Nebankovní konsolidace půjček bez zástavy

Nevychází vám měsíční rozpočet? Máte na krku několik půjček najednou a jejich splátky zásadně narušují pravidelné výdaje domácnosti? Pak je tu jednoduché řešení. Ale to musíte situaci včas pevně uchopit do svých rukou. Pokud totiž přestanete splátky hradit a začnou vám narůstat dluhy, pak už je jen otázka času, kdy se za vašimi dveřmi zjeví exekutor. A nebo vám rovnou obstaví konto v bance a nařídí exekuční srážky ze mzdy. V takovém případě se vám každá půjčka pěkně prodraží. Nejenže zaplatíte poměrně tučné úroky z prodlení a sankční poplatky, ale také dost vysokou sumu v podobě odměny exekutorovi. Lidé se pak nestačí divit tomu, jak jen na poplatcích zaplatí kolikrát dvakrát tolik, než je původní dlužná částka. Jakmile tedy zjistíte, že se změnily finanční možnosti a splátky půjček jsou již nad rámec vašich možností, je třeba začít jednat. Nejlépe hned a nic neodkládat. Na takovém řešení nelze spatřovat nic špatného . Do problémů s financemi se v dnešní nelehké době dostanete jedna dvě. Firma ukončí činnost a vy přijdete o práci, onemocníte, přihodí se vám úraz, rozejdete se s partnerem,… Vždy může nastat nějaká okolnost, která vážně ohrozí splátky všech půjček a úvěrů, které nesete na svých bedrech. Pojďme se tedy podívat, jaké jsou možnosti.

Chci půjčit

Sloučením půjček ušetříte

Kdekdo dnes platí hypotéku, spotřebitelskou půjčku, leasing na auto, kromě toho občas použije kreditní kartu, případně využije možnosti kontokorentu u běžného účtu. Naštěstí řada lidí spravuje své finance online z mobilního telefonu, takže máte neustálý přehled o tom, jak na tom jste. Za každou půjčku, kterou máte, ale zaplatíte nemalé poplatky. To máte poplatek za vedení úvěrového účtu, posílání výpisů, úrokovou sazbu, atd. Když si sečtete jen tyto náklady dohromady, dají vám nemalou sumu, která jistě není zanedbatelná. Stejnou částku byste mohli zaplatit jako třeba další úhradu splátky půjčky. Není tedy divu, že několik půjček  najednou značně zatěžuje domácí rodinný rozpočet. Existue však řešení, jak můžete ušetřit. Když totiž sloučíte všechny své půjčky do jedné, a to bankovní i nebankovní, rázem zaplatíte jen jedny poplatky s půjčkou spojené. A tím pádem výrazně ušetříte. Kromě toho budete mít o splácení daleko větší přehled, jelikož každý měsíc budete hradit jen jednu jedinou splátku. A dokonce si můžete i její výši upravit aktuálně tak, aby odpovídala vašim současným možnostem. Sloučením neboli také konsolidací půjček ihned vyřešíte veškeré své trable s financemi.

Konsolidace půjček

Možnost konsolidace neboli sloučení všech půjček do jedné nabízí řada bank i nebankovních společností a tímto řešením můžete vždy jen získat. Zejména nebankovní konsolidace půjček je velmi jednoduchá a obnáší jen pár minut vašeho času. Abyste vybrali nejvhodnější úvěrový produkt pro sebe, je dobré se nejprve porozhlédnout po úvěrovém trhu co kdo nabízí. K tomuto účelu slouží nejlépe online srovnávač půjček, kde jen do předem připraveného formuláře zadáte vaše požadavky a okamžitě se před vámi objeví seznam všech vhodných úvěrových společností, provádějících konsolidaci půjček. Každá společnost nabízí konsolidaci půjček s jinými podmínkami. Samozřejmě, že vše závisí i na celkové výši konsolidovaného úvěru. Podle míry poskytnutého rizika jsou upraveny podmínky splácení. Není ovšem výjimkou, že dostatečně bonitní klient bez problému dosáhne i na různé benefity jako je možnost odkladu splátek na určitou dobu, jednorázové splacení bez sankce nebo varianta mimořádné splátky bez poplatku. Z toho důvodu je vždy nutno uvážit, u které společnosti bude pro vás konsolidace půjček nejlepší.

Sjednat půjčku

Konsolidace půjček bez zástavy nemovitosti

Pokud přemýšlíte nad konsolidací všech svých půjček a úvěrů, pak jistě naleznete optimální řešení vhodné prakticky pro jakoukoli částku. Konsolidovat lze jak půjčky v řádu desítek tisíc, tak i milionu korun. Je jasné, že čím vyšší půjčka, tím je nutnost poskytnutí záruky splacení podstatně vyšší. U úvěru v hodnotě sta tisíc korun nebo milionu se zpravidla zástavě nemovitosti v odpovídající hodnotě nevyhnete. Ovšem na druhou stranu máte možnost si u nebankovní společnosti vyjednat individuální podmínky splácení tak, aby vyhovovaly vašim možnostem. Nebankovní společnost vám díky zástavě nemovitosti může nakonec nabídnout půjčku s lepší úrokovou sazbou, takže v konečném výsledku vás celý finanční závazek vyjde levněji a vy ušetříte. O nebankovní konsolidaci půjček můžete požádat rovnou na internetu, kde na příslušných webových stránkách vyplníte jen předepsaný formulář. V něm nezapomeňte uvést všechny informace týkající se vašich stávajících půjček a úvěrů a na jejichž základě bude také o konsolidaci rozhodnuto. Pokud vám ji nebankovní společnost schválí a vy přistoupíte na nové podmínky splácení, pak nebankovní společnost vyplatí vaše závazky u všech finančních institucí a vy dále budete splácet jen jednu jedinou novou půjčku. Výši splátek a dobu splatnosti si můžete přizpůsobit aktuálním potřebám. Z toho důvodu lze konsolidaci půjček považovat za rozumné řešení v situaci, kdy jsou splátky vašich půjček a úvěrů v ohrožení.

Konsolidace půjček se týká zejména několika bankovních i nebankovních půjček a úvěrů. Pokud máte jen jednu půjčku, můžete ji taktéž refinancovat a své závazky převést k jiné úvěrové společnosti. Můžete si splátky snížit nebo zvýšit, prodloužit či zkrátit dobu splatnosti a celkově získat novou půjčku s lepšími úroky.

Komentáře jsou uzavřeny.