Konsolidace půjček pro problémové klienty

Máte půjček plnou hlavu a už nevíte kudy kam? Přestáváte mít nad splátkami kontrolu a nevíte, kterou složenku uhradit dřív? V takovém případě je nejvyšší čas rázně zakročit. Určitě nebude dobré, když necháte finanční záležitosti ležet ladem a začnou vám narůstat dluhy. I když máte třeba omezený rodinný rozpočet do něhož se vám už všechny půjčky nevejdou, pořád je tu řešení. A je třeba říci, že výrazně efektivní. Půjčky má dneska kdekdo, s tím nemusíte lámat hlavu. Jen málokterá domácnost nesplácí hypotéku, běžně nepoužívá kreditní kartu, nemá leasing na auto nebo spotřebitelskou půjčku. Půjčky jsou dnes na pořadu dne, jen je třeba je správně ukočírovat. Je samozřejmé, že u dlouhodobějších půjček se může kdykoli změnit vaše finanční situace a původně nastavené výše splátek už prostě nedokážete utáhnout. Každou půjčku můžete časem refinancovat či požádat o konsolidaci. Co tím získáte? V prvé řadě si snížíte měsíční splátky na vaši únosnou úroveň a hlavně se nestanete dlužníky. I nadále v termínu budete plnit své závazky ke spokojenosti všech věřitelů.

Chci půjčit

Co je konsolidace půjček

Konsolidaci půjček nabízí řada úvěrových společností, které jsou připraveny na to, že zejména u dlouhodobých půjček může po nějakém čase dojít k problémům s původně nastavenou výší splátek. Konsolidace v pravém slova smyslu znamená, že všechny své úvěrové produkty, které máte, sloučíte do jednoho produktu. Místo toho, abyste každý měsíc odesílali z účtu jednotlivé splátky, pošlete vše najednou. Velkou předností konsolidace je možnost sloučení jak bankovních tak i nebankovních půjček a úvěrů. Můžete tedy v rámci jedné půjčky splácet hypotéku, dluhy z kreditní karty, leasing a spotřebitelskou půjčku u nebankovní společnosti. Výši nové splátky si nastavíte přesně dle svých aktuálních potřeb, případně si můžete vyjednat odklad splátek na určitou dobu. Některé nebankovní společnosti i takovou možnost nabízí. Tím získáte jednak kontrolu nad svými financemi a jednak také výrazně ušetříte.

Konsolidací půjček ušetříte

Pokud se podíváte podrobně na výpis z bankovního účtu, zjistíte, že každá jednotlivá splátka je spojena s dalšími poplatky. Takže vy zaplatíte nejen poměrnou část peněz, které jste si půjčili, ale současně také poplatek za vedení úvěrového účtu, zasílání výpisů, za samotnou transakci peněžních prostředků, atd. Když jen tyto poplatky sečtete všechny dohromady, možná vás až překvapí, k jak velké částce se dopočítáte. Kolikrát se jedná o tisícikorunové položky, které by vydaly za další jednu splátky půjčky. Konsolidací půjček se ale těchto jednotlivých poplatků zbavíte a tím velmi výrazně ušetříte. Pokud totiž všechny vaše půjčky sloučíte do jednoho úvěrového produktu, nadále budete platit poplatky jen za jednu půjčku.

Sjednat půjčku

Jak provést konsolidaci půjček

Samotná konsolidace půjček není nijak problematická záležitost a dokážete si ji vyjednat jedna dvě. S výběrem vhodné úvěrové společnosti vám může jednoduše pomoci online srovnávač půjček. Na příslušných webových stránkách do systému jednoduše zadáte vaše požadavky a okamžitě se před vámi objeví řada bankovních i nebankovních společností provádějících konsolidaci půjček. Současně vidíte, za jakých podmínek co kdo nabízí. Při výběru konkrétní společnosti však vezměte do úvahy, zda se jedná o banku nebo o nebankovní společnost. Úroveň poskytovaných služeb je sice na stejné úrovni, ale přeci jen jsou banky ke svým klientům poměrně přísnější a mají dost vysoké požadavky. Počítejte s tím, že si vás prolustrují v centrálním registru dlužníků a budou požadovat doklad o vašich příjmech. Pokud těmto standardně nastaveným kritériím nevyhovíte, žádost o konsolidaci půjček zamítnou a zařadí vás mezi problémové klienty. Pokud tedy spadáte do této kategorie, raději se poohlédněte po nebankovní společnosti. Zde máte daleko větší šanci na úspěch.

Nebankovní konsolidace půjček

Sloučení půjček do jednoho úvěrového produktu nabízí řada velkých certifikovaných nebankovních společností, které jsou stálicí úvěrového trhu. Proto není jakýkoli důvod k obavám. Nebankovní společnosti se v prvé řadě snaží zohlednit individuální možnosti  a požadavky svých zákazníků, takže zde máte jedinečnou příležitost vyjednat si vše tak, jak potřebujete. Navíc, nemusíte nikam chodit na pobočku a vše si vyřídíte v klidu doma jen na internetu. Žádost o konsolidaci půjček podáte na konkrétním webu dané společnosti. Zde je už předem pro vás připravený formulář, ten vyplníte, zadáte jméno, příjmení, kontaktní údaje  a stručně popíšete, jaké půjčky a úvěry si přejete konsolidovat. Jakmile žádost odešlete, o její zpracování se dále postará plně automatický systém. Ten ji vyhodnotí a vás informuje o výsledku schvalovacího procesu. Je-li vám nová půjčka přiklepnuta, pak jste neprodleně kontaktováni pracovníkem úvěrové společnosti, s nímž se dál dohodnete na podrobnostech. Bude totiž nutné doložit podklady k jednotlivým půjčkám a úvěrům. Zda tak učiníte osobně či jen rychlou elektronickou cestou, to je už na vás. Jakmile si vyjednáte nové podmínky a podepíšte novou úvěrovou smlouvu, společnost za vás vyplatí všechny závazky u stávajících subjektů a vy budete nadále splácet jen jednu jedinou půjčku za podmínek, které jste si nově vyjednali. Sami si určíte výši měsíčních splátek, můžete si prodloužit dobu splatnosti a kromě toho je možné i nový úvěr navýšit. Konsolidace půjček je tedy velmi efektivním řešením co se týče financí.

Konsolidací půjček vždy ušetříte nemálo peněz na poplatcích a podstatně tak ulevíte rodinnému rozpočtu. Současně získáte dokonalý přehled nad svými financemi a splácet budete jen jednu jedinou půjčku v určitém termínu.  

Komentáře jsou uzavřeny.