Malá nebankovní půjčka pro čerstvé podnikatele

Konečně máte v kapse živnostenský list a s plnou vervou se chcete pustit do podnikání? Mnoho podnikatelů srší v počátku pracovním elánem a hlavou jim šrotuje vidina brzkého zisku. Nic proti tomu, dobrý nápad je vždy přínosem a také základem pro úspěšné podnikání. Jediné co vázne, jsou finance. S těmito trablemi se potýká většina začínajících drobných živnostníků. Každý dokonalý byznys plán potřebuje něco do začátku, abyste podnik rozjeli. Někdo má něco málo naspořeno, jinému pomůže rodina, ale jsou i takoví, kteří se bez počáteční půjčky neobejdou. Řada drobných podnikatelů tak začíná doslova na koleně, v domácích podmínkách a snaží se vstupní náklady minimalizovat na co nejmenší minimum. Ale i tak je třeba časem pronajmout prostory, nakoupit materiál, stroje, zařízení, atd. Bez vybavení nemůžete fungovat. Proto podnikání není jen o samotném nápadu, ale v prvé řadě o financích. Nemáte-li dostatečný kapitál, podnik prostě nerozjedete, i kdybyste se snažili sebevíc. Proto se řada nadšených podnikatelů spoléhá na půjčku a nedokážou si ani představit, že by jim banka nepomohla. Jenomže, jenom to, že máte v bance vedeno podnikatelské konto automaticky neznamená, že musíte dostat půjčku. Kdepak, banky si dávají velký pozor na to, komu půjčí a komu ne. Jestliže jste s žádostí neuspěli a přesto nechcete podnikání jen tak vzdát, nabízí se zde možnosti nebankovní sféry.

Chci půjčku

Půjčka pro začínající podnikatele

Pokud máte jako podnikatel počáteční administrativní bariéru za sebou a živnostenský úřad dal vašemu podnikání zelenou, pak zbývá už jen dořešit otázku financí. A tu chce velmi dobře promyslet. Pokud chcete zkusit štěstí v bance, připravte se nejen na zdlouhavé papírování, ale i na tvrdé podmínky bankovních půjček a úvěrů. Banky se na začínající podnikatele dívají tak trochu s nedůvěrou a abyste je dokázali přesvědčit o dokonalosti  vašeho úspěšného podnikatelské záměru, je třeba bance předložit perfektně propracovaný podnikatelský plán. Na něm si dejte hodně záležet, jelikož od něj se odvíjí veškeré vaše finance. Pokud vás nápad banku zaujme, máte vyhráno, ale ne zase úplně. Na řadu přijde doložení spousty razítek a potvrzení, jejichž cílem je dokázat, že nemáte žádné finanční problémy, nemáte dluhy vůči finančnímu úřadu ani pojišťovnám a nejste evidováni v centrálním registru dlužníků. Úspěšné schválení žádosti se odvíjí také od poskytnuté záruky splacení. Ručit můžete přímo provozními budovami, stroji nebo zařízeními, případně jinou nemovitostí, která je ve vašem vlastnictví. Konkrétní podmínky závisí rovněž na výši vypůjčené částky a doby její splatnosti. Pokud se vám podaří vyjednat si co nejlepší podmínky pro sebe, tím lépe pro vás. Ovšem není výjimkou, že řada začínajících podnikatelů odchází z banky s nepořízenou, jelikož třeba nemají ani jak doložit své příjmy. Zejména pokud začínáte podnikat v době, kdy jste před tím byli dlouhodobě vedeni v evidenci úřadu práce, bude banka také tak trochu opatrná. No nic, když neuspějete v bance, pořád máte příležitost využít jiné možnosti finančního trhu. Zde se nabízí nebankovní sféra, která je i k podnikatelům více přívětivá.

Sjednat půjčku

Nebankovní půjčka i pro podnikatele

Nebankovní společnosti jsou známy svým benevolentním přístupem ke klientům a tudíž se na ně spoléhají zejména lidé, kteří se žádostí o půjčku neuspěli v bance. S tím soukromý sektor tak trochu počítá, a proto se snaží podmínky půjček a úvěrů dopředu nastavit tak, aby jim dokázali vyhovět právě ti žadatelé, kteří jsou bankou označeni za problémového klienta. To jsou osoby se záznamem v registru dlužníků nebo bez prokazatelného příjmu, kam náleží i začínající podnikatelé. Vzhledem k tomu, že nebankovní společnsoti mají své úvěrové produkty rozděleny dle kategoríí a každá z nich odpovídá specifické životní situaci, můžete si jako podnikatel sjednat  půjčku přímo ze sekce půjček pro podnikatele, půjček pro problémové klienty a nebo osob bez příjmu. Současně je třeba připomenout, že nebankovní společnosti přihlíží k individuálním okolnostem každého klienta, a proto není problém, abyste si vyjednali půjčku přesně dle svých potřeb. Kromě specifických půjček pro podnikatele si ale můžete sjednat vlastně jakoukoli spotřebitelskou půjčku. V tom vám nic nebrání. Navíc při žádosti o nebankovní půjčku se vyhnete dokládání různých potvrzení a celou záležitost vyřešíte jedna dvě. Podmínky, za kterých vám nebankovní společnost půjčí, se samozřejmě odvíjí i od výše půjčky. Snadněji si vyřídíte půjčku v řádu několika desítek či stovek tisíc korun než půjčku v hodnotě několika miliónů korun. Avšak vždy platí, že celý proces schválení půjčky je podstatně jednodušší než v bance.

Rychlá půjčka na účet

Začátky podnikání vyžadují rychlé finance, abyste se mohli pustit do práce. Budete-li na peníze čekat týdny, k ničemu to nebude a zbytečně marníte čas a přicházíte o své zisky. Když si sjednáte nebankovní půjčku ušetříte spoustu drahocenného času. Jednak kvůli půjčce nemusíte chodit na kamennou pobočku společnosti a také se vyhnete obsáhlé administrativě. Půjčku si totiž vyřídíte jen v prostředí internetu. Jakmile zvolíte vhodný úvěrový produkt za pomoci online srovnávače půjček, můžete přímo na webových stránkách poskytovatele okamžitě podat rychlou online žádost. V ní uvedete jen své kontaktní a identifikační údaje, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Jakmile žádost odešlete, obratem je vyhodnocena plně automatizovaným systémem a vy jste neprodleně informováni o jeho výsledku. Je-li kladný, peníze hned odchází na váš bankovní účet. Nikde žádná časová prodleva. V mnoha případech platí, že peníze máte ještě týž den, kdy o půjčku požádáte. Můžete si sjednat účelovou půjčku na podnikání a získat lepší podmínky splácení a úrokovou sazbu nebo jakoukoli spotřebitelskou půjčku, kterou můžete použít na cokoli. I zde platí, že když poskytnete adekvátní záruky splacení, nebankovní společnost vám může nabídnout i nějaké benefity navíc. Kromě lepší úrokové sazby i odklad splátek na určitou dobu, možnost jednorázového splacení zdarma či mimořádnou splátku bez sankce. Je tedy jen a jen na vašem posouzení, zda se vám taková půjčka vyplatí či nikoli. Pokud dokáže rozjet úspěšné podnikání, nelze proti ní nic namítat.

I když to začínající podnikatelé nemají v počátcích podnikání s financemi právě jednoduché, pořád se jim naskýtá možnost různých úvěrových produktů určených zejména čerstvým podnikatelům. Avšak výši půjčky pečlivě uvažte a pohybujte se vždy v rámci reálných možností.

Komentáře jsou uzavřeny.