Krátkodobá půjčka při exekuci

Máte na krku exekuci? Exekuční srážky mzdy vám každý měsíc jistě pořádně skrouhnou výplatu. Je-li k tomu navíc obstaveno konto v bance, určitě není o co stát. S takovými obtížemi se dnes ale potýká kdekdo, nemusíte se zase tím až tak trápit. Jen se snažte exekuci co nejdříve zaplatit, abyste zbytečně nepřicházeli o další a další peníze. Už jen samotná exekuce vám původní dluh navýší několikanásobně. To máte úroky z prodlení, sankce a vlastně celé náklady exekučního řízení. Mnoho lidí se pak udivuje nad tím, jak třeba nezaplacená pokuta za parkování se z původní tisícikoruny vyšplhá až na několik tisíc korun. A přitom je to úplně zbytečné. Pokud řešíte své záležitosti včas, neignorujete upomínky v poštovní schránce, dá se řadě problémů předejít. Když už ale exekuci máte, není právě jednoduché s omezeným rozpočtem každý měsíc vyjít. Rodinné náklady jsou pevně dané a jen těžko se hledají další skulinky, jak něco více ušetřit. Pokud je rozpočet napjatý k prasknutí a sotva tak uhradíte poměrně vysoké náklady na bydlení, pokryjete základní životní potřeby, v nenadálých situacích si pak už nevíte rady. Úspory žádné a jedinou možností pak zůstává půjčka od rodiny nebo přátel. Avšak i ti mají kolikrát hluboko do kapsy a nebo nemají pro vaši situaci pochopení, a proto je daleko lepší se obrátit s žádostí o půjčku na některou finanční společnost. Nemusíte nikomu nic vysvětlovat a peníze využijete jen na to, co právě potřebujete.

Půjčí vám v bance při exekuci?

Bankovní půjčka je všeobecně známa jako jako složitý administrativní proces, kterým neprojde jen tak někdo. Každá banka si nejprve řádně proklepne každého žadatele, jednak z hlediska jeho příjmů a jednak v registru dlužníků. Pokud máte navíc exekuci nebo jste v insolvenci, jste považováni za méně bonitního klienta a tím pádem je vaše žádost zamítnuta. Banky mají prostě jasně dané striktní podmínky a neuhnou ani o krok vedle. Chcete-li však jen malou půjčku na velmi krátkou dobu, třeba několik dnů, stejně vám banka takový úvěr neposkytne. Bankovní půjčky se velmi často odvíjí od desítek či stovek tisíc korun, a možná i proto banka nepůjčí jen tak někomu a vyžaduje nekompromisně dostatečné záruky splacení. V ojedinělých případech je možno snad ručit za půjčku nemovitostí, ale ta musí být v odpovídající hodnotě, ale i přesto jsou naděje na získání bankovního úvěru velmi mizivé. Jestliže potřebujete finanční situaci řešit poměrně rychle, neztrácejte zbytečně čas a raději se rovnou poohlédněte po půjčce v nebankovním sektoru, která je přímo připravena poskytnout své služby dlužníkům.

Chci půjčit

Nebankovní půjčka

Když se rozhlédnete po trhu s půjčkami a seznámíte se s možnostmi nebankovních půjček, najednou se ocitnete jakoby v jiném světě. Zde ke klientům přistupují zcela jinak než v bance, a proto se není čemu divit, že zde najde svoji půjčku i řada lidí, kteří v bance nepochodili a začali ztrácet téměř všechny naděje. I když máte exekuci můžete v nebankovním sektoru využít přímo nabídky oddlužovacích společností, které vám jednak půjčí na vyplacení exekuce a navíc si můžete úvěr zároveň navýšit, takže získáte potřebný finanční obnos. Tímto způsobem doslova zabijete dvě mouchy jednou ranou. Zbavíte se exekuce a ještě získáte další půjčku, dál budete splácet už jen jeden jediný úvěr, který jste si ujednali s novými podmínkami. V těchto případech je však nutno za půjčku ručit buď další osobou jako spoludlužníkem a nebo je třeba zastavit nemovitost. Záruky splacení se samozřejmě odvíjí od výše poskytnuté půjčky. Za desetitisícovou půjčku nebudete přeci hned ručit domem v hodnotě několika miliónů korun. Z toho důvodu posuzují všechny nebankovní společnosti každou žádost individuálně dle konkrétních možností klienta.

Malá půjčka při exekuci

I když máte exekuci velmi často vás zaskočí i jen pár drobných, které vám v peněžence prostě chybí. Může se jednat třeba i jen o pětistovku nebo pár tisícovek. K tomuto účelu můžete využít právě malé půjčky nebo také mikropůjčky, které jsou typickým úvěrovým produktem řady nebankovních společností. Vzhledem k tomu, že se jedná o tak malou částku, nikdo nenahlíží do registru dlužníků a není vyžadováno potvrzení o výši příjmu. Avšak na druhou stranu je riziko takto poskytnutého úvěru vyváženo vyšší úrokovou sazbou  a kratší dobou splatnosti. Ta bývá zpravidla několik dnů až jeden měsíc. I nebankovní společnosti musí riziko návratnosti investic eliminovat na nejnižší možnou míru. V případě, že se při splácení dostanete do problémů, můžete si dobu splatnosti za poplatek prodloužit. U malých půjček, které si sjednáte jen prostřednictvím internetu formou rychlé online žádosti je o schválení půjčky rozhodnuto na základě plně automatizovaného systému. Vzhledem k tomu, že není nutno cokoli dál dokládat v papírové podobě, je celý proces sjednání půjčky daleko jednodušší.

Půjčka od soukromého investora

Určitou alternativou nebankovních půjček jsou také půjčky ze soukromých zdrojů, které se zpravidla stávají pro neúspěšné žadatele o půjčku posledním záchytným bodem. U soukromého investora není žádný důvod k tomu, aby vám půjčku neposkytl. Registry dlužníků, vaše příjmy, dluhy či jiná finanční minulost nikoho absolutně nezajímá. Pro soukromého investora je důležité stanovit jasně dané podmínky a ty vzájemně dodržet. U velkých půjček je třeba požadována zástava nemovitosti, ale to se týká opravdu je částek v hodnotě několika stovek tisíc nebo miliónu. Bez problému si můžete půjčit i jen tisícovku na pár dnů a takový úvěr je úročen vyšší úrokovou sazbou. Je na zvážení, zda se vám taková půjčka vyplatí či nikoli, ale pokud jejím prostředncitvím zažehnáte další problém, proč ne. Jen při výběru konkrétního poskytovatele buďte velmi obezřetní a dejte velký pozor na to, od koho si vlastně půjčujete. Ne každý přistupuje k půjčce férově a je zcela zbytečné si do budoucna nadělat další problémy. Raději se nejprve poptejte na zkušenosti druhých lidí s danou osobou a teprve na základě relevantních informací se rozhodujte.

Krátkodobá půjčka při exekuci není přímo nemožná, ale počítejte s tím, že vaše možnosti jsou značně omezené. Finanční společnosti velmi nerady půjčují zadluženým lidem, a také z toho důvodu, aby je ochránily pře dluhovou pastí.

Váš názor nás zajímá

You must be logged in to post a comment.