pro větší přehlednost jsou půjčky u nebankovních společností rozděleny do jednotlivých kategorií a každá z nich odpovídá dané životní situaci. Najdete zde půjčky do výplaty, půjčky bez registru, bez příjmu, půjčky pro lidi v exekuci, atd. Podle toho, co potřebujete konkrétně řešit je nutné zvolit vhodný typ půjčky. Je samozřejmé, že když vám chybí pětistovka do výplaty nebudete si hned brát statisícový úvěr se zástavou nemovitosti. Abyste se mezi půjčkami snáze orientovali, můžete si vhodný úvěrový produkt vyhledat s pomocí různých online srovnávačů a kalkulátorů půjček na internetu. Zde do příslušného formuláře zadáte vaše požadavky na půjčku a obratem se před vámi zobrazí široká škála úvěrových produktů aktuálně dostupných na trhu. Hned na první pohled je zřejmé, že půjčky se mezi sebou liší nejen výší úrokové sazby, ale i dobou splatnosti, případně dalšími benefity navíc, které společnosti s oblibou nabízí. Konkurence je veliká a boj o zákazníka velmi tvrdý. Není problém, abyste si třeba jako první zákazník sjednali půjčku zdarma, bez poplatku. Některé společnosti nabízí třeba malou půjčku v řádu tisícovek na 14 dnů úplně bez poplatku. Pokud vám takový charakter půjčky vyhovuje, bylo by jen škoda ji nevyužít. Proto se vyplatí věnovat samotnému výběru půjčky dostatečnou pozornost a nesáhnout hned po první půjčce co se vám namane.

Online žádost o půjčku

Vyřídit si nebankovní půjčku je záležitost několika málo minut. Opravdu, nic nemusíte složitě řešit ani vyřizovat. Celou půjčku si sjednáte jen elektronicky bez jakéhokoli papírování. To se týká zejména malých drobných půjček tzv. mikropůjček, které se pro mnoho klientů stávají okamžitým zdrojem peněžních prostředků. Nemusíte mít ani ručitele na rozdíl od velkých úvěrů v řádu statisíců či milionu. U tak velkých půjček jsou samozřejmě požadovány i vyšší záruky splacení, a to v podobě ručitele jako dalšího spolužadatele o půjčku a nebo zástavou nemovitosti. Avšak i u tohoto typu úvěru platí, že žádost podáte online a pak jen  s pracovníkem úvěrové společnosti dohodnete po telefonu podrobnosti. Žádost o nebankovní půjčku podáte na webových stránkách poskytovatele. Jedná se o krátký formulář, v něm uvedete své jméno, příjmení, emailovou adresu a telefonní číslo. Posuvníkem na webu si navolíte částku, kterou chcete půjčit a dobu splatnosti. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem, který rozhodne o schválení půjčky. Je-li vám půjčku přiklepnuta, pak na svůj mobilní telefon obdržíte SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Poté jsou peníze ihned vyplaceny, buď přímo na vámi zadaný bankovní účet a nebo v hotovosti. I u druhé alternativy se však nemusíte obávat, že byste na peníze čekali další dny. K dispozici je máte rovněž ihned a můžete si pro ně zajít buď do trafiky a nebo zajet na čerpací stanici. Půjčka je bezúčelová, tudíž nikomu nemusíte sdělovat, na co peníze právě potřebujete. Vzhledem k tomu, že každá žádost o nebankovní půjčku je posuzována individuálně, je dostupná prakticky pro každého – pro nezaměstnané, matky na mateřské, důchodce studenty, začínající podnikatele. Jen v případě, že byste byli zadluženi až po uši, může se vám stát, že ve vašem vlastním zájmu vám společnost půjčku neschválí. Kvalitní nebankovní společnosti se totiž snaží ochránit své klienty před dluhovou pastí a dbají zejména na zodpovědné půjčování.

Nebankovní půjčka je efektivním řešením v situaci, kdy šance na získání bankovního úvěru jsou mizivé. Půjčku si můžete sjednat v jakékoli výši a vždy dle svých možností a potřeb. Tím se stává nebankovní půjčka opravdovým řešením jakékoli finanční krize.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.