Mikro půjčka

Víte co je mikro půjčka? No prostě malá půjčka, která má sloužit k okamžitému pokrytí nenadálých výdajů. Když máte vítr v peněžence nebo objevíte nečekané složenky v poštovní schránce či se znenadání pokazí spotřebič v domácnosti, mikro půjčka je tu od toho, aby vám okamžitě pomohla. Řada lidí žije od výplaty k výplatě, pokud navíc splácíte další závazky a přijde nějaká nečekaná událost, zpravidla není již ji z čeho financovat. Úspory nejsou žádné, v lepším případě mizivé a na všechno nestačí. V takových případech je pak mikro půjčka ideálním řešením. Víte ale kde ji hledat? V bance vám ji rozhodně nedají, tam si můžete půjčit drobné peníze jen tehdy, pokud máte kreditní kartu nebo povolený kontokorent k běžnému účtu. Jestliže těmito bankovními úvěrovými produkty nedisponujete, je zcela zbytečné přemýšlet o bankovní půjčce. Źádná banka vám jen tak do výplaty pětistovku nepůjčí. Jestliže si ve finanční nouzi nemůžete půjčit ani od nikoho z rodiny nebo kamarádů, pak jsou tu mikro půjčky, aby vám pomohly. I když možná v některých situacích nabízí daleko více diskrétní řešení, protože nemusíte absolutně nikomu vysvětlovat na co a proč potřebujete právě teď peníze. Avšak i mezi mikro půjčkami je třeba umět vybírat a nejprve uvážit vaše reálné možnosti.

Chci půjčit

Nebankovní půjčka

Mikro půjčka je typickým produktem nebankovních společností, kdy se jedná o různé půjčky před výplatou, rychlé půjčky na účet nebo v hotovosti, půjčky bez registru, bez příjmu, na mateřské, online půjčky, atd. Taková malá půjčka vám zpravidla půjčí od pětistovky nahoru, ale u některých firem se můžete setkat i s částkou v hodnotě několika desítek tisíc korun. Velkou výhodou je to, že se nemusíte zbytečně zadlužovat a opravdu si půjčíte jen tolik, kolik nezbytně nutně potřebujete. Doba splatnosti u mikro půjček je poměrně krátká a pohybuje se od několika dnů až po jeden měsíc. Avšak riziko takto poskytnutého úvěru je na druhou stranu vyváženo vyšší úrokovou sazbou, takže je nutno vždy uvážit, zda se vám půjčka vyplatí či nikoli. Není ale výjimkou, že můžete narazit na právě probíhající akční nabídku, která dokáže náklady na půjčenou částku srazit až na totální minimum. Velmi často nebankovní společnosti poskytují žadatelům první půjčku zdarma bez poplatku nebo ji získáte s dalšími benefity navíc. Třeba s možností mimořádné splátky bez sankce či jednorázového splacení úvěru bez poplatku. Proto výběru půjčky věnujte dostatečnou pozornost a nikdy si nesjednávejte hned první půjčku co si pamatujete z reklamy. Nejprve se porozhlédněte po trhu, zjististěte co kdo nabízí, zvažte své možnosti a teprve poté jednejte. V případě mikro půjček je zodpovědnost opravdu na místě.

Sjednat půjčku

Jak si sjednat mikro půjčku?

Vyřídit si mikro půjčku je ještě jednodušší než si možná myslíte. V porovnání s bankovním úvěrem je to doslova hračka. Avšak nebankovní společnosti jsou na stejné úrovni jako banky a jejich produkty jsou pro ně velkou konkurencí. Mnoho lidí, kteří kvůli vysoké administrativní zátěži bankovního úvěru přechází právě k možnosti nebankovní půjčky, jelikož tady vám opravdu půjčí třeba do několika málo minut. Jak je to možné? Extrémní rychlost, s jakou jsou mikro půjčky poskytovány je dána zejména tím, že celou půjčku si hravě sjednáte jen v prostředí internetu. To znamená , že nemusíte vůbec nikam chodit na kamennou pobočku společnosti, stát ve frontě netrpělivých lidí žádajících o totéž co vy a navíc být omezeni otevírací dobou. Nebankovní půjčku si naopak vyřídíte v pohodě sami soma. K tomu potřebujete jen připojení k internetu a mobilní telefon. Máte-li základy počítačové gramotnosti v malíku, půjčku si sjednáte během chvilky. Žádost podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde k tomuto účelu slouží již předem připravený formulář. V něm uvedete jen své jméno, příjmení, emailovou adresu, telefonní číslo, kolik chcete půjčit  a dobu splatnosti. Jakmile odkliknete tlačítko odeslat, okamžitě je zahájen schvalovací proces. A to v kteroukoli denní či noční hodinu, v pracovní den i ve svátek. O zpracování žádosti se totiž postará plně automatizovaný systém, který ji okamžitě vyhodnodnotí a vás za několik minut informuje o výsledku. Je-li vám půjčka přiklepnuta, pak současně obdržíte na svůj mobilní telefon SMS zprávu s kódem, ten přepíšete zpět do systému a tím stvrdíte svůj opravdový zájem o půjčku. Takovým způsobem si můžete nechat půjčku i předschválit a využít ji teprve tehdy až budete peníze skutečně potřebovat. V případě akutního nedostatku financí pak stačí jen odeslat SMSku v požadovaném tvaru a peníze vám ihned odchází na účet nebo jsou vyplaceny v hotovosti. U mikro půjčky nemusíte mít žádného ručitele a vše se obejde bez sebemenší administrativní zátěže.

Malá půjčka pro každého

S nedostatkem financí se dnes potýká kdekdo, proto se malé půjčky těší velkému zájmu klientů. Nejen pro svoji jednoduchost, ale také proto, že mnohem častěji lidem chybí pár tisícovek na běžné pokrytí rozpočtu domácnosti. Velké úvěry jsou sice také žádané, ale ty se většinou stávají více promyšlenou investicí, a rychlost vyřízení u nich zpravidla nebývá tak prioritním požadavkem jako u mikropůjček. Velké půjčky si lidé více rozmýšlejí a peníze většinou chtějí použít třeba na koupi auta, rekonstrukci bydlení, vybavení domácnosti , atd. Avšak v některých případech slouží také k vyplacení exekuce či zaplacení jiných dluhů, které by byly exekucí ohroženy. Malé mikro půjčky nekladou na žadatele téměř žádné nároky. Vzhledem k tomu, že se jedná jen o malou částku, existují nebankovní společnosti, které vůbec nenahlíží do registru dlužníků a ani nevyžadují potvrzení o výši vašeho příjmu. Tím pádem se stávají snadno dostupné pro široký okruh žadatelů (nezaměstnaní, lidé na sociálních dávkách, matky na mateřské, důchodci, začínající podnikatelé, atd.). Přestože nebankovní společnosti mají zákonnou povinnost předem si ověřit platební schopnost žadatele, každou podanou žádost posuzují individuálně a snaží se přihlédnout k možnostem  klienta.

Mikro půjčka je zpravidla bezúčelová, to znamená, že vyplacené peněžní prostředky můžete použít na cokoli. Zaplatíte s nimi složenky, vyrovnáte domácí rozpočet před výplatou nebo vyplatíte exekuci. Doba splatnosti se pohybuje v řádu několika dní až týdnů, avšak při nesplacení jsou sankce poměrně vysoké.

Komentáře jsou uzavřeny.