Malá nebankovní půjčka pro čerstvé podnikatele

Máte za sebou celou administrativní bariéru a živnostenský list konečně v kapse? Pak se jistě plni elánu a nadšení chcete pustit do práce? Úspěšný rozjezd podnikání vyžaduje nejen dostatek odvahy, ale také podrobně propracovaný byznys plán. Zejména musíte mít jasno co se týče financí a mít dopodrobna propracovanou podnikatelskou strategii. Každý začátek podnikatelské činnosti je však spojen s nezbytnou počáteční investicí. Musíte nakoupit potřebný materiál, pronajmout či koupit výrobní prostory, stroje, zařízení, atd. Mnoho drobných živnostníků velmi často začíná své podnikání v domácích podmínkách, aby co nejvíce snížili počáteční náklady. Nechce se jim platit zbytečně vysoký nájem a svůj zájem soustředí na brzké zisky. Řada podnikatelů se bez řádného propočtu své obchodní činnosti neobejde. Abyste se svým nápadem na trhu uspěli, musíte mít nejdříve ověřeno, kolik zákazníků dokáže váš projekt oslovit. Pokud si nevytvoříte okruh stálých zákazníků  a vaše zisky budou jen ojedinělého charakteru, pak bude nutné popřemýšlet nad změnami. Můžete investovat do reklamy, více lidem objasnit vaši činnost, ale bez průzkumu trhu se asi neobejdete. Každé podnikání vyžaduje nějaký vstupní kapitál, a pokud jej nemáte, jen stěží uděláte díru do světa a budete vydělávat. Z toho důvodu je možná mnohdy lepší si v počátcích vypomoci půjčkou, abyste svoji činnost rozjeli naplno a mohli začít vydělávat. Pravidelné měsíční zisky vám zajistí bezproblémový průběh splácení úvěru a vy se postupně odrazíte od dna. Kdo ale půjčí čerstvým podnikatelům?

Chci půjčit

Nebankovní půjčka na podnikání

Pokud podnikáte jako osoba samostatně výdělečně činná, máte jistě založeno své podnikatelské konto v bance. Řada čerstvých podnikatelů počítá automaticky s tím, že jen zřízením tohoto účtu získají bez problému půjčku od banky. Mnohdy se však nestačí divit tomu, když najednou zjistí, že to zase tak jednoduché není a banka se na začínající čerstvé podnikatele dívá s nedůvěrou. Banku můžete požádat prakticky o jakoukoli půjčku, její výše není nijak omezena, ale vždy vyžaduje perfektně propracovaný byznys plán. Na jeho zpracování si dejte opravdu záležet, chcete-li se žádostí o půjčku uspět. Pokud totiž váš podnikatelský záměr banku zaujme, bude se snažit jej podpořit a na podnikání vám potřebnými financemi přispěje. V opačném případě budete muset hledat pochopení jinde. Avšak počítejte s tím, že bankovní úvěr je vždy dán striktními všeobecnými podmínkami bankovních půjček, a to se týká i podnikatelských úvěrů. To v praxi znamená, že si vás banka nejprve proklepne v centrálním registru klientských informací a jakmile zjistí, že zde máte záznam, přisoudí vám tak nízkou bonitu, že to na úspěšné schválení žádosti zdaleka nebude stačit. Kromě toho budete muset jako podnikatel bance doložit svoji bezdlužnost vůči finančnímu úřadu a pojišťovnám, případně si banka bude chtít ověřit vaši platební historii vašeho běžného účtu. Není výjimkou, že podmínky pro půjčku u začínajících podnikatelů jsou natolik přísné , že jim jen stěží dokáže drobný živnostník vyhovět. V takovém případě se však otevírají možnosti nebankovní sféry, kde jsou půjčkám a úvěrům více nakloněni.

Nebankovní půjčka na podnikání

Osoby samostatně výdělečně činné to nemají na počátku své podnikatelské činnosti právě jednoduché a bez potřebného vstupního kapitálu nikdy svůj podnik nerozjedou naplno. Tím pádem nebudou vydělávat tolik, kolik by potřebovali a nedokáží se podnikáním ani uživit. Proto je půjčka na podnikání celkem zásadní věc a tohoto faktu jsou si nebankovní společnosti plně vědomi. Z toho důvodu naleznete právě u nebankovních společností přímo specifickou kategorii půjček pro čerstvé nebo začínající podnikatele, která svými podmínkami vyhovuje právě drobným živnostníkům, kteří nemohou doložit své příjmy, případně mají záznam v registru dlužníků. Kromě této účelové půjčky na podnikání si můžete i jako osoba samostatně výdělečně činná sjednat prakticky jakoukoli spotřebitelskou půjčku a vyplacené peněžní prostředky použít dle libosti. Avšak oproti půjčce na podnikání počítejte s vyšší úrokovou sazbou a kratší dobou splatnosti. Zato podnikatelská půjčka se bez složité administrativy neobejde. Za cenu nízkých úroků budete muset doložit každou fakturu, a na co jste získané peníze použili.

Sjednat půjčku

Malá půjčka na podnikání

Pokud jako podnikatel hledáte akční řešení pro své finance, pak se rovnou obraťte na nebankovní sféru, kde si můžete malou půjčku sjednat jedna dvě. S výběrem vhodného úvěrového produktu vám nejlépe vypomůže online srovnávač půjček, kde do systému zadáte své požadavky na půjčku a okamžitě se před vámi objeví rozsáhlý seznam úvěrových produktů aktuálně dostupných na trhu. Z něj už je na první pohled zřejmé, jak se jednotlivé půjčky navzájem  liší svými podmínkami. U každé půjčky máte uvedenu výši úrokové sazby, dobu splatnosti či případně další benefity navíc, pokud je daná společnost k půjčce nabízí. Může se vám rovněž podařit, že narazíte na právě probíhají akční nabídku a tím získáte půjčku s minimálními poplatky, případně úplně zadarmo. Ovšem splatnost takové půjčky je rozložena jen na několik dnů či jeden měsíc. Záleží tedy na vás, zda vám takové podmínky vyhovují či nikoli. Žádost o malou nebankovní půjčku tzv. mikropůjčku podáte na webu dané úvěrové společnosti, kde vyplníte jen krátký formulář. V něm uvedete jen základní informace o své osobě, výši půjčky a dobu splatnosti. O vše ostatní se postará plně automatizovaný systém, který vaši žádost vyhodnotí a vás neprodleně obratem informuje o výsledku schvalovacího procesu. U nebankovní mikropůjčky není nutno dokládat potvrzení o příjmu a některé společnosti ani nenahlíží do registru dlužníků, takže zcela ideální pozice pro začínající podnikatele. Taková malá půjčka je totiž k dispozici téměř pro každého, začínající podnikatele nevyjímaje.

Začínající podnikatelé to sice nemají na úvěrovém trhu dvakrát jednoduché, ale vždy máte možnost sjednat si alespoň malou půjčku, která dokáže rozjezd podnikání vždy výrazně podpořit. Díky ní budou vaše očekávané zisky na dosah a tím si i zajistíte bezproblémový průběh splácení sjednané půjčky.

Komentáře jsou uzavřeny.