Nebankovní půjčka pro dlužníky

Máte-li na krku nesplacené závazky a potřebujete další půjčku, pak nejste právě na trhu půjček v nejlepší pozici. Ale to neznamená, že byste si nemohli sjednat další půjčku. Pokud zvolíte vhodnou společnost, která je ochotna vaši problematickou minulost akceptovat a podstoupit riziko poskytnutého úvěru, pak máte šanci na úspěch. Ovšem ne každý člověk, který má dluhy, patří mezi chronické neplatiče, kteří se vyhýbají svým závazkům. Někdo do problémů spadne vlivem okolností a někdy je dost těžké se jim ubránit. Z toho důvodu také nebankovní společnosti posuzují jednotlivé žádosti individuálně. Ať už potřebujete jakoukoli půjčku, určitě naleznete diskrétního poskytovatele. I jako dlužník si můžete půjčit peněz kolik právě potřebujete, výše půjčky není nijak omezena. Někomu stačí jen pár tisícovek před výplatou a jiný musí složit desítky tisíc na exekutorský účet, aby nepřišel o veškerý svůj majetek.

Půjčka bez kontroly registru

Pokud jste v pozici dlužníka a máte na svém kontě nesplacené závazky, pak je vaše osoba s největší pravděpodobností registrována v bankovním i nebankovním registru dlužníků, případně v registru SOLUS. Tam se člověk dostane jedna dvě, nejenom, když nesplácí půjčku. Stačí jedna opomenutá faktura od dodavatele energií či telefonního operátora. Do registru SOLUS se dostanete většinou tři měsíce poté, co se opozdíte se splátkou. Přitom evidují všechny dluhy od 500 Kč. Jenomže, i když potom dlužnou částku uhradíte, neznamená to automaticky, že vás z registru hned vymažou. V evidenci zůstáváte ještě několik let, a tak taková informace může při žádosti o půjčku způsobit další komplikace. Pokud nevíte, jak na tom aktuálně jste, vždy můžete požádat o výpis. Jestliže je vaše jméno vedeno v některém z registrů dlužníků, musíte si sjednat úvěr z kategorie půjček bez registru, u nichž tato skutečnost není rozhodujícím kriteriem.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčky pro jakékoliv dlužníky

Půjčky pro dlužníky jsou typickou doménou nebankovních společností, jelikož banka těmto rizikovým klientům zpravidla půjčku neposkytuje. A to ani přesto, pokud prokážete svoji aktuální bonitu. Pro velké tradiční bankovní domy je záznam v registru dlužníků rozhodujícím kriteriem pro schválení úvěru. Půjčku pro dlužníky tedy využívají lidé různých sociálních vrstev a věkových kategorií. Její hranice je omezena věkovou hranicí 18-ti let. Vrchní strop bývá zpravidla kolem 65 až 75 let. Ale i tak jsou starší lidé pro finanční společnosti nejvíce rizikovou kategorií, jelikož již nejsou výdělečně činní a jediným jejich příjmem pak bývá jen výplata důchodu. Výjimkou mohou být žadatelé, kteří kromě důchodu mají ještě přivýdělek, což představuje vyšší záruky splacení. Stejně tak může být dlužníkem běžný zaměstnance, podnikatel, student, matka na mateřské, atd. Všichni tito lidé s přihlédnutím k jejich individuálním okolnostem mají šanci na získání nebankovní půjčky, přestože je jejich osoba evidována v registru dlužníků.

Rychlá online půjčka

Nejvíce jsou klienty využívány právě rychlé online půjčky, které si můžete kompletně vyřídit jen přes internet. Jsou vyhledávány zejména z toho důvodu, že své žadatele nezatěžují žádnou zbytečnou administrativou. O půjčku požádáte přímo na webových stránkách poskytovatele vyplněním jednoduchého online formuláře, kde zadáte jen své identifikační údaje, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Žádost je obratem vyhodnocena plně automatizovaným systémem, nemusíte dokládat ani skenovat žádné doklady. Celý proces sjednání půjčky je extrémně rychlý, nikde není žádná časová prodleva. Tyto rychlé půjčky jsou zpravidla malé půjčky před výplatou, na zaplacení složenek či splacení dluhu. Jejich doba splatnosti je zpravidla několik dní až jeden měsíc, avšak riziko poskytnutého úvěru je vyváženo vyšší úrokovou sazbou.

Půjčka pro dlužníky se zástavou

I když máte závazky, které hradíte včas, případně je již dlužná částka vymáhána v rámci exekučního řízení, pořád si můžete sjednat úvěr v řádu desítek či stovek tisíc. Je-li to třeba můžete si přímo sjednat půjčku na vyplacení exekuce. Tyto služby nabízí řada oddlužovacích společností a v případě již probíhající exekuce je velmi efektivním řešením. Jako záruku splacení dlužené částky můžete použít ručení další osobou jako spolužadatelem a nebo zastavit svůj majetek. I takový, který je případně součástí exekučního řízení. Oddlužovací společnost za vás celou záležitost s exekucí vyřeší a tím pádem uvolní nemovitost pro poskytnutí další půjčky. Vy se tak zbavíte nákladného exekučně vymáhaného dluhu a budete dál splácet jen jednu půjčku. Půjčka pro dlužníky se zástavou zvyšuje u nebankovní společnosti vaši bonitu, takže v takovém případě můžete dosáhnout na lepší podmínky splácení a mírnější úrokovou sazbu.

Pokud máte nějaké závazky a chcete další půjčku, pečlivě uvažte, zda je ve vašich možnostech půjčku splatit. Rozhodně neplaťte dluh dluhem, jinak se snadno stanete obětí dluhové spirály.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.