Kde získat půjčku pro zadlužené klienty

Máte dluhy a jen stěží zvládáte dostát svým závazkům? Věřitelům došla trpělivost a domáhají se splacení svých pohledávek v rámci exekuce? Pak by to chtělo nalézt účinné řešení a dluhy jednou provždy zprovodit ze světa. Nemáte-li dostatek peněžních prostředků, můžete si vzít půjčku a celou exekuci jednorázově vyplatit. Tím nejen ušetříte, ale zbavíte  se tíživého problému. Splátkový kalendář u exekuce toho mnoho neřeší. Nejenže vám exekuční srážky zkrouhnou celou výplatu na nezbytné minimum, ale také obstavený účet v bance, případně polepené vybavení domácnosti způsobuje nemalé problémy. Abyste se dostali alespoň k nějakým penězům, musí vám zaměstnavatel výplatu dávat v hotovosti, což opět znamená nemalé komplikace. Když si ale vezmete půjčku a celou exekuci jednorázově vyplatíte, vyřěšíte několik problémů najednou. Výplata od zaměstnavatele vám opět přijde v termínu na účet a vy budete moct nadále využívat všechny finanční bankovní produkty. Dlužná částka se vám nebude neustále navyšovat o úroky z prodlení a sankční poplatky, stejně tak i poměrně tučné náklady exekučního řízení. To znamená, že půjčka na vyplacení exekuce vás vyjde podstatně levněji než neustálé splácení bez vidiny konce. Finanční společnosti sice nerady půjčují zadluženým lidem, ale pořád tady určité možnosti jsou. Musíte prostě oslovit tu správnou společnost, která s dlužníky přímo počítá. Jaká to je?

Chci půjčku

Půjčka pro dlužníky

Dlužníci nemají na úvěrovém trhu právě nejlepší postavení, jen tak někdo jim nepůjčí. Na druhou stranu existuje nespočet možností, jak si i s exekucí na krku nebo dalšími dluhy sjednat rychlou a efektivní půjčku. Abyste se žádostí o půjčku uspěli, je dobré se nejprve rozhlédnout co kdo nabízí a ne bezhlavě podávat jednu žádost za druhou. Dlužníci musí zvolit vhodnou strategii a vybrat si takovou finanční společnost, která nenahlíží do registru dlužníků nebo nevyžaduje doložení vašich příjmů. Určitě není od věci využít rovnou služby oddlužovacích společností, které se přímo vyplácením exekucí zabývají. Zde jako dlužník máte poměrně velkou šanci na získání potřebných finančních prostředků. Když půjdete do banky, připravte se na to, že jen stěží uspějete. Tradiční bankovní domy si lustrací v registru dlužníků okamžitě ověří jak na tom jste a jakmile zjistí, že máte další nesplacené závazky, jednoduše vás zařadí mezi rizikovou klientelu a žádost o půjčku zamítnou. Pro dlužníky se skrývá naděje zejména v nebankovním sektoru, kde máte možnost sjednat si půjčku za individuálních podmínek.

Nebankovní půjčka pro zadlužené klienty

Nebankovní sféra nabízí řadu možností, jak v různých životních situacích obstát  s požadavkem na rychlé získání peněžních prostředků. Oproti bance nemají tak striktní podmínky a proto se vyznačují i vyšší schvalovatelností úvěrových žádostí. S výběrem nejvhodnější nebankovní půjčky vám nejlépe pomůže online srovnávač půjček, kde po zadání vašich kritérií do systému se před vámi ihned zobrazí aktuálně dostupný úvěrový produkt. U každé půjčky rovnou vidíte úrokovou sazbu, RPSN, dobu splatnosti , případně další benefity navíc. Není výjimkou, že narazíte na dobrou akční nabídku, kterou rozhodně stojí za to využít. Jako dlužník musíte hledat půjčku nejlépe v kategorii půjček bez kontroly registru dlužníků, půjček bez doložení příjmu a nebo některé nebankovní společnosti mají přímo sekci půjček pro dlužníky a půjček v exekuci. Tyto úvěrové produkty mají již předem podmínky splácení nastaveny tak, abyste jim dokázali vyhovět, tudíž je opravdu velká šance, že potřebné finance získáte. Současně je třeba zmínit i to, že každá nebankovní společnost přihlíží k individuálním možnostem klienta, a proto není problém vyjednat si půjčku přesně dle svých potřeb.

Sjednat půjčku

Půjčka od soukromého investora

Určitou alternativou nebankovních půjček jsou také půjčky od soukromých investorů, které jsou zejména pro dlužníky velkou nadějí. Nemají žádné striktně dané podmínky, takže je velmi snadné je získat. Půjčit si můžete kolik chcete, žádný soukromý investor vás nebude lustrovat v úvěrových registrech a ani ho nezajímají vaše příjmy. Důležité je dodržet výši a termíny splátek, které jste si ujednali. Půjčka je úročena optimální úrokovou sazbou, v případě, že požadujete vyšší sumu v řádu několika desítek či stovek tisíc korun, může soukromý investor požadovat vyšší záruku splacení. Ručení je součástí smlouvy o půjčce a nebo zástavou majetku. Případně můžete k půjčce přibrat spoludlužníka. Také půjčky od soukromých investorů nabízí velmi široký prostor k využití vašich individuálních potřeb. Jen s výběrem konkrétní soukromé osoby buďte velmi opatrní a nejprve si zjistěte alespoň nějaké reference. Nikdy nevíte na koho narazíte, a osobní zkušenosti lidí jsou kolikrát k nezaplacení. Poptejte se známých v okolí, na sociálních sítích, třeba vám někoho doporučí. Jinak nabídku půjček od soukromých investorů naleznete na různých inzertních webových portálech. Půjčka od soukromého investora je poskytnuta na základě smlouvy o půjčce, ale než ji podepíšete, důkladně si ji pročtěte. Nikdy nepřistupujte na neférové podmínky a nic nepodepisujte v časové tísni. Každou půjčku si vždy pečlivě rozvažte a půjčte si jen tolik peněz, kolik opravdu nutně potřebujete. Třeba i jen tisícovka do nejbližší výplaty dokáže mnohé vyřešit. Vidíte sami, že možností, jak si půjčit peníze, i když máte dluhy, je nespočet.

Přestože dlužíte, snažte se své dluhy splácet a nikdy nevytloukejte půjčku půjčkou. Taková cesta vede do dluhové kolotoče, z něhož není úniku. Extrémně zadlužení lidé mohou nalézt východisko v podobě osobního bankrotu.  

Komentáře jsou uzavřeny.