Nebankovní půjčka bez náhledů do registru

Chcete půjčku, ale přitom máte záznam v registru? Zkoušeli jste uspět v bance, ovšem brzy jste se potázali s nepořízenou? Všechny finanční společnosti používají k získávání informací o potenciálních klientech různé bankovní i nebankovní registry. Snadno tak zjistí, kolikrát jste v minulosti žádali o půjčku, ať už úspěšně nebo bezúspěšně, jakou máte platební morálku, jak velké jsou vaše závazky, případně jestli už jste ve splátkách v prodlení a máte dluhy. Jenomže do registru se nedostanete jen díky půjčce. Stačí, abyste se opozdili s platbou tři měsíce po sobě telefonnímu operátorovi nebo dodavateli energií a hned se vaše jméno objeví v registru. Přitom evidence dlužníků začíná už na částce 500 Kč. I když sice všechno jednoho dne splatíte, problém s registrem tím absolutně nevyřešíte. Informace o dlužnících zde zůstávají i řadu let. Pokud si tedy nejste jisti, jak na tom aktuálně jste, máte možnost kdykoli požádat o výpis. Informaci obdržíte spoplatněnou SMSkou, případně si lze nechat výpis zaslat poštou. Když se tedy někdy opozdíte s platbou, která vám zajistí evidenci v registru dlužníků, můžete pak při žádosti o půjčku narazit na zásadní problém. Naštěstí ne všechny finanční společnosti posuzují žadatele striktně jen na základě informací z registru. Jaké to jsou?

Banky a registry

Tradiční bankovní domy jsou všeobecně známé svojí administrativní náročností při sjednání každé půjčky. Když přijdete žádat o půjčku do banky, nejprve si prověří vaše jméno v registru. Jakmile narazí na negativní záznam, je zpravidla rozhodnuto. Uspět mohou pouze klienti s výtečnou platební morálkou a lidé, kteří nejsou neúměrně předluženi. Určitou šanci na úspěch nabízí snad jen poskytnutí záruky splacení, což bývá zástava nemovitosti nebo ručení třetí osobou, v závislosti na výši sjednaného úvěru. Ovšem ne každý si může dovolit za půjčku ručit majetkem, a tak ve většině případů odchází mnoho klientů se záznamem v registru z banky s nepořízenou. To však ale neznamená, že je jim cesta k půjčce natrvalo uzavřena. Široké možnosti nabízí nebankovní sektor, který se právě zaměřuje na klienty, pro něž je půjčka v bance nedostižnou záležitostí.

Chci půjčit

Nebankovní půjčka bez nahlížení do registru

Podle novely zákona o spotřebitelských úvěrech je povinností každé finanční společnosti ověřit si platební schopnost žadatele o půjčku. K tomuto účelu používají firmy právě registry dlužníků, které jim okamžitě pomohou zjistit, zda daná osoba není zadlužená až po uši, případně se stala obětí dluhové spirály. Z toho důvodu se nebankovní společnosti snaží prostřednictvím registru zjistit o klientovi co nejvíce informací, takže pokud uvidí, že máte jen malý vroubek, jsou některé společnosti ochotny nad tímto prohřeškem přivřít oko. To v praxi znamená, že i když máte záznam v registru dlužníků, společnost vždy přihlédne k vašim individuálním okolnostem a teprve poté žádost posoudí. Samozřejmě, že je dobré, pokud uvidí, že všechny své závazky máte již uhrazeny, i když teprve nedávno, ale přeci. Zásadní problém i u nebankovních společností může nastat snad jen v případě, pokud máte exekuci nebo insolvenci. Ale i zde platí, že negativní záznam není jediným měřítkem pro schválení úvěru. Pořád lze jeho riziko vyvážit vyšší úrokovou sazbou nebo poskytnutím záruky splacení. Některé společnosti jsou tedy schopny vám v závislosti na výši požadovaného úvěru nastavit individuální podmínky.

Půjčky bez registru online

Nebankovní společnosti poskytují své služby převážně v prostředí internetu, aby svým klientům celý proces sjednání půjčky co nejvíce usnadnili. Kdybyste měli obcházet každou kamennou pobočku a čekat na schválení úvěru, ztratili byste poměrně hodně času. Na internetu hned víte na čem jste. Žádost o půjčku podáte na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte jen krátký online formulář. Zadáte své jméno, příjmení, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, okamžitě je zpracována plně automatizovaným systémem a vy jste obratem informováni o schválení úvěru. Je-li vám půjčka přiklepnuta dochází ihned dochází k vyplacení peněžních prostředků, buď převodem na bankovní účet a nebo výplatou v hotovosti. Celý proces sjednání půjčky probíhá jen elektronickou cestou, nemusíte se zabývat žádným složitým papírováním. Rychlá online půjčka bez registru vám dokáže během chvilky zajistit chybějící finanční prostředky. Zpravidla se jedná jen o malé drobné částky v řádu tisícikoruny, které nevyžadují další záruky splacení. Jejich riziko bývá někdy vyváženo vyšší úrokovou sazbou.

Půjčky bez registru se zástavou

Avšak i bez náhledů do registru si lze sjednat půjčku v řádu několika desítek či stovek tisíc. I takový úvěr jednoduše vyřídíte na internetu, ale podmínky budou trochu odlišné, než u malé půjčky. Finanční společnost zcela jistě budou zajímat vaše příjmy, někdo vyžaduje jen příjem v odpovídající výši pouze z klasického zaměstnání, jinému stačí doložení jakéhokoli pravidelného měsíčního příjmu. Všeobecně platí, že čím vyšší záruky splacení poskytnete, tím dosáhnete na příznivější podmínky a lepší úrokovou sazbu. Takže když budete mít navíc ručitele, či zastavíte nějaký majetek, získáte v očích nebankovní společnosti vyšší bonitu. Přitom nemusíte hned zastavovat svoji střechu nad hlavou. K tomuto účelu mohou sloužit i různé komerční prostory nebo pozemek, zahrada, chata, atd. A navíc, zastavená nemovitost nemusí být ani ve vašem výlučném vlastnictví. Stačí když budete mít písemný souhlas majitele.  

Nebankovní půjčka bez náhledu do registru nabízí pohotové řešení pro všechny nenadálé výdaje. Půjčka je zpravidla neúčelová, tudíž vyplacené peněžní prostředky lze využít na cokoli, co je aktuálně potřeba. Třeba s jejich pomocí vyrovnáte rodinný rozpočet před výplatou, doplatíte složenky a nebo odvrátíte hrozbu exekuce.

 

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.