Nebankovní půjčka ručená družstevním bytem

Řešíte problémy s financemi? Myslíte, že by to spravila pořádná půjčka? S tím nelze nesouhlasit. Ať už vám chybí peníze na cokoli, vhodná půjčka dokáže zprovodit ze světa spoustu problémů. Obzvlášť, pokud vám někde hoří nějaké nesplacené závazky. Odvrátit půjčkou exekuci je zcela určitě rozumné řešení, které vás vyjde podstatně levněji než nákladný exekuční splátkový kalendář. Když totiž necháte dluhy zajít až tak daleko a nic nesplácíte, exekuci se tak jako tak nevyhnete, ovšem ta vám z peněženky vytáhne daleko více peněz než kdybyste si vzali půjčku a celý dluh zavčas uhradili. Jen samotné náklady exekučního řízení vám spolknou pomalu polovinu dlužné částky. Proto raději mějte vždy své finance pod kontrolou a pokud se už dostanete do platební neschopnosti, řešte veškeré záležitosti včas. Nejenže tím ušetříte nemalou sumu peněz, ale také si nebudete přidělávat vrásky na čele zbytečnými problémy. Jestliže však byla exekuce rychlejší než vy a už máte doma polepené zařízení domácnosti a obstavený účet v bance, pořád není pozdě, abyste celou situaci pevně uchopili do svých rukou a problému se jednou provždy zbavili. Jak? No přeci opět půjčkou, kterou celou exekuci vyplatíte, tím pádem nebude nadále váš majetek v ohrožení a budete moct opět disponovat účtem v bance. Zaměstnavatel vám vyplatí celou výplatu a vy se svými peněžními prostředky můžete dále nakládat dle svého uvážení. Když adekvátní část vyhradíte na pravidelnou splátku půjčky, zbavíte se dluhů jedna dvě. Jenomže, kde najít vhodnou půjčku?

Chci půjčit

Nebankovní půjčka

Na finančním trhu naleznete nespočet bankovních i nebankovních úvěrových produktů, které se navzájem dost zásadně liší. Značné rozdíly lze shledat nejen v jejich dostupnosti, ale i v jednotlivých podmínkách. Dost zásadně se od sebe liší klasická bankovní půjčka a úvěr od nebankovní společnosti. Tradiční bankovní domy jsou všeobecně známy důsledným prověřováním každého žadatele o půjčku. Nejenže si vás pečlivě proklepnou v centrálním registru dlužníků, ale budou po vás chtít doložit potvrzení o příjmech a v případě větší půjčky i záruky splacení. Pokud jste momentálně bez práce, pobíráte jenom podporu v nezaměstnanosti či sociální dávky, případně na mateřské, v důchodu nebo začínáte s podnikáním, ohodnotí vás banka velmi nízkou bonitu. Ta je však nedostačující pro konečné schválení úvěrové žádosti, a tak řada žadatelů odchází z banky s nepořízenou. Po těchto zkušenostech mnoho lidí vkládá veškeré své naděje do nebankovního sektoru, který je co se týče přístupu ke klientům více benevolentní.

Půjčka bez registru a bez příjmu

I když s úvěrovou žádostí nepochodíte v bance, nemůžete zcela automaticky počítat s tím, že vám hned půjčí každá nebankovní společnost u níž si podáte žádost. Podle zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech si musí každá finanční společnost předem ověřit platební schopnost žadatele. Některé společnosti z tohoto důvodu nahlíží do registru dlužníků, jiné vyžadují informaci o vašich příjmech. Avšak dobrou zprávou je, že nebankovní společnost každou podanou žádost posuzuje individuálně, proto vždy máte možnost si půjčku vyjednat přesně tak, jak potřebujete. Pokud je vaše osoba vedena v registru dlužníků, pak zvolte půjčku ze sekce půjček bez registru, kde případný záznam v registru není rozhodujícím faktorem pro schválení úvěru. Některé společnosti dokáží tuto informaci zcela tolerovat, jiné přihlédnou k tomu, že jste sice v registru evidováni, ale veškeré své závazky již máte dávno uhrazeny, případně jejich splácení do nijak výrazné míry nezasahuje nad rámec vašich příjmů. U nebankovní společnosti mohou s půjčkou počítat i lidé bez příjmu, kteří jsou například na sociálních dávkách, pobírají nemocenskou, důchod, stipendium, rodičovský příspěvek a nebo mají příjmy jen z občasné brigády. V takových případech je riziko poskytnutého úvěru zpravidla vyváženo vyšší úrokovou sazbou, je tedy na zvážení, zda se vám půjčka vyplatí či nikoli. Ovšem na druhou stranu není výjimkou, že prvním žadatelům úvěrové společnosti poskytují půjčku zdarma bez poplatku a nebo třeba narazíte na dobrou probíhající akční nabídku. Proto než podáte žádost o půjčku, vždy se nejprve seznamte s nabídkou trhu a na základě aktuálních informací se teprve rozhodujte.

Sjednat půjčku

Půjčka ručená družstevním bytem

U nebankovní společnosti si můžete půjčit kolik chcete, výše úvěru není nijak omezena. Bez problému lze získat i půjčku v řádu desítek či stovek tisíc korun třeba na vyplacení exekuce, rekonstrukci bydlení, vhodnou investici či lákavou dovolenou. U větších půjček však nebankovní společnosti vyžadují také podstatně větší záruky splacení než u malých mikropůjček. Podle výše úvěru je dobré ručit majetkem, případně se za splácení půjčky zaručí další osoba jako spolužadatel o půjčku. Avšak mnohem efektivnější je ručení nemovitostí, kdy můžete získat i lepší podmínky splácení. Úvěrové společnosti zpravidla půjčují do 60 % hodnoty nemovitosti, ovšem toto číslo je relativní a mění se firma od firmy. Ručit můžete domem, družstevním bytem, pozemkem, zahradou, chatou i chalupou, prostě čímkoli. Přitom ani daná nemovitost nemusí být výhradně ve vašem osobním vlastnictví. Stačí když budete mít písemný souhlas majitele, že daný objekt bude sloužit jako záruka splacení za půjčku. Žádost o půjčku ručenou družstevním bytem můžete u nebankovní společnosti podat online a další dokumenty dodat rychlou elektronickou cestou. Dáváte-li však přednost osobnímu jednání, není problém půjčku vyjednat přímo na pobočce nebo u vás doma. Kurýr může být u vás klidně do hodiny i s připraveným návrhem smlouvy o půjčce. U větších půjček je splatnost rozložena na několik let, avšak během této doby můžete sjednanou půjčku kdykoli refinancovat a upravit si tak podmínky splácení.

Výše nebankovní půjčky není nijak omezena, půjčit si můžete kolik právě potřebujete, jen se nikdy nezadlužujte nad rámec svých možností. Do budoucna si tak ušetříte nemalé problémy se splácením.

Komentáře jsou uzavřeny.