Je možné získat půjčku, když mám exekuci?

Zaskočila vás exekuce? Máte dluhů plnou hlavu a nevíte si s nimi rady? Komu již zazvonil exekutor u domovních dveří, sám ví, jak o nepříjemnou záležitost se jedná. Exekuce zpravidla přichází jako blesk z čistého nebe a většinou ve chvíli, kdy s ní vůbec nepočítáte. Řada lidí žije v domnění, že na ně věřitelé již dávnu zapomněli a pak se nestačí divit tomu, jak jim exekutor směle po bytě lepí žluté nálepky. Ono je to někdy těžké, kolikrát se do dluhů dostanete ani sami nevíte jak. Jakmile přijdete o práci a tedy i o hlavní zdroj příjmů, domácí rozpočet začne váznout a finanční problémy narůstat. Když už jste ve fázi, že počítáte doslova každou korunu a najednou přijde znenadání nějaký nenadálý výdaj, je velmi těžké situaci zvládnout. Značnou část rodinného rozpočtu spolknou výdaje na bydlení a základní životní potřeby. Ta trocha peněz, co vám zůstane, je již sama o sobě dost malá na to, abyste z ní mohli vybudovat několikaměsíční finanční rezervu. Nezaplacené složenky se začnou hromadit na lednici a dluhy narůstat. Navíc, když se věřitelé hlásí o slovo a poštou přichází jedna upomínka za druhou, je jen krůček k tomu, aby jim došla trpělivost a došlo na vymáhání dlužné částky v rámci exekučního řízení. Přitom by bylo daleko lepší těmto nepříjemnostem předejít a zavčas si sjednat půjčku. Ta by vás totiž v konečném výsledku vyšla podstatně levněji  než dlužná částka navýšená o sankční poplatky a úroky z prodlení včetně nemalých nákladů spojených s exekučním řízením. Kolikrát jen odměna exekutorovi dokáže původní dluh navýšit několikanásobně. A tak třeba nezaplacená pokuta za parkování se vám rozroste na desítky tisíc korun. Pokud už ale dojde na exekuci, pořád není pozdě celou situaci zachránit. I v exekuci si totiž můžete sjednat půjčku.

Chci půjčit

Půjčka v exekuci

Zadlužení lidé to nemají na úvěrovém trhu dvakrát jednoduché, ale to neznamená, že by si nemohli sjednat půjčku. Celkem zásadní roli přitom ovšem hraje samotný výběr poskytovatele. Když se rozhodnete pro bankovní půjčku a půjdete přímo na pobočku podat úvěrovou žádost, připravte se na to, že s vámi budou velmi rychle hotovi. Jakmile totiž lustrací v centrálním registru klientských informací zjistí, že máte nesplacené závazky  a navíc jste v exekučním řízení, vaši žádost okamžitě smetou ze stolu. Banky všeobecně nemají pro dlužníky pochopení, jelikož pro ně spadají mezi značně rizikovou klientelu. Dalším důvodem, proč v bance s žádostí neuspějte, je zcela jistě fakt, že stejně jako ostatní solidní úvěrové společnosti pečlivě dodržují zásady zodpovědného půjčování a snaží se ochránit klienty před dluhovou pastí. Pro extrémně předlužené jedince pak zůstává snad jen východisko v podobě osobního bankrotu, a i ten má velmi přísná pravidla. Naplnit jej, není jen tak. Pro dlužníky v exekuci se však nabízí velmi efektivní řešení v nebankovní sféře, kde mají pro své klienty daleko větší pochopení a snaží se  jim pomoci.

Nebankovní půjčka pro dlužníky

Nebankovní půjčky a úvěry jsou takovým záchytným bodem pro neúspěšné žadatele o bankovní půjčku. Stejně tak lidé v exekuci mají zde větší šanci na úspěšné schválení úvěrové žádosti. U nebankovních subjektů můžete nalézt přímo oddlužovací společnosti , které se výplatou exekucí zabývají. Nejenže vám poskytnou potřebné finanční prostředky, ale můžete využít i veškerý jejich právní servis, mohou vás zastupovat při jednání na úřadech a v neposlední řadě si také můžete u nich půjčku navýšit o potřebnou částku. To znamená, že když s oddlužovací společností podepíšete plnou moc, vyřídí celou exekuci kompletně za vás. Peníze pošlou přímo na účet daného exekutorského úřadu a jejich zkušení právníci se postarají o celou administrativní agendu s tím spojenou. Vy jen s danou společností uzavřete smlouvu o půjčce a dohodnete si splátkový kalendář. Tím pádem se jednou provždy exekuce zbavíte, budete mít opět přístup k bankovnímu účtu a zaměstnavatel vám zase vyplatí celou výplatu. Oddlužovací společnosti nabízí půjčky na vyplacení exekuce s rozličnými podmínkami, proto máte možnost si vybrat takovou společnost, která bude nejvíce vyhovovat právě vám.

Sjednat půjčku

Malá půjčka pro každého

Doménou nebankovních půjček jsou zcela jistě malé drobné mikropůjčky, které jsou určeny především k tomu, aby vyřešily jakoukoli nenadálou finanční tíseň. Vzhledem k tomu, že malá mikropůjčka vám může půjčit jen pětistovku do výplaty, tomuto aspektu odpovídají i podmínky, za kterých je poskytnuta. Ale půjčit si můžete i mnohem víc, není výjimkou, že nebankovní společnosti poskytují půjčky v řádu několika jednotek či desítek tisíc korun. Malé mikropůjčky zpravidla ani nenahlíží do registru dlužníků a nevyžadují potvrzení o příjmu z trvalého zaměstnání, tudíž je můžete využít i v době, kdy je na vás uvalena exekuce. V každém případě u nebankovních společností naleznete přímo specifickou kategorii půjček pro lidi v exekuci, jejichž podmínky jsou již předem nastaveny tak, aby jim dokázaly vyhovět i klienti s exekucí na krku. Vzhledem k tomu, že dle zákona o spotřebitelských půjčkách a úvěrech je zákonnou povinností všech společností předem si ověřit platební schopnost žadatele, u některých žádostí o půjčku je nutno uvést informaci o vašich příjmech. Avšak na rozdíl od banky jsou nebankovní společnosti ochotny akceptovat jakékoli pravidelné měsíční příjmy, například příjmy z brigády, výplatu podpory v nezaměstnanosti, sociálních dávek, mateřské, důchodu, stipendia, atd. Tím pádem se i půjčka v exekuci stává snadno dostupnou pro široký okruh žadatelů.

Máte-li na krku exekuci, pak jsou možnosti půjček a úvěrů kvůli vaší zadluženosti značně omezené. Když ale zvolíte vhodného poskytovatele, šance na úspěšné schválení úvěrové žádosti se podstatně zvyšuje. Proto výběru konkrétní půjčky věnujte dostatečnou pozornost.

Komentáře jsou uzavřeny.